Koliko je zatupljen.. ovaj,zastupljen engleski jezik u vašem svakodnevnom životu? :)

TOMAX

Poznat
Poruka
7.745
Nikad mi neće biti jasno zašto dva srbina.. zapravo, srbin i srpkinja, međusobno komuniciraju služeći se engleskim jezikom, a oboje znaju srpski?? :think:To se da primetiti na sve više sajtova koje posećujem. Da li je to vrhunac srpskog debilizma, ili sam ja debil zato što sam primetio jednu takvu anomaliju od bezbroj srpskih defekata?? Mislim, nemam ja ništa protiv engleskog jezika, kao ni protiv španskog i italijanskog jezika, a boga mi ni protiv francuskog poljupca.. ovaj, mhm..:per:
Vi razmišljajte malo o svemu tome,a ja odoh na spavanje. :p
 
Nikad mi neće biti jasno zašto dva srbina.. zapravo, srbin i srpkinja, međusobno komuniciraju služeći se engleskim jezikom, a oboje znaju srpski?? :think:To se da primetiti na sve više sajtova koje posećujem. Da li je to vrhunac srpskog debilizma, ili sam ja debil zato što sam primetio jednu takvu anomaliju od bezbroj srpskih defekata?? Mislim, nemam ja ništa protiv engleskog jezika, kao ni protiv španskog i italijanskog jezika, a boga mi ni protiv francuskog poljupca.. ovaj, mhm..:per:
Vi razmišljajte malo o svemu tome,a ja odoh na spavanje. :p

to nije nikakav vrhunac a posebno nije debilizam sasvim je ok komunicirati na bilo kom jeziku ako ga sagovornici znaju ili uce

@ tema
Koristim engleski skoro isto koliko i srpski - odnos sa klijentima, poznanici i saradnici iz sveta, software, sajtovi, knjige bez prevoda, strucne knjige i tome slicno
 
Nikad mi neće biti jasno zašto dva srbina.. zapravo, srbin i srpkinja, međusobno komuniciraju služeći se engleskim jezikom, a oboje znaju srpski?? :think:To se da primetiti na sve više sajtova koje posećujem. Da li je to vrhunac srpskog debilizma, ili sam ja debil zato što sam primetio jednu takvu anomaliju od bezbroj srpskih defekata?? Mislim, nemam ja ništa protiv engleskog jezika, kao ni protiv španskog i italijanskog jezika, a boga mi ni protiv francuskog poljupca.. ovaj, mhm..:per:
Vi razmišljajte malo o svemu tome,a ja odoh na spavanje. :p

:think: pa ako je to na nekom forumu wjerowatno zbog ostalih :rtfm: :rtfm:
ili to rade jer je to wrhunac debilizma :hahaha::hahaha:
 
Ma,super je to što ljudi uče strane jezike radi svog ličnog zadovoljstva,poslovne saradnje sa stranim partnerima,kao i radi dopisivanja sa prijateljima iz celog sveta. Nemam ništa protiv pisanja tekstova stranih pesama ili kada se koriste neki dobro razumljivi strani termini, jer ima ih dosta koji se i meni dopadaju. Znate,mislim,kao da naš maternji jezik nama nije dovoljno dobar,pa se zato okrećemo ka stranim jezicima. Nisam primetio da se italijani,nemci,španci i francuzi toliko služe engleskim u nepotrebnim situacijama,koliko mi. Kažem "mi", jer se odnosi na srbe u globalu. Ja znam po neku reč,ali u principu ne znam engleski. Nisam ljubomoran,samo ne bih da se još koliko sutra iznenadim što ne mogu da dobijem nikakav posao zato što ne znam engleski. Primer, poslao sam podatke na Urbae.com. Jedno od upitnika odnosilo se i na poznavanje stranih jezika. Naravno,to sam preskočio.;) I,tako sam ti ja čekao i čekao i čekao i nisam dobio ni jednu jedinu ponudu za posao. Zatim sam kao i svaki ludak u ovoj zemlji,normalno,popunio i taj upitnik. I pogodite šta se desilo?
Dobro.. opet nisam dobio nikakav odgovor... ali...

... to onda znači samo jedno! Ja sam budala i kraj! :) :) :)

Zahvaljujem se svima na komentarima! :) :) :)
 
trudim se da engleski jezik bude mnogo više zastupljen nego srpski....

:eek::rtfm::sad2: Izdaica e sto mi je zao kada neko ne voli svoju drzavu,svoj rodni kraj,svoju domovinu i svoj jezik...place mi se!!!:rumenko::sad2:

Koliko mi se cini ja sam medju onima koji najvise voli svoju drzavu...Znam engleski isto koliko i srpski ali kada bih trebao da biram odabrao bih srpskiiiii!!!!!
 

Back
Top