Čaj protiv grčeva, donosi grčeve....

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Pošto je ovo moja prva tema na politici, ne zamerite mi ako bude malo konfuzna....

Povod za ovu temu je priča koju sam skoro čula u nekoj emisiji o čaju protiv grčeva (namenjen je bebama) koji se pokazao ne kao nekoristan već kao vrlo štetan, a Udruženje kupaca nije smelo da objavi javno ime čaja jer bi ih proizvođač tužio. Znači, u dragoj nam državi, proizvođači su zaštićeni ko beli medvedi a mi kupci izloženi kojekakvim malverzacijama, manipulisanjima pa čak nam je i zdravlje ugroženo...

Kao sto znamo postoji je Zakon o zastiti potrosaca
http://www.retailserbia.com/20080313...potrosaca.html

Ali i dalje se dešavaju ne propusti poput pokvarenog jogurta ili bajatog tosta već kardinalne greške.
Sećam se priče o klincima koji su se u obdaništu otrovali neispravnim viršlama. I šta je bilo na kraju? Pojeo vuk ovčicu.
A da ne pominjem "čuvenu" nagradnu igru Frikoma u kojoj su ljudi izlizali milionče a dobili šipak...Ili trenutna konfuzija koja vlada oko štapića koji pripadaju prošlogodišnjoj seriji sladoleda.....

Imamo li svi mi kao potrošači koji ostavljaju veliki deo svoje plate u super i mini marketima ikakva prava? Ako se otrujem čokoladnim mlekom ili keksom koga da tužim: proizvođača ili prodavca? I da li se upošte dobijaju odštete za takve i te kako ozbiljne propuste u prodaji...?
 
Vidi se da nisi sa politike, ovde je malo ovako dobrih tema :)

Ja, međutim, nemam pojma šta bih rekla, sem da ta priča zvuči gotovo neverovatno. Nije mi jasno kako je takav slučaj uopšte moguć, ako je dokazano da je čaj štetan.

Hvala na dobrodošlici.
Dokazano je da je čaj štetan ali zakon štiti proizvođača tj. nije dozvoljeno javno (u medijima) reći o kom čaju je reč.
U prevodu možeš da se otruješ ali ne smeš reći od čega. Bizarno ali istinito.....
 
a sad onako glupo pitanje..jel se neko potrudio da tuži tu kompaniju
imam osećaj da se ovde očekuje od nekoga drugoga da nešto uradi

šta uradite sa pokvarenom hranom, odnesete u originalnom pakovanju na analizu, oni utvrde njenu neipravnost..podnesete tužbu protiv proizvođača
nema dalje...dobijate parnicu

u SAD-u paćenici tuže Deda Mraza, ovde truju decu i čekaju da neko reaguje...
ko..
udruženje potrošača..hrpa deda i baba koji su izmislili veseliju zanimaciju od domina u staračkom domu
 
a sad onako glupo pitanje..jel se neko potrudio da tuži tu kompaniju
imam osećaj da se ovde očekuje od nekoga drugoga da nešto uradi

šta uradite sa pokvarenom hranom, odnesete u originalnom pakovanju na analizu, oni utvrde njenu neipravnost..podnesete tužbu protiv proizvođača
nema dalje...dobijate parnicu

Извини, а где ти живиш ???

Сценарио је много другачији ...
- однесеш неисправну храну инспекцији (они је наравно узму)
- инспектори дођу код трговца и одеру му кожу са леђа (или узму неку кинтицу и мандатну казну)
- исти инспектори ти дају инфомацију (уколико баш инсистираш) да су мере предузете и упуте те на "Савет потрошача" и слична певачка друштва ...

Подношењем приватне тужбе можеш једино (после неколико година) да од произвођача добијеш замену неисправног производа и евентуално надокнаду судских трошкова ...

:whistling::whistling::whistling:
 
Извини, а где ти живиш ???

Сценарио је много другачији ...
- однесеш неисправну храну инспекцији (они је наравно узму)
- инспектори дођу код трговца и одеру му кожу са леђа (или узму неку кинтицу и мандатну казну)
- исти инспектори ти дају инфомацију (уколико баш инсистираш) да су мере предузете и упуте те на "Савет потрошача" и слична певачка друштва ...

Подношењем приватне тужбе можеш једино (после неколико година) да од произвођача добијеш замену неисправног производа и евентуално надокнаду судских трошкова ...

:whistling::whistling::whistling:

ja nikad nisma išao u rat zbog neipravnih proizvoda, jer je reč o nekom prokislom mleku ili jogurtu smešne vrednosti da bi se čovek sa time zamajavao
ali ovde čak ima elemenata i krivičnog dela,
Obmanjivanje kupaca
Član 244.
Ko u nameri obmanjivanja kupaca stavlja u promet proizvode sa oznakom u koju su uneti podaci koji ne odgovaraju sadržini, vrsti, poreklu ili kvalitetu proizvoda ili stavlja u promet proizvode koji po svojoj količini ili kvalitetu ne odgovaraju onome što se redovno pretpostavlja kod takvih proizvoda ili stavlja u promet proizvode bez oznake o sadržini, vrsti poreklu ili kvalitetu proizvoda kad je ovakva oznaka propisana ili se pri stavljanju u promet proizvoda služi očigledno lažnom reklamom,
kazniće se zatvorom do tri godine i novčanom kaznom.


elem, kupiti 3-4 pakovanja, lično o svom trošku izvršiti neophodno veštačenje na jednom pakovanju, recimo na tehnološkom fakultetu, uključiti medije u to sve i obavestiti tužilaštvo

pošto je za ovo krivično delo zaprećena zatvorska kazna do 3 godine, vrlo verovatno da će se morati oštećeni uključiti samostalno u predmet zbog nezainteresovanosti tužilaštva

ako ovo ne prođe..izgubila je, ali po svoj prilici je čisto, urađeno veštačenje i potvrda da je čaj neučinkovit, odnosno da prouzrokuje baš ono protiv čega je namenjen
ako prođe, eto materijala za parnicu i za nadokandu materijalnih i nematerijalnih troškova deteta
 
Ja se prisetih devedesetih ... ali ne Slobe kao zlotvora :lol: nego, donatora iz EU koji su slali neispravne vakcine ... Bilo je tu i još koje-čega al se zaboravilo.

Ali, kako god, nema smisla zatvarati oči i opraštati raznim smrdibubama da ne najbeskrupuloznije načine, nedirnuti, zarađuju novac na muci običnih ljudi - u smislu kvaliteta a da ne pominjem štetnost ... :evil:
 
Подсетићу на случај проналажења металних опиљака у "Импамилу" ...

Шта се догодило ???

Импаз - Салфорд је платио казну (паре су наравно отишле у Буџет РС)
Серија је повучена из продаје (оно што је пронађено по продавницама) ...
Шеф одржавања је смењен ...
 

Back
Top