Zoran Djindjic

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odmah da kazem da ne znam puno o politici i da politicka dogadjanja uopste ne pratim!
Htela sam samo da kazem da vecina Zorana Djindjica nije podnosila dok je bio ziv, sada kada je ubijen svi ga gledaju kao sveca! Kao bio je najbolji politicar koji se ikada desio Srbiji! To mi je bas bezveze!
 
chokolada:
Odmah da kazem da ne znam puno o politici i da politicka dogadjanja uopste ne pratim!
Htela sam samo da kazem da vecina Zorana Djindjica nije podnosila dok je bio ziv, sada kada je ubijen svi ga gledaju kao sveca! Kao bio je najbolji politicar koji se ikada desio Srbiji! To mi je bas bezveze!

Bas tako. Licemerje.
Ja nisam imao lepo misljenje o njemu dok je bio ziv. Mislim da je pokusao da drzi sve konce u svojim rukama birajuci saradnike ne po sposobnosti, vec po poslusnosti i to mu se osvetilo.
Jedva sam cekao da mu vidim ledja, jer sam se uplasio novog Milosevica.
Zao mi je sto je jedan covek poginuo i zao mi je njegove dece sto su ostala bez oca.
 
Mnogo ga cenim od njegove pojave na politickoj sceni do smrti i smatram da je velika tragedija a i gubitak sto je ubijen.Evropa ga je mnogo cenila,moj brat je u inostranstvu(ima drzavljanstvo jedne evropske zemlje)i kad god smo razgovarali telefonom vise se raspitivao o Djindjicu nego za moje zdravlje.Uvek mi je govorio da ga svi vide kao coveka koji je energican,praktican,tolerantan i kao nekog fenomena i ocekivali su da ce mnogo brzo Srbija napredovati pod njegovim vodjstvom i cak prestici CHesku,Madjarsku,Slovacku,Poljsku...Covek koga ce sadasnja vecina razumeti kroz 10 god(manjina vec to zna)
 
mandrak-21:
..Covek koga ce sadasnja vecina razumeti kroz 10 god(manjina vec to zna)

Voleo sam ga dok je bio na vlasti, sada ga postujem. Izuzetno. On je ovoj zemlji pokazao da postoji Sunce, davao joj energiju, vukao napred. Retke su takve osobe i smatram da Srbija ni za 10 godina to nece shvatiti, isto kao sto ne shvata za Tita.

Vladar ne treba da bude posten i dobar, bitno je da ima pravi cilj i da zna kako da ga ostvari. Shvatate sta su kriterijumi za velikog politicara.
 
Ok...Legija je sad u zatvoru.Svedoci....Citam da ce tek u septembru dati izjavu o ubistvu Zorana Djinjica.Kazu da stize i specijalni tuzilac iz inostranstva za ovo oko droge,jer po Legiji,mnogo to bilo na siroko.Videcemo......
Mene pak muci pitanje:Zasto su Spasojevic i Lukovic LIKVIDIRANI!!! A jesu,i to je ovih dana pisalo skoro u svim novinama(javno objavljeni patoloski nalazi ubijenih) i niko nije demantovao....da su ubijeni sa veoma male blizine,gde im je pucano,gde su metkovi prosli....znaci LIKVIDIRANI!!!!! Mi smo znali za verziju da su ubijeni jer su pruzali otpor.I tad je to dosta neubedljivo zvucalo,jer, ko ono na slici drzi KASIKARU u ruci? Nije bitno....bilo ko od njih dvoje bi je bacio.....

Sklon sam verovanju da su likvidirani jer su znali mnogo,a i u najnovijem TELEGRAFU (od danas) pise kako je Spasojevic pretio VIDEO KASETAMA!!!!!

Da,da,da....bojim se da ce ovo biti "SLUCAJ KENEDI"....nikad razjasnjen.Nazalost......
 
chokolada:
Odmah da kazem da ne znam puno o politici i da politicka dogadjanja uopste ne pratim!
Htela sam samo da kazem da vecina Zorana Djindjica nije podnosila dok je bio ziv, sada kada je ubijen svi ga gledaju kao sveca! Kao bio je najbolji politicar koji se ikada desio Srbiji! To mi je bas bezveze!
Mmmmmmmmmmmmmm, da... I ja sam primetila taj fenomen.
 
po mom misljenju, DON je u pravu.
krivci za sva s-ranja koja su nam se desila, pa i djindjicevo ubistvo (mada ga nikad nisam voleo, jer ne volim poltrone i neljude) su na slobodi koju su obezbedili likvidacijom mileta lukovica i dusana spasojevica (za zivota, niko ga nije zvao "siptar", nego "duca", nadimak "siptar" su mu naknadno smislile pandurske dzukele) i drugim gadostima koje su izvodili i nastavljaju da ih izvode...
sto se tice njegovog znacaja, moj je stav da je pokojni djindjic bio mnogo manje znacajan za zivota, osim za clanove njegove stranke i ostale kojima je omogucio da se nakradu k'o nenormalni.
ne razumem kad ga neko "ceni". zasto? uglavnom u obrazlozenjima na ovo pitanje nailazim na neke neuspele poetske momente... da li ga neko ceni zbog njegovih osobina? kojih? za mene, on je prosto bio ljigavac (kao i vecina politicara), i umro je od sebi slicnih, znaju ostali politicari i od koga i kako, ali zasto bi to javno dokazali? bolje im je da nas svadjaju i piju nam krv, grade vile na sirotinji obicnog coveka, koji se i "lozi" na slobu, djindjica, seselja, kostunicu (ostale necu da pominjem, ne zato sto su bolji, naprotiv, vec zato sto su toliko "sitni" da nisu ni zasluzili pominjanje)...
ako vec hocete nekog da cenite, cenite onda Teslu i ljude poput njega, koji su zaista uradili nesto za "covecanstvo" (mrzim taj pojam), a ne pokvarene, ljigave politicare
 
Ali IPAK.....ZASTO je oko sebe okupio ne samo nesposobne,nego i bandu LOPOVA ! Zar se ne sudi bivsem sefu njegovog kabineta,a i ostali nisu mnogo bolji.Zar se ne kaze kod nas:" S KIM SI,TAKAV SI".

P.S. Po politickom ubedjenju sam DEMOKRATA,ali DS ima veze sa demokratijom otprilike isto toliko koliko
nesretni Seselj ima sa velikanom srpske istorije Pasicem.
 
sch:
P.S. Po politickom ubedjenju sam DEMOKRATA,ali DS ima veze sa demokratijom otprilike isto toliko koliko
nesretni Seselj ima sa velikanom srpske istorije Pasicem.

Bas tako. Potpuno se slazem.
Samo, mislim da u tom DS-u zaista ima kvalitetnih ljudi, pre svega mislim na Tadica i Bogdanovica. A u SRS-u ne znam ima li ih.
 
Dobro,slazem se.Nadam se da ce Tadic napraviti provetravanje.Sto se "radikala" tice,ne vredi ih spominjati,ali me zaista nervira sto blate ime naseg pokojnog BAJE Pasica.
 
sch:
Dobro,slazem se.Nadam se da ce Tadic napraviti provetravanje.Sto se "radikala" tice,ne vredi ih spominjati,ali me zaista nervira sto blate ime naseg pokojnog BAJE Pasica.

"Baja Pasic" bi sad gledao ove Radikale i bio odusevljen sa njima, to Vam garantujem! Ako je ko nastavljac tradicije, to su Radikali. Premda su i demokrate tu negde, sto se tradicije tice.

Zao mi je sto ne vidite u cemu je Djindjiceva velicina. Pisao sam vec, politicar ne treba da bude ni dobar ni posten covek. Samo treba da ima pravu percepciju situacije oko sebe, jasnu viziju onog sto zeli da uradi, i plan kako to da postigne. I da bude spreman na sve u izvodjenju tog plana. To je bio Djindjic. Ljudi koji mu zameraju petljanje sa mafijom... ili su neznalice ili licemeri. Ne mozes kola izvuci iz blata a da sam ne udjes u blato i uprljas se. I on je to uradio.
Cast mi je sto smo imali ovakvog politicara.
 
prvo da kazem da pljujem na sve vas iskompleksirane antireformatorske dzukce, jos se niste zasitili ocigledno... ali ajde da postujem autora teme, da ne mesamo emocije ovde. ionako niste vredni habanja tastature slepci.

ne znam da li neko nesto ovde zna o arhetipovima ali
mislim da se ponovila arhetipska situacija o stradanju reformatora i najboljeg, a na nivou srpskog naroda, to je inace mit na kom se zasniva hriscanstvo.

pozdrav svima koji su u svom srcu osetili ko je Djindjic i kakva je bila njegova misija, na pravom ste putu...
 
'Ajde da i ja malo budem reformator.Daj mi za pocetak jedno 1.......$.

SRAM DA TE BUDE DEBILU !

ZIVOT sam bre bio spreman da dam da skinem komuniste,ali kad vidim sta ovi "demokrati" rade,dodje mi da uzmem PUSKU,PA U FRUSKU !!!

P.S. Da li si sine uopste isao u skolu !?
 
DON:
Ok...Legija je sad u zatvoru.Svedoci....Citam da ce tek u septembru dati izjavu o ubistvu Zorana Djinjica.Kazu da stize i specijalni tuzilac iz inostranstva za ovo oko droge,jer po Legiji,mnogo to bilo na siroko.Videcemo......
Mene pak muci pitanje:Zasto su Spasojevic i Lukovic LIKVIDIRANI!!! A jesu,i to je ovih dana pisalo skoro u svim novinama(javno objavljeni patoloski nalazi ubijenih) i niko nije demantovao....da su ubijeni sa veoma male blizine,gde im je pucano,gde su metkovi prosli....znaci LIKVIDIRANI!!!!! Mi smo znali za verziju da su ubijeni jer su pruzali otpor.I tad je to dosta neubedljivo zvucalo,jer, ko ono na slici drzi KASIKARU u ruci? Nije bitno....bilo ko od njih dvoje bi je bacio.....

Sklon sam verovanju da su likvidirani jer su znali mnogo,a i u najnovijem TELEGRAFU (od danas) pise kako je Spasojevic pretio VIDEO KASETAMA!!!!!

Da,da,da....bojim se da ce ovo biti "SLUCAJ KENEDI"....nikad razjasnjen.Nazalost......

...napisao je to Kosta Cavoski pre vise od godinu dana u casopisu ZBILJA...
 
chokolada:
Odmah da kazem da ne znam puno o politici i da politicka dogadjanja uopste ne pratim!
Htela sam samo da kazem da vecina Zorana Djindjica nije podnosila dok je bio ziv, sada kada je ubijen svi ga gledaju kao sveca! Kao bio je najbolji politicar koji se ikada desio Srbiji! To mi je bas bezveze!
Pa sta onda Kej*s ako nepratis politiku
 
Ljudi bre pa ko vama pije mozak.
Sagledajmo realno...Sta je Djindjic uradio da bi imao ulicu nazvanu po njemu i da bi mu se podizali spomenici...
Pa on je stvorio ove strajkove u nasoj nesrecnoj drzavi...I mi ponovo biramo iste poput njega na vlast da cine "dobro" za nasu zemlju... :wink: :cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top