Rosin: NATO žali zbog pogibije civila, ali se neće izvinjavati

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Pogibija šest civila na severu Crne Gore nije nešto zbog čega je NATO srećan, ali mi se zbog toga nećemo izvinjavati, iako jako žalimo zbog ljudskih žrtava, rekao je ambasador Lorens Rosin, pomoćnik generalnog sekretara NATO-a za operacije za podgoričke "Vijesti.

"Nažalost, neke stvari koje su se desile severu Crne Gore, kada su poginuli civili, to nikako nije bila namera Alijanse. To je svakako nešto zbog čega niko u NATO nije srećan, već vrlo nesrećan. Ali NATO je posle toga preuzeo mnogo, mnogo mera da se to više ne ponovi. I mislim da smo uspeli", rekao je Rosin govoreći o NATO bombardovanju 1999. godine.
"To je bio komplikovan konflikt, i mislim da smo bili vrlo uspešni i da smo doneli mnogo stabilnosti ovom regionu. Priznajemo da je bilo gubitaka. Svestan sam da ljudi u Crnoj Gori to dobro pamte, ali isto tako moraju da se sete i razloga zašto se to desilo. Da to nije bilo samo zato što se neki britanski, francuski ili američki zvaničnik probudio jednog jutra i rekao: 'Ajde da bombardujemo tamo'. Već zbog toga što Miloševićev režim nije bio demokratski, a to nisu ove današnje Crna Gora pa ni Srbija, ali tada su oni pokrenuli rat i mi nismo imali druge alternative nego ono što smo tada uradili. Mi se ne izvinjavamo, ali je sigurno da žalimo zbog ljudskih žrtava", rekao je pomoćnik generalnog sekretara NATO.

Generalni stav NATO je da mora biti većinska podrška građana da bi neka zemlja mogla postati članica saveza, rekao je Rosin komentarišući činjenicu da svega jedna trećina građana Crne Gore podržava članstvo u Alijansi i da je NATO bombardovanje jedan od ključnih razloga.
"U mnogim zemljama regiona, pa i u mnogim zemljama sveta, bilo je konflikta. I posle toga postoji period prilagođavanja. Ali svet ide dalje, i moje je mišljenje da će potreba da Crna Gora bude deo evroatlantske zajednice, ne samo EU, već i NATO, vremenom postati jasnija građanima", rekao je Rosin.
On je dodao da ne samo da je očigledno da će to morati da bude slobodna volja crnogorskih građana, nego da je to jako važno i za savez.
Jer kada se neka država priključi NATO, podsetio je Rosin, to takođe znači i da će imati neke odgovornosti i obaveze, a ne samo koristi.
Rosin je bio šef prve američke diplomatske misije na Kosovu na proleće 1999. godine, posle toga i ambasador u Hrvatskoj, a u kabinetu nekadašnje državne sekretarke Medlin Olbrajt na čelu Direktorata za Balkan. Takođe, Rosin je bio i na čelu američke delegacije na konferenciji u Rambujeu.

http://www.blic.rs/politika.php?id=98084

kakav lik:thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
On je dodao da ne samo da je očigledno da će to morati da bude slobodna volja crnogorskih građana, nego da je to jako važno i za savez.
Jer kada se neka država priključi NATO,
podsetio je Rosin,
to takođe znači i da će imati neke odgovornosti i obaveze, a ne samo koristi
.

Шта сад би *********,
нешто ћете морати и да радите ???

:rotf::rotf::rotf:
 
Нити нам треба "извињење" нити нам треба НАТО злочиначка армада, нити нам треба овај злочинац Росин ...

Треба само да се нађе неко ко у гаћама има макар муд* као лешнике ПА ДА ПОДНЕСЕ ТУЖБУ ЗА ЗЛОЧИНЕ И ОГРОМНУ МАТЕРИЈАЛНУ ШТЕТУ (ПРЕКО 150 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА) А ДА ОНОГ СВИЛАНОВИЋА УХАПСИ ЗА САУЧЕСНИШТВО У ЗЛОЧИНУ И НЕОВЛАШЋЕНО ПОВЛАЧЕЊЕ ТУЖБЕ...
 
Pogibija šest civila na severu Crne Gore nije nešto zbog čega je NATO srećan, ali mi se zbog toga nećemo izvinjavati, iako jako žalimo zbog ljudskih žrtava, rekao je ambasador Lorens Rosin, pomoćnik generalnog sekretara NATO-a za operacije za podgoričke "Vijesti.

"Nažalost, neke stvari koje su se desile severu Crne Gore, kada su poginuli civili, to nikako nije bila namera Alijanse. To je svakako nešto zbog čega niko u NATO nije srećan, već vrlo nesrećan. Ali NATO je posle toga preuzeo mnogo, mnogo mera da se to više ne ponovi. I mislim da smo uspeli", rekao je Rosin govoreći o NATO bombardovanju 1999. godine.
"To je bio komplikovan konflikt, i mislim da smo bili vrlo uspešni i da smo doneli mnogo stabilnosti ovom regionu. Priznajemo da je bilo gubitaka. Svestan sam da ljudi u Crnoj Gori to dobro pamte, ali isto tako moraju da se sete i razloga zašto se to desilo. Da to nije bilo samo zato što se neki britanski, francuski ili američki zvaničnik probudio jednog jutra i rekao: 'Ajde da bombardujemo tamo'. Već zbog toga što Miloševićev režim nije bio demokratski, a to nisu ove današnje Crna Gora pa ni Srbija, ali tada su oni pokrenuli rat i mi nismo imali druge alternative nego ono što smo tada uradili. Mi se ne izvinjavamo, ali je sigurno da žalimo zbog ljudskih žrtava", rekao je pomoćnik generalnog sekretara NATO.

Generalni stav NATO je da mora biti većinska podrška građana da bi neka zemlja mogla postati članica saveza, rekao je Rosin komentarišući činjenicu da svega jedna trećina građana Crne Gore podržava članstvo u Alijansi i da je NATO bombardovanje jedan od ključnih razloga.
"U mnogim zemljama regiona, pa i u mnogim zemljama sveta, bilo je konflikta. I posle toga postoji period prilagođavanja. Ali svet ide dalje, i moje je mišljenje da će potreba da Crna Gora bude deo evroatlantske zajednice, ne samo EU, već i NATO, vremenom postati jasnija građanima", rekao je Rosin.
On je dodao da ne samo da je očigledno da će to morati da bude slobodna volja crnogorskih građana, nego da je to jako važno i za savez.
Jer kada se neka država priključi NATO, podsetio je Rosin, to takođe znači i da će imati neke odgovornosti i obaveze, a ne samo koristi. Rosin je bio šef prve američke diplomatske misije na Kosovu na proleće 1999. godine, posle toga i ambasador u Hrvatskoj, a u kabinetu nekadašnje državne sekretarke Medlin Olbrajt na čelu Direktorata za Balkan. Takođe, Rosin je bio i na čelu američke delegacije na konferenciji u Rambujeu.
http://www.blic.rs/politika.php?id=98084
kakav lik:thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Отворено (не)човек каже: одговорности и обавезе.
1. да шаљеш своје војнике по белом свету ради ,,утеривања`` њихове
демократије,
2. да купујеш њихову војну опрему и средства која нимало нису јевтина,

3. да беспоговорно прихваташ њихове ставове у изазивању конфликата,........

А што се извињења тиче, то ће бити БоТина обавеза да пренесе њихово извињење српском роду.
 
Kad je u istoriji nacija koja je izgubila rat dobila odstetu?

Србија НИЈЕ НИ СА КИМ ВОДИЛА РАТ, то је прво, друго, Србија је нападнута мимо свих међународних одредаба УН, и бесомучно бомбрдована и уништавана 78 дана употребом недозвољеног оружја, уранијумом и бомбардовањем хемијских постројења и мостова и цивилних објеката чиме је нанета ОГРОМНА МАТЕРИЈАЛНА ШТЕТА - да је тако како си ти навео онда плаћенићко ђубре Свилановић НЕ БИ ПОВЛАЧИО ТУЖБУ, НИТИ БИ ТАКОЂЕ ПЛАЋЕНИК И РЕДОВНИ ГОСТ НА "МОЛИТВЕНОМ ДОРУЧКУ" Вук Драшковић МИМО ОДЛУКЕ ВЛАДЕ ПОТПИСИВАО ПРЕДАЈУ СРБИЈЕ НАТО ПАКТУ...
 
NATO se 1999 izblamirao, to njih boli.


Ovde ne spominje kako su greskom izbombardovali UCK i vise stotina njih pobili.

1300 aviona u 78 dana neprekidnog bombardovanja unistili 14 tenkova. :worth:

Milijarde potosene na makete od plastike i drveta.

Ахаха... када год неко помене те МАКЕТЕ - смејем се 3 наредна дана ЈЕР ТА ЧИЊЕНИЦА ЋЕ ОСТАТИ УПИСАНА У ИСТОРИЈУ СВЕТА МАСНИМ СЛОВИМА... толико сам због тога поносан на нашу Војску... не могу то ни описати. То је оно КАДА ТИ ГА ГЕЏА ЗАВУЧЕ..........ахаха.........:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Kad je u istoriji nacija koja je izgubila rat dobila odstetu?

A odsteta se dobija ako pobedis?nisam znao.........to mora da su neki zidovski zakoni....

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Vecu glupost danas ne cuh...

Ma NATO se je tako izblamirao da vam je za 78 dana jeßao i majku i oca i uzeo 15% teritorije, ma da velika blamaza u p. lijepu materinu...

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Jedina glupost je ovaj tvoj post.

Kako nam je yebao oca i majku?kako se bre to izrazavas,i uz to neistine pricas?kojim nama,sta si ti hrvat,yebo li te otac.......

I uzeo je 13,14% teritorije SRJ.

Naravno da je velika blamaza kada ne mozes da porazis 300 puta manju drzavu.........
 
Poslednja izmena:
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Vecu glupost danas ne cuh...

Ma NATO se je tako izblamirao da vam je za 78 dana jeßao i majku i oca i uzeo 15% teritorije, ma da velika blamaza u p. lijepu materinu...

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Pa zasto nije uzeo tu teritoriju za 3 dana . Sve sto je duze od 5 dana , a kad je u pitanju tako mala i slaba drzava , kao sto je Srbija , je teska blamaza . Kako Rusi shebase Gruziju za 2 dana ?

daklem , znam , bio sam, nesposobni nabildovani govnari .
Mada je posteno da kazem , da sam sve vreme imao utisak , da Italijani , na primer , namerno promasuju i istresaju bombe bezveze . Al dobro , to mi se samo cini .
 
Pa zasto nije uzeo tu teritoriju za 3 dana . Sve sto je duze od 5 dana , a kad je u pitanju tako mala i slaba drzava , kao sto je Srbija , je teska blamaza . Kako Rusi shebase Gruziju za 2 dana ?

daklem , znam , bio sam, nesposobni nabildovani govnari .
Mada je posteno da kazem , da sam sve vreme imao utisak , da Italijani , na primer , namerno promasuju i istresaju bombe bezveze . Al dobro , to mi se samo cini .

Bolje bi bilo po vas da ste im to dali za 3 dana, nebi ostali bez maketa refinerije nafte u Pancevu, bez maketa mostova preko Dunava, Morave, Lima, bez maketi kasarnih sirom Srbije, bez maketa aviona na podgorickom aerodromu i jos mnogo mnogo toga... :thumbdown:
 

Back
Top