ja uzo gitaru...

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
evo ja juche uzo neku polovnu, danas je drndam celo jutro, skroz sam prste ogulio, jedva kucam ovo :rumenko:
nego, ono, imate neki savet, kako da krenem s njom, reche mi DJM da ce mi nadje neshto online, al nije josh pa kao :rumenko:
ja bi sviro, al ne znam gi kako :whistling:
 
Oooooo:klap::klap::klap:
cestitam :klap::klap::klap:
BTW: jel si uzeo akusticnu ili klasicnu:D
Ako bi hteo da naucis akorde kazi , pa da ti napisemo u obliku tab-a , a ako ocesh da naucis note , onda pogledaj po internetu (, a ako oces da odsviras crazy train onda :( :mrgreen:)
primer tab-a (tab = tablatura)
primer: a-mol :D
e-----0--------------------------------
h-------1------------------------------
g----------2-------------------------
d----------2-------------------------
a-----0--------------------------------
e-----0---------------------------------
(izvini ako ovo vec znas )
Kazi kolko znas , pa da pokusamo da pomognemo :D
P.S
Poslacu ti poruku pa procitaj ;)
BTW: daj sliku gitare :p :D
 
uzo akustichnu, rekoh polovnu (iz aviona se vidi :D)
a ja bi uchio sve, samo bih voleo da me prosvetlite shta je najbolje :) ako je najbolje akorde da uchim napamet, to cu prvo, ako je bolje neshto drugo, recite shta :D
evo ovo moj buraz uvatio u ruku:

21062009401.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazalost, ako hoces redom da ucis, malo je dosadno, ali je najbolje:
Prvo ucis koja zica je koja, i cis tonove. Znaci, prvi prag na prvoj zici odozgo je F, pa F# (fis). Naucis da stimujes gitaru. Pa onda osnovne akorde, molove, a za pocetak mozes i A i E dur. Naucis raspored prstiju (ako imas volju, to ces za 2 dana), ali najveci problem je menjati akorde. Zato ce ti trebati par meseci. Da se A mola predjes na G itd.
To ti je ozbiljno ako cesda sviras. A ako ces da se zezas, onda ti nista od toga ne treba, samo naucis da citas tablature, skines s neta Lepu Lukic srce je moje violina i sviras glas na gitari!
P.S. Probaj Lepu Lukic, zanimljivo je :) :)
 
ne znam, ja sam prvo kad sam uzo gitaru kreno da uzim one od metallice, i tak oredom po tabovima pesme koje najvise volim, tako sam razgibao prste na desnoj ruci naviko na gitaru i tek sad ucim akorde i take stvari..i ide brzo..:)
 
evo ja juche uzo neku polovnu, danas je drndam celo jutro, skroz sam prste ogulio, jedva kucam ovo :rumenko:
nego, ono, imate neki savet, kako da krenem s njom, reche mi DJM da ce mi nadje neshto online, al nije josh pa kao :rumenko:
ja bi sviro, al ne znam gi kako :whistling:

Nauči prvo koja je koja žica i kako se zove, onda neke osnovne akorde tipa a dur, a mol, a7 itd itd...Nemoj da se zezaš da ne učiš teoriju pre ili kasnije ćeš morati..mogu ja mejlom da ti pošaljem školu gitare, skenirana knjiga doduše, ali bi i tupson naučio...inače knjiga je iz muzičke škole, ali sad manje više na netu imaš sve...kreni sa nekim lakšim pesmama od dva tri akorda ko što su Krivo je more (tu imaš više, ali je ritam lak), Balkan ili Jedina moja....I nemoj previše da forsiraš ruku i prste pošto posle tek nećeš moći ništa da radiš..polako, gledaj da ne napraviš žuljeve....I uzmi neke skale, vežbaj to ti je dobro da brzo ukapiraš gde je koja žica...
 
evo da pridodam nesto....:) nauci tonove bar na E zici (znaci na svakom pragu koji je ton) i onda nauci bare hvatove, durove i molove, i moci ces autoamtski dosta pesama da sviras one sto ze eppvuse uz gitaru, nije to lose za pocetak.... izguglaj sta su bare hvatovi itd :P
 
jeste i solaze Yngwie Malmsteen-a i da bude komplet :P

naravno
far beyond the sun za pocetak , za zagrevanje:mrgreen:
a moze i blue(bas onako lagana blues pesmica , zar ne :mrgreen: )

@ sad stvarno:
Ne preporucujem ti nothing else matters
Mislim da je to pretesko za neog ko je tek uzeo gitaru u ruke
Preporucujem da prvo naucis da menjas akorde na prve tri pozicije(do 4, praga)
znaci
a-mol , g-dur , c-dur , e dur ,
a-mol
e---0----------------------------------1.
h------1-----------------------------2.
g---------2----------------------------3.
d---------2--------------------------4.
a---0----------------------------------5.
e---x-------------------------------6.
0 je otvorena zica(nulti prag)
x je kao zica koja se ne trza(mada mene profa ucio da se i kod a mola i c dura svira i e xD , pa sta mu fali :D )
g-dur
e---------------------3----------------1.
h-----0------------------------------2.
g-----0--------------------------------3.
d-----0------------------------------4.
a--------------2-----------------------5.
e---------------------3-------------6.
c-dur
e----0---------------------------------1.
h---------1--------------------------2.
g----0-------------------------------3.
d----------------2--------------4.
a------------------------3----------5.
e----------------------------------6.
e-dur
e---0----------------------------------1.
h---0--------------------------------2.
g------1------------------------------3.
d------------2----------------------4.
a------------2------------------------5.
e---0-------------------------------6.
posle probaj razlicite kombinacije(prvo pesme sa 2-3 akorda , aposle i ostalo)
i tako dok ne uvezbas , naravno moras da krenes jako sporo(dok se nateraju prsti gde da idu :) )
A kad to naucis preporucujem da pocnes sa kad sam bio mlad(samo akordi)
, posle mozda nesto i od dugmeta , mozda i od balasevica
ako ti nesto nije jasno samo govori(verujem da ti mnogo toga nije jasno)
na kraju moze i vedeo da se uploaduje :D
Mislim da se za gitaru uci kako da se uci( ono dok krene a onda se samo upija tehnika):D
ovde je dosta toga http://www.chordbook.com/guitarchords.php
P.S
NOTHING ELSE MATTERS xDDD ,tek treba akorde da uci akorde:D
 
Poslednja izmena:
E, ****** vas akordi, prvo se uče tonovi na vratu gitare.
E F fis G gis A ais H C cis D dis E

eto za prvu žicu, E je prazno okidanje, F prvi prag, fis drugi i tako redom, 12 prag je isti kao otvorena žica.

Sad, ako je recimo žica D ti krećeš samo od sledeceg tona i nižeš dis, E F (e i f su jedan do drugog, kao 1-2, a isto tako i h i c) fis G gis
 
Ma ja ne preporucujem tablature , mani se tablatura,prvo nauci tonove na gitari na prvoj zici (e)e,f,fis,g,gis,a,b,h...i tako dalje onda vezbaj najosnovnije akorde kao sto su e mol,a dur,a mol...a kad naucis najosnovnije akorde onda mozes poceti malo sa bare hvatovima kao sto su f,fis,gis i tako dalje,za najosnovnije akorde mozes naci na you tubeu,tamo sigurno ima...:D,
 
Ma ja ne preporucujem tablature , mani se tablatura,prvo nauci tonove na gitari na prvoj zici (e)e,f,fis,g,gis,a,b,h...i tako dalje onda vezbaj najosnovnije akorde kao sto su e mol,a dur,a mol...a kad naucis najosnovnije akorde onda mozes poceti malo sa bare hvatovima kao sto su f,fis,gis i tako dalje,za najosnovnije akorde mozes naci na you tubeu,tamo sigurno ima...:D,

B и H ти је једно те исто. :mrgreen:
Швабе (Европљани генерално) кажу H, Амери B. :)
 

Back
Top