za dr.- limfni cvor

Zavisi, da ne krecem odmah sa oboljenjima, od velicine limfnog cvora koji se pipa, da li je samo 1 ili ih je vise...da li ima jos negde uvecan limfni cvor.
Svaka infekcija izaziva uvecanje limfnih cvorova, pa i ona najbanalnija tipa ako si se depilirala na tom predelu ili brijala pa da je doslo do infekcije i lokalnog odgovora.
Gotovo svako oboljenje ima u sklopu svoje klinicke slike uvecane limfne zlezde ali uz to se javljaju i brojni simptomi, puko nabrajanje tih stanja ti nista ne znaci.
 
Pa ovako cika Doco...Pre pet sest dana na levoj preponi, u stvari malo blize malom stomaku, pojavio se otok koji se lako moze prstima opipati. Velicina kao manja tresnja. Dan posto sam otok primetila, javila se niska temperatura koja je trajala skoro dva dana, uz prilicnu malaksalost. Postojao je manji otok i na vratu koji se u medjuvremenu izgubio. Bio je prisutan i lagan "bol" na dodir. Kaslja nema, osim sto mi je leva nozdrva povremeno zapusena.
Napominjem da nije bilo depilacije.
 
Nije cika nego teta...
E sad vec su podaci takvi da se nesto na tu temu moze reci.
Imas li temperaturu?
Ono sto najcesce daje otok limfnih cvorova na preponama ,vratu i pazuhu kod mladih osoba je infektivna mononukleoza. Kazem najcesce sto ne mora u startu da znaci da je i kod tebe.
Zato treba da odes kod lekara da te pregleda,opipa ti zlezde,pogleda zdrelo, uradi laboratoriju i onda ce se videti da li je to samo blaga infekcija koja je protrcala kroz telo ili se sprema zatisje pred buru (da se tako izrazim).
Bez obzira na internet i savete...dijagnoza se ipak postavlja u ordinaciji i ako osecas tegobe i smeta ti nesto onda lepo otidji kod lekara na pregled, ne moras nikoga pitati da li ima mesta panici ili nema, to je tvoje telo i cim nesto nije kao pre treba to ispitati.
Pozdrav!
 
Potpuno ste u pravu! Covek uvek misli nije nista strasno....
Temperature nema vise, otok cini mi se gubi na velicini, jedino me s vremena na vreme obuzme maklaksalost.
Gledacu da pod hitno uradim laboratoriju. Vama puno hvala na razumevanju i savetima.
 
Meni se pre jedno dva meseca pojavio cvoric u donjem delu prepone. Prilicno je otekao i bolelo me je na dodir. Kada sam bila kod ginekologa, gde mi je pronadjena E. coli (ne znam da li mozda i to moze da utice na upalu limfnog cvora - ako je to uopste), pogledao je cvoric, ispipao, ispritiskao i rekao da je verovatno neka urasla dlaka. Mada, tada mi se otok vec malo smirio, nije bilo toliko upaljeno i nije toliko bolelo na dodir kao prvih nekoliko dana. A meni se cini da i nije urasla dlaka, posto imam taj problem na drugim delovima prepona i ne izgleda mi tako otok. Posle tog pregleda, cvoric mi se razbio na vise delova i sada se pomerio od prepone ka nozi, nekako ide prema kolenu. U sredini cvorica mi se pojavila kao neka krastica. Nista ne curi iz nje, ali mi se uglavnom upali uvece, posto mi preko dana verovatno ves i carape iritiraju kozu u tom delu.

Spremam se da odem lekaru vec duze vreme, ali ne znam kom specijalisti da se obratim.
 
Ovako glasi moj problem : imam vec otprilike mesec dana uvecanu zlezdu sa unutrasnje strane leve prepone ( da budem preciznija 1cm od prepone prema nozi, tj. kod same tetive) velicine je zrna graska, ne boli i pokretna je na dodir. E sad ja sam je slucajno napipala prilikom tusiranja, tako da mozda je tu i duze. Nisam bas neki panicar, ali me zanima sta bi to moglo biti i treba li zbog toga kod Dr
 
Evo da i ja dam skromni doprinos ovoj temi... U predelu prepona, sa desne strane, vidno se uvecao limfni cvor. Po opipavanju :) doktorke, ne radi se o kili, vec o oteklini. Dala mi je da uradim krvnu sliku i ustanovila da je wbc 11,8 a granulacija 8,9 iako je normalna do 6.8
Svi ostali parametri su u granicama predvidjenih. Prepisala longacef i sada cekamo da vidimo sta ce biti sa limfnim cvorom, ako se ne povuce za par dana, moracu kod hirurga. Ima li neko neki savet?
 
Nisam siguran da li razumes situaciju. Ukoliko je u pitanju bakterijska infekcija, na sta ukazuje ona krvna slika, onda ti je limfni cvor upaljen (a zapaljenje podrazumeva da je uvecan, otecen, bolan, da je koza iznad crvena) i zapaljenje ce se povuci kad se resis infekcije uz pomoc antibiotika. Ne treba nista drugo da radis. Samo je pitanje da li su ti radjene jos neke analize, da se otkrije uzrocnik.
 
Nisu radjene nikakve dodatne analize, a i koza iznad nije crvena. Doktorka napela da me salje kod hirurga i pre zavrsene terapije. Od pre 14 dana, kada je radjena krvna slika, skracena, vise ni jedna analiza nije radjena. Ali od kako primam injekcije, manje me boli, imam utisak da se smiruje, samo nikako da pocne dad se povlaci
 

Back
Top