PAZI RUPAAAAAAAA

A sta reci za pravljenje antena od istih tih znakova....Radio sam na otkupu sekundara i mog gazdu nije bitno odakle je bilo gvozdje....samo koliko je on tu dobar....a otkupne listove niko nije potpisivao. Jednom je covek doneo ceo kazan od bakra za pecenje rakije a posle 5 dana dosla milicija da pitam jesmo li mi tako nesto otkupili.Moj gazda rekao naravno da nije....A videli ste sta se pre par meseci dogoilo u Viskozi zbog sekundara....covek izgubi glavu zbog bedne dnevnice za gazdu. Uzas sta se radi.
 
A sta reci za pravljenje antena od istih tih znakova....Radio sam na otkupu sekundara i mog gazdu nije bitno odakle je bilo gvozdje....samo koliko je on tu dobar....a otkupne listove niko nije potpisivao. Jednom je covek doneo ceo kazan od bakra za pecenje rakije a posle 5 dana dosla milicija da pitam jesmo li mi tako nesto otkupili.Moj gazda rekao naravno da nije....A videli ste sta se pre par meseci dogoilo u Viskozi zbog sekundara....covek izgubi glavu zbog bedne dnevnice za gazdu. Uzas sta se radi.

O tome pričam.
Unište telefonske kablove i nikom ništa.
 
Ma ovde su ljudima u toku noci skidali aluminijumske oluke, nove novcate samo da ih prodaju i uzmu neki dinar kao sekundar....Resenje nije tako komplikovano....samo zaci po firmama koje se bave tim otkupom i proveriti da li pisu otkupne listove....tu pise ime i prezime coveka, broj licne karte i sta je doneo.....naravno na to placa porez firma koja otkupljuje kao i privatno lice koje je prodalo ako predje odredjeni limit u toku godine....Tako bi se pratilo i maznjvanje, i placao porez drzavi a sprecile malverzacije koje preduzeca rade.....verujte sve iz licnog iskustva govorim....iako je moj poslodavac bio dobar covek kao osoba, u poslu je bio samo "Koliko sam ja tu dobar".
 
A zasto ti nisi prijavio svog gazdu zbog krsenja zakona? Znas li da je neprijavljivanje krivicnog dela osnov za podizanje optuznice za saucesce u izvrsenju krivicnog dela? Ili je to ona logika "nije to moj posao..."?
 
E moj dmaumka....pa gde ti zivis....ko danas u Srbiji sece granu na kojoj sedi. Pa ja sam bre od toga dobijao platu.....a ja sam moj deo posla savesno radio. Uostalom sta sam ja imao da prijavljujem kad je inspekcija vrlo cesto dolazila, svidela im se jagnjetina koju su jeli svaki put kad dodju u kontrolu.....i kome da prijavim? Mogao bih samo sebi navuci bedu na vrat....Pa zar zaista mislis da nadlezni to nisu znali....I da nije isti slucaj sa mnogim drugim mestima....Pa nisam ja Don Kihot!
 
Ok...ne treba meni zalba na nezakonito...bar dok mene licno ne ocepi...samo kazem kako je bilo.Ne zalim se na to , nego na to kako upadamo u sahte i gubimo glave zbog znakova koji su maknuti.A ovo za 777.....bolje ga navuci na vrat nego na guzu....:)
 
Ok...ne treba meni zalba na nezakonito...bar dok mene licno ne ocepi...samo kazem kako je bilo.Ne zalim se na to , nego na to kako upadamo u sahte i gubimo glave zbog znakova koji su maknuti.A ovo za 777.....bolje ga navuci na vrat nego na guzu....:)
Sad cu da ti kazem kada ce prestati kradja sahtova...
Onog trenutka kada neki DusanSc kaze svom gazdi "alo, covece, nije u redu, sutra ce upasti tvoje dete, moje dete, neciji roditelj, a ti cutis. Imas dil sa inspekcijom? Ok, idemo dalje, postoji i nad tim inspektorima neki pop. Ima UBPOK. Ima novinara koji ce da pisu o tome...ima nacina."
A do tada, pazite kako i gde stajete...i ne kukajte, nije upao neko drugi koga bi se to ticalo, samo vi...
 
slazem se ja sa tobom....ali lako je kritikovati jednog coveka....reci mi sta si ti uradio da podrzis svoje reci.....jesi li ti nekada odreagovao na ovakvu ili slicnu pojavu u smislu neke prijave?
 
i? je l' bilo povrede?
jedan moj kolega je upao sa sve cegerom kod starog merkatora...i nije mu bilo ništa samo se malo oprašnjavio. kaže jedan drugi kolega ''pih, svako pošten bi poginuo''.....:lol:

Samo par modrica,na su srecu!!
ali ispred mene isla je neka baka..da je ona kojim slucajem bila na mom mestu,ko zna sta bi bilo...stariji ljudi imaju krhke kosti.
 

Back
Top