Vaginalni bris kod ženkice

SHISHKICA

Obećava
Poruka
68
Trebalo bi da uradim đenkicu vaginalni bris zanima me jel neko radio to,pošto hoću da je parim,pa da budem sigurna da ne dođe do nekih neželjenih komplikacija,ako je neko radio neka mi napiše gde i koliko je platio,
Hvala...

E da takodje me zanima da li je poželjno da i mužjak uradi bris ili ne?
 
Vaginalni bris se radi u humanim laboratorijama,vet uzme bris psu i odnese se u bilo koji labos. Mislim da sama analiza ne kosta vise od 500 din. Prvi bris se radi devetog dana teranja,pa se posle ponavlja jos mozda dva puta sve zavisi od rezultata.

Pozeljno je da i muzijak odradi bris jer moze kuji preneti recimo strepto koke od kojih mozxe uginuti celo leglo.
 
mnogi odgajivači koje znam praktikuju (a i mi smo kad je Dona bila u pitanju) odradili test na progesteron. Gledam ove komšije kada vode ženku u Italiju na parenje obavezno rade progesteron a ne vaginalni bris. Očigledno različita iskustva
 
Vaginalni bris se radi u humanim laboratorijama,vet uzme bris psu i odnese se u bilo koji labos. Mislim da sama analiza ne kosta vise od 500 din. Prvi bris se radi devetog dana teranja,pa se posle ponavlja jos mozda dva puta sve zavisi od rezultata.

Pozeljno je da i muzijak odradi bris jer moze kuji preneti recimo strepto koke od kojih mozxe uginuti celo leglo.

Hvala meni treba samo zbog ne daj Boze neke infekcije ali moji kucici nikada nisu imali nikakve bolesti tako da cu to odraditi,a predlozicu i vlasnicima muzjaka da urade to,jer ne bih volela da dozivim da mi ugine celo leglo,pogotovo kad' su u pitanju patuljasti pincevi :sad2: i ovako i onako ih osteni malo max 3 :heart: volela bih da budu zdravi svi .
Hvala u svakom slucaju,oticicu kod naseg privatnog veterinara i on ce joj uzeti a onda cemo predati to u konzilijum.
 
Trebalo bi da uradim đenkicu vaginalni bris zanima me jel neko radio to,pošto hoću da je parim,pa da budem sigurna da ne dođe do nekih neželjenih komplikacija,ako je neko radio neka mi napiše gde i koliko je platio,
Hvala...

E da takodje me zanima da li je poželjno da i mužjak uradi bris ili ne?

Uradi to obavezno,pred parenje,nije neka cifra,a steta moze biti ogromna....Ja preporucujem da se bris ponovi oko 45-47 dana,da bi moglo da se reaguje ako se nesto nepredvidjeno desi u periodu skotnosti....Kod nas je bris oko 800 din...
 

Back
Top