Inhalator

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Da li može da šteti duža, ili, kako da kažem, redovnija upotreba inhalatora; bez lekova, recimo samo sa fiziološkim rastvorom, eventualno plus pantenol rastvor?
Pričam o detetu od tri godine, kome se svaki sekret slio na pluća ili u uši, pa je završio na antibioticima. Onda smo kupili inhalator (neki običan, kompresorski, koštao je oko 4000 din), i čini mi se da sad uspemo sa time da predupredimo te bolesti

Pa sad sam čula, a zanima me stručno mišljenje, da li treba da lekar kontroliše upotrebu, da li može da šteti i da li postoji 'prekomerna' upotreba?
 
Inhaliranje fizioloskog rastvora je adekvatno odlasku na more.
Nema trovanja hemijom, samo je vazduh koji dete udise unapred zadate vlaznosti.
Naravno da treba navikavati pluca na novosadski vazduh, postepeno smanjivati ucestalost inhalacija i dozvoliti sistemu za disanje da sam regulise svoju vlaznost i ph vrednost.
Kljucna rec je postepeno.
 
Hvala na odgovoru, samo još jedno pitanjce :)
naravno - to 'postepeno' je relatvino;pa ovako konkretno - recimo, kad god počne da kašlje ili da mu curi nos, da li je u redu inhaliranje 4 puta dnevno po 2 ml fiziološkog?
 
Da li može da šteti duža, ili, kako da kažem, redovnija upotreba inhalatora; bez lekova, recimo samo sa fiziološkim rastvorom, eventualno plus pantenol rastvor?
Pričam o detetu od tri godine, kome se svaki sekret slio na pluća ili u uši, pa je završio na antibioticima. Onda smo kupili inhalator (neki običan, kompresorski, koštao je oko 4000 din), i čini mi se da sad uspemo sa time da predupredimo te bolesti

Pa sad sam čula, a zanima me stručno mišljenje, da li treba da lekar kontroliše upotrebu, da li može da šteti i da li postoji 'prekomerna' upotreba?

Pa to je najbolje da pitas ljekara,ne znam otkud ti ideja da postavis to pitanje na forumu?
Jedino ako od tri ljekara nisi cula tri razlicita misljenja!?
 

Back
Top