Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?

Gruban

Buduća legenda
Poruka
41.315
Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?

Pred početak agresije Amerikanci su postavili ultimatum - ili predaja KiM ili agresija.Svima je bilo jasno da se protiv tako naoružanog napadača nije moguće odbraniti.Uslovi ultimatuma jesu bili ponižavajući i nelegalni ali da li je odluka tadašnjeg državnog vrha (Milošević) da uđe u rat s najmoćnijom silom bila najmudrija ili je trebalo prihvatiti ponižavajući ultimatum.
 
pa i ja sumnjam a pri tom mislim da bi bilo ko od danasnjih drzavnika i nasih politicara izuzimajuci Cedicu i Canka...............se isto postavio kao Sloba...ne bi potpisao.....ne znam mozda gresim.verujem da je vecina procitala dokument iz rambujea...to..ja mislim nijedan Srbin ne bi potpisao....samo znam...da sam osetila stravican bes...........i to me je drzalo sve vreme bombardovanja.....bes....
 
Још увек је рано давати суд.
Нити има довољно те фамозне историјске дистанце, нити су нам доступна сва документа и чињенице.
(Сада се већ, на пример, слободно може рећи да се рат 1914. с А/У није могао избећи, јер су они хтели рат по сваку цену, и све учинили да до њега дође, али овде, кажем, још је рано. Тако да сад за НАТО-агресију остају само политичко-субјективне спекулације).
 
pa i ja sumnjam a pri tom mislim da bi bilo ko od danasnjih drzavnika i nasih politicara izuzimajuci Cedicu i Canka...............se isto postavio kao Sloba...ne bi potpisao.....ne znam mozda gresim.verujem da je vecina procitala dokument iz rambujea...to..ja mislim nijedan Srbin ne bi potpisao....samo znam...da sam osetila stravican bes...........i to me je drzalo sve vreme bombardovanja.....bes....

Svi dokumenti su ustvari zahtevali jedno - promenu granica što je dovoljno da se okarakteriše kao kriminalno ali kad je već takva situacija i kad je Milošević znao da će Amerikanci ići do kraja ,trebao je da prihvati uslove ultimatuma jer je prednost agresora ogromna.Jedna strana u ratu je imala sve,druga ništa.I sve se završilo onako kako se i moralo završiti.Teritorija je okupirana a veliki broj vojnika i civila je izgubio živote, materijalna šteta ogromna ,traumatično iskustvo ....
 
Још увек је рано давати суд.
Нити има довољно те фамозне историјске дистанце, нити су нам доступна сва документа и чињенице.
(Сада се већ, на пример, слободно може рећи да се рат 1914. с А/У није могао избећи, јер су они хтели рат по сваку цену, и све учинили да до њега дође, али овде, кажем, још је рано. Тако да сад за НАТО-агресију остају само политичко-субјективне спекулације).

Они не би стали да смо га предали мирно. Мислим да је довољно дистанце да се примјети и да садашња власт такође има ултиматуме и да процес није завршен. Када ти се неко одупре, испочетка си бијесан али касније почињеш да га цијениш. То што је отпор са собом донио и жртве, то је друга ствар. Из сваке битке можеш да се повучеш и да сачуваш већину живота тренутно. Шта то доноси у будућности, то је упитно?! Да смо се повукли пред ултиматумом, сада би питања на форуму била- зашто смо то урадили и да ли је било паметније да смо се одупрли? Чак вјерујем да би та питања постављали исти они који сада тврде да је било паметније да не ратујемо. Мислим да је битно рећи да је и Слобо у тренутку одлуке за отпор мислио на добробит Срба као што и Тадић сада мисли да је паметније полако па учинити шта се може. Нико од тих људи није "продана душа", "издајник" и "Садам", сваки од њих је мислио најбоље за нас (и онда када је радио за себе и своју породицу). "Закључци", када се нешто деси, типа-"знао сам", јесам ти рекао"- не воде ничему. Мислим да је паметније кад се нешто одлучи да сви "прилегнемо" у том смјеру па шта Бог да. Кад кола оду довољно далеко низбрдо, окренемо ћурак па опет сви на другу страну. Најбитнији тренутак је процјена кад су "кола довољно далеко". Код нас одмах од почетка имамо фифти-фифти ситуацију и само се међусобно смарамо. То нас и укопава.
 
Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?

Pred početak agresije Amerikanci su postavili ultimatum - ili predaja KiM ili agresija.Svima je bilo jasno da se protiv tako naoružanog napadača nije moguće odbraniti.Uslovi ultimatuma jesu bili ponižavajući i nelegalni ali da li je odluka tadašnjeg državnog vrha (Milošević) da uđe u rat s najmoćnijom silom bila najmudrija ili je trebalo prihvatiti ponižavajući ultimatum.

Okreni obrni na kraju je bilo i ponizenje i izdaja!(koja traje i dan danas)
 
Nije se moglo izbeci,ne treba to nikakva istorija da utvrdjuje.

mislim da je moglo,mozda ne potpuno ali barem delimicno !!!!
zasto mislim tako ??? vec sam objasnio da po prirodi posla sam imao prilike cuti neke stvari koje nije imao obican covek.zasto ih iznosim ??zato sto nerazumem zasto to ne iznesu oni koji su puno pozvaniji od mene.
a sta sam to cuo ??? medjunarodna zajednica je dala odredjeni rok mislim 90 dana ako se ne varam milosevicu da resi stanje na kosovu.naravno milosevicu nije bilo u interesu da energicnom akcijom resi problem jer mu je kosovski problem pomagao da se obdrzi na vlasti,jer ko se priseti kad god bi opozicija ozbiljno zapretila potpaljivana je vatra na kosovu.
posto se razresenje oteglo u nedigled,albanski lobi uz koristenje propagande pridobija u svetu
vecinu vlada na svoju stranu.jednostavno receno milosevic se prekombinovo receno sahovskim izrazom.
takvim vodjenjem politike je izbio adute iz ruku i prijateljski nastrojenim vladama.
 
mislim da je moglo,mozda ne potpuno ali barem delimicno !!!!
zasto mislim tako ??? vec sam objasnio da po prirodi posla sam imao prilike cuti neke stvari koje nije imao obican covek.zasto ih iznosim ??zato sto nerazumem zasto to ne iznesu oni koji su puno pozvaniji od mene.
a sta sam to cuo ??? medjunarodna zajednica je dala odredjeni rok mislim 90 dana ako se ne varam milosevicu da resi stanje na kosovu.naravno milosevicu nije bilo u interesu da energicnom akcijom resi problem jer mu je kosovski problem pomagao da se obdrzi na vlasti,jer ko se priseti kad god bi opozicija ozbiljno zapretila potpaljivana je vatra na kosovu.
posto se razresenje oteglo u nedigled,albanski lobi uz koristenje propagande pridobija u svetu
vecinu vlada na svoju stranu.jednostavno receno milosevic se prekombinovo receno sahovskim izrazom.
takvim vodjenjem politike je izbio adute iz ruku i prijateljski nastrojenim vladama.

Kad je to bilo sa resavanjem situacije na Kosovu?Ne znam sta si po prirodi posla,ali eto imam i ja tu informaciju,kao i mnogi drugi vjerujem.
A resavano je stanje u tom roku,cak i kracem,samo tako.
 
mislim da je moglo,mozda ne potpuno ali barem delimicno !!!!
zasto mislim tako ??? vec sam objasnio da po prirodi posla sam imao prilike cuti neke stvari koje nije imao obican covek.zasto ih iznosim ??zato sto nerazumem zasto to ne iznesu oni koji su puno pozvaniji od mene.
a sta sam to cuo ??? medjunarodna zajednica je dala odredjeni rok mislim 90 dana ako se ne varam milosevicu da resi stanje na kosovu.naravno milosevicu nije bilo u interesu da energicnom akcijom resi problem jer mu je kosovski problem pomagao da se obdrzi na vlasti,jer ko se priseti kad god bi opozicija ozbiljno zapretila potpaljivana je vatra na kosovu.
posto se razresenje oteglo u nedigled,albanski lobi uz koristenje propagande pridobija u svetu
vecinu vlada na svoju stranu.jednostavno receno milosevic se prekombinovo receno sahovskim izrazom.
takvim vodjenjem politike je izbio adute iz ruku i prijateljski nastrojenim vladama.

Видиш, мени то личи на пропаганду-Милошевић је крив за све. Нека је то што си изнио и тачно. Шта мислиш да ли је то иста фора као и њихов миг Садаму за интервенцију у Кувајту? Подржавали су га 10 година за "демократски" напад на Иран, а онда је "агресија" на Кувајт!?? Иран никад није био ирачки али Бога ми, Кувајт јесте. Слобино сређивање стања на КиМ би им дошло као кец на десетку, не би требала "хуманитарна катастрофа". Слобо је био превише паметан за такву бедастоћу.
Информације се скупљају, достављају али и "производе", колега!!!
 
Agresija Nato-a 1999 ,da li se mogla izbeći ?

Mogla je ali tako da dozivimo ono sto sada vec imamo... Da Americka vojska slobodno koristi nasu teritoriju kad god pozeli... I nas vazdusni prostor... U svakom drugom pogledu, nije se moglo nista izbeci... Ko nije zlonameran, moze da se seti prezadnjeg dana u Rambujeu kada je nasa delegacija bila spremna da potpise sporazum, a Siptari nisu... I sta se desilo sutra... Ona babetina (ne zelim da uvredim vestice poredeci je sa njima) menja sporazum, Siptari ga potpisuju, ali naravno on postaje nemoguc da ga i mi potpisemo...

Za postenog i cestitog coveka, to se 1999 nije moglo izbeci...
 
dobra i zanimljiva tema...
jos da albanci bapisu svoje videnje...
ademeeeee

E BAS SI ME NASMEJALA.......CUJ.ALBANCI A VICE JEDNOG ADEMEEEEEEEEEE...SAD CE MOMCI...samo sto nisu:D.a vidjenje.....znamo:cool:...

pa i oni ce reci da se to nije moglo izbeci....i prica o realnosti i realnom stanju.....samo sto su oni bombe cekali molecivo gledajuci u nebo.....svesno zrtvujuci za rad ostvarenja svog sna...proglasiti nezavisnim deo teritorije drzave Srbije
 
To nije rat,to su agresija i velicanstvena odbrana!

mislim da je moglo,mozda ne potpuno ali barem delimicno !!!!
zasto mislim tako ??? vec sam objasnio da po prirodi posla sam imao prilike cuti neke stvari koje nije imao obican covek.zasto ih iznosim ??zato sto nerazumem zasto to ne iznesu oni koji su puno pozvaniji od mene.
a sta sam to cuo ??? medjunarodna zajednica je dala odredjeni rok mislim 90 dana ako se ne varam milosevicu da resi stanje na kosovu.naravno milosevicu nije bilo u interesu da energicnom akcijom resi problem jer mu je kosovski problem pomagao da se obdrzi na vlasti,jer ko se priseti kad god bi opozicija ozbiljno zapretila potpaljivana je vatra na kosovu.
posto se razresenje oteglo u nedigled,albanski lobi uz koristenje propagande pridobija u svetu
vecinu vlada na svoju stranu.jednostavno receno milosevic se prekombinovo receno sahovskim izrazom.
takvim vodjenjem politike je izbio adute iz ruku i prijateljski nastrojenim vladama.

Ja mislim da ovo ne moze da odgovara istini,jer je SAD organizovala akcije OVK jos za vreme raspada SFRJ,ali nije imala snage da ih povede proiv tadashnje drzave,nego tek kada je procenila da njena propaganda protiv Milosevica u SRJ postize rezultate,racunajuci podrsku dela 5-okolnonasa u SRJ.
 
Poslednja izmena:
E BAS SI ME NASMEJALA.......CUJ.ALBANCI A VICE JEDNOG ADEMEEEEEEEEEE...SAD CE MOMCI...samo sto nisu:D.a vidjenje.....znamo:cool:...

pa i oni ce reci da se to nije moglo izbeci....i prica o realnosti i realnom stanju.....samo sto su oni bombe cekali molecivo gledajuci u nebo.....svesno zrtvujuci za rad ostvarenja svog sna...proglasiti nezavisnim deo teritorije drzave Srbije

Na tome ce i ostati na snu, jer kad se probude i okrenu se oko sebe vide samo Srbiju, e to je vec java.
 

Back
Top