Nezalečeni narkoman povratnik iz Crne Reke tuče majku svaki dan

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.843
Pakao!
Narkoman N. K., koji se lečio u centru u Crnoj reci, vratio se kući, gde svakodnevno zlostavlja svoju samohranu majku


BEOGRAD - Samohrana S. K., majka tridesetdvogodišnjeg N. K., jednog od narkomana koji se lečio u Centru za prihvat i lečenje zavisnika Crna reka, otkriva da je sin svakodnevno tuče, maltretira i zlostavlja iznuđujući novac za drogu otkako se vratio kući iz prihvatilišta. Prema njenim rečima, N. K. je pre desetak dana napustio centar i vratio se starom načinu života čim je došao kući. Majka, koja čak nije smela da priča pod punim imenom i prezimenom jer se, kako kaže, plaši za svoj život, objašnjava da je prepuštena na milost i nemilost svog sina, a njene muke utoliko su veće jer nama zaštitu policije koja je odavno digla ruke od dugogodišnjih narkomana.

- Moj sin je heroinski zavisnik više od deset godina. Na sve načine pokušavala sam da ga spasim od tog zla, silne pare potrošila na njegovo lečenje, ali ništa nje pomoglo. Išao je u Drajzerovu, u Hrvatskoj sam mu kupovala „suboteks“, lek koji je kod nas zabranjen, čak sam platila deset hiljada maraka za lečenje u Rusiji, gde su mu ugradili blokator. Međutim, sve je bilo uzalud, jer je on pre ili kasnije nastavljao da konzumira drogu. Moj život sa njim liči na pakao. Tuče me, zlostavlja, preti smrću ako mu ne dam novac, više puta mi je razbijao glavu i lomio ruke. Nekoliko puta bila sam očajna do te mere da sam poželela da uzmem pištolj i ubijem njega, potom presudim sebi i tako nam oboma skratim muke - kaže očajna majka.

Prema njenim rečima, tek kada je njen sin 17. jula prošle godine otišao na lečenje u Crnu reku, počeo je da liči na normalnu i zdravu osobu. Kako je njegovo lečenje odlično teklo, jednom je uz saglasnost oca Branislava pušten kući. Međutim, čim je osetio da je slobodan, ponovo je počeo da se drogira.
- Čim se vratio, stupio je u kontakt sa narkodilerima, koji su jedva dočekali da ga vide i opet je počeo da uzima heroin. Odmah sam kontaktirala oca Branislava, koji je poslao ljude po njega kako bi ga vratili u prihvatilište. Došla su četiri momka koja su mu objasnila da mora da se vrati u Crnu reku jer još nije izlečen. On se malo prepirao, ali je na kraju ipak pristao da pođe sa njima. Posle toga sam se nekoliko puta čula sa ljudima iz Crne reke, koji su me uveravali mi je sin veoma napredovao i da nemaju nikakvih problema sa njim, kaže nam nesrećna majka.

Ona takođe naglašava da je sramotno to što u Srbiji trenutno ne postoji nijedna državna institucija koja bi mogla da zameni komune za lečenje zavisnika. Činjenica je da ne postoji alternativa za institucije poput Crne reke, gde su narkomani izolovani, jer u bolnicama kao što je Drajzerova pacijenti dolaze na terapije, ali se posle nekoliko dana vraćaju kući u sredinu u kojoj im je droga ponovo nadohvat ruke.

APEL RODITELJA NARKOMANA
Otkako je otac Branislav Peranović smenjen sa mesta upravnika centra Crna reka, zbog sumnje da je štićenike ovog centra tukao, fizički zlostavljao i primenjivao ostale nedopustive metode lečenja, ogroman broj roditelja obratio se redakciji Kurira tražeći pomoć. Prema rečima očajnih očeva i majki koji su nas kontaktirali, njihova deca, koje je ranije nadzirao otac Branislav, napustila su centar i vratila se kući, gde su nastavila da se svakodnevno drogiraju i iživljavaju nad svojom porodicom tražeći novac za opijate.


http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-21-06-2009/pakao

-----------

Jos jednom bravo za Gwydiona , B92 i njima slicne. Uspeli su da upropaste i uniste nove zivote....
 
Jedno je lijeciti, a drugo je izlijeciti. A ovo pokazuje koliko je efektivan metod lijecenja sa lopatom.

Ако ништа друго,
у Црној Реци су макар били изоловани и без дроге ...
Није се дешавало ово из текста ...

Ајде сад, а да ли та мајка,
која је евидентно погрешила у васпитању,
има право на заштиту ???
 
Ако ништа друго,
у Црној Реци су макар били изоловани и без дроге ...
Није се дешавало ово из текста ...

Ајде сад, а да ли та мајка,
која је евидентно погрешила у васпитању,
има право на заштиту ???

Ima...njen je sin nek mu vrati istom merom..
 
Ако ништа друго,
у Црној Реци су макар били изоловани и без дроге ...
Није се дешавало ово из текста ...

Nazalost, izolacija je jedino trajno resenje, vecina narkomana, gde god da se lece(gde god da se lece izolovani su i nije im dostupna droga), kad se vrate u "stvaran svet" ponovo pocinju po starom.
 
Ne znam da li je on nju tukao i prije nego je boravio u tom "Centru za rehabilitaciju".
Moguce je da je svoja stecena iskustva u centru pozelio da prenese i na svoje bliznje.

nije je tukao dok je bio u Crnoj Reci. Poceo da je da je tuce od kako je prepusten opet ulici i od kako nema vise ko o njemu da se brine...........

A vas narkolobiste, siptare, milogorce i ostale ocigledno boli uvo za muke i zlostavljanje bliznjih od sttrane narkomana
 
Ако ништа друго,
у Црној Реци су макар били изоловани и без дроге ...
Није се дешавало ово из текста ...

Ајде сад, а да ли та мајка,
која је евидентно погрешила у васпитању,
има право на заштиту ???

Jesu, ali je vrsena tortura nad njima, i sta da ocekujes, da poslije onakve torture postane dobrica?

Gdje je god narkoman u porodici, tu nikad nece biti mira.
 
Nazalost, izolacija je jedino trajno resenje, vecina narkomana, gde god da se lece(gde god da se lece izolovani su i nije im dostupna droga), kad se vrate u "stvaran svet" ponovo pocinju po starom.

upravo tako .jedini nacin jeste izdvajanje u centrima van gradova kao sto je crna reka i metode oca Branislava.

Sve drugo dovodi do stradanja i porodice i samog narkomana koji ce na kraju ubiti i sebe i svoje roditelje bracu i sestre
 
nije je tukao dok je bio u Crnoj Reci. Poceo da je da je tuce od kako je prepusten opet ulici i od kako nema vise ko o njemu da se brine...........

A vas narkolobiste, siptare, milogorce i ostale ocigledno boli uvo za muke i zlostavljanje bliznjih od sttrane narkomana

Vjerovatno da ni njega niko nije tukao dok nije prosao pokusaj rehabilitacije u Crnoj Reci. U Crnoj Reci su ga mlatili lopatom. Moguce je da je u jednom trenutku rekao sebi: "Sada cu da vam pokazem kakav je tretman u Crnoj Reci, p...da li vam m...na"
 
Jesu, ali je vrsena tortura nad njima, i sta da ocekujes, da poslije onakve torture postane dobrica?

Gdje je god narkoman u porodici, tu nikad nece biti mira.

kako te nije sramota da b estidno lazes?

tortura je kad nekog maltretiras , a kaznjavanje zbog unosenja droge u centar ili ponovnog drogiranja nije tortura vec kaznjavanje


i bolje je tuci narkomana i drzati ga na taj nacin cistog , nego da on posle tuce sve ostale oko sebe...
 
upravo tako .jedini nacin jeste izdvajanje u centrima van gradova kao sto je crna reka i metode oca Branislava.
Sve drugo dovodi do stradanja i porodice i samog narkomana koji ce na kraju ubiti i sebe i svoje roditelje bracu i sestre

Ja ne podrzavam metode oca Branislava, ali ne verujem da je on imao losu nameru. Verujem da je hteo da pomogne, ali je ispalo kako je ispalo. Centri i komune trebaju da postoje, ali da njihova sustina ne bude samo u izolaciji, nego da postoji neki program koji ce im pomoci da ostanu "cisti" i kada se vrate kuci. Sto se stradanja porodice tice, to je neminovno, cim se pojavi narkomanija.:(
 
Ja ne podrzavam metode oca Branislava, ali ne verujem da je on imao losu nameru. Verujem da je hteo da pomogne, ali je ispalo kako je ispalo. Centri i komune trebaju da postoje, ali da njihova sustina ne bude samo u izolaciji, nego da postoji neki program koji ce im pomoci da ostanu "cisti" i kada se vrate kuci. Sto se stradanja porodice tice, to je neminovno, cim se pojavi narkomanija.:(

Mislis da bi se o ovome znalo da nije bilo sranja sa Bajdenom?Aman snimak star 2-3 godine,i tek sad onako odjednom izasao!:roll:
 
kako te nije sramota da b estidno lazes?

tortura je kad nekog maltretiras , a kaznjavanje zbog unosenja droge u centar ili ponovnog drogiranja nije tortura vec kaznjavanje


i bolje je tuci narkomana i drzati ga na taj nacin cistog , nego da on posle tuce sve ostale oko sebe...

Vidim ponovo si nadmasio samog sebe.

Oni ih moraju pustiti kad-tad, jer nije to zatvor nego ustanova za lijecenje i kad ih puste, onda se vide rezultati lijecenja, a rezultati su takvi da su popovi od njih napravili vecim bitangama nego sto jesu.

Jednom narkoman, uvijek narkoman.
 
Mislis da bi se o ovome znalo da nije bilo sranja sa Bajdenom?Aman snimak star 2-3 godine,i tek sad onako odjednom izasao!:roll:

Ne znam sta je uticalo na pojavu snimka i ne ulazim u to. Poznajem osobu koja je izasla iz Crne Reke, nakon dugog boravka tamo, dok je otac Branislav jos bio tamo. I isto je radio sto i covek iz teksta koji je Tihi postavio. Samo kazem, da vecina narkomana, nazalost, nastavi po starom, gde god da se lece. :(
 
Ne znam sta je uticalo na pojavu snimka i ne ulazim u to. Poznajem osobu koja je izasla iz Crne Reke, nakon dugog boravka tamo, dok je otac Branislav jos bio tamo. I isto je radio sto i covek iz teksta koji je Tihi postavio. Samo kazem, da vecina narkomana, nazalost, nastavi po starom, gde god da se lece. :(

U vecini slucajeva,jer veruj mi postoje izuzetci.Evo npr jednog mog rodjaka koji se bacio na smrkanje.Dugo vremena je bio lecen,i kad je izasao odatle nije se vracao drogama.Vazna je i podrska u porodici.......ali najvaznija je volja!Taj lik sto ga je snbdevao otisao je do njega 2-3 dana nakon sto se kuci vratio.Lik je oterao dilera u *****.:D
 

Back
Top