Kosovari ili ad hoc stvaranje nacije!

VUCKO73

Zainteresovan član
Poruka
103
Umesto uvoda.....
Skrenula mi je pažnju Ethana na ovo u jednom svom postu, kaže "mi Kosovari" sad, ovog izraza je ionako dosta svuda, čak su i Brazilci čuli za ovaj izraz i svakog ko je sa Kosova i metohije nazivaju "Kosovar". Cilj ove teme je da vidimo da li Šiptari pokušavaju na ovaj način, da stvore veštački narod ili je ovo samo geografska odrednica za stanovništvo jedne oblasti.
A tema (i pitanje) je važna jer zbunjuje i nas, a i ostatak sveta, jer će ispasti da na KiM žive nekakvi "kosovari" a ne Srbi, Šiptari i ostale manjine (pa sad, koliko god da ih je ostalo posle 1999.). Zato molim za Vaše vidjenje ove teme, poklonite se i počnite!
 
Па то је мултиетнички замисао. Наиме требало је да се под тим именом створи нова држава на Балкану. Идеја није лоша, али је кренула супротним путом од предвиђеног. Ахтисари није узео у обзир Косоваре, него је и даље радио о локалној албанској држави, где је становништво још увек шиптарско, српско ромско и других неалбанских народности. Да ли би као Косовари имали више могућности на заједнички живот сада није могуће замислити. Да ли је тај термин употребљив сада пошто су Шиптари, без осталих, прогласили независност? Да ли постоји жеља да се нешто у том правцу покрене? Можда је време да Србија покрене то питање код Ахтисарија? Или Кушнера? Иначе мислим да има места за размишљање.
 
Umesto uvoda.....
Skrenula mi je pažnju Ethana na ovo u jednom svom postu, kaže "mi Kosovari" sad, ovog izraza je ionako dosta svuda, čak su i Brazilci čuli za ovaj izraz i svakog ko je sa Kosova i metohije nazivaju "Kosovar". Cilj ove teme je da vidimo da li Šiptari pokušavaju na ovaj način, da stvore veštački narod ili je ovo samo geografska odrednica za stanovništvo jedne oblasti.
A tema (i pitanje) je važna jer zbunjuje i nas, a i ostatak sveta, jer će ispasti da na KiM žive nekakvi "kosovari" a ne Srbi, Šiptari i ostale manjine (pa sad, koliko god da ih je ostalo posle 1999.). Zato molim za Vaše vidjenje ove teme, poklonite se i počnite!

jeste geografska odrednica, ali u smislu ranijeg naziva "jugosloven" i tog dana kada bude opste prihvacen od svih, to ce biti dan za slavlje.
a drugi razlog je verovatno sto ime albanac je vec "zauzeto" i dolazi do nesporazuma.
znaci svi mi sa kosova smo kosovari, svi radimo za dobrobit kosova, ali razlicitih nacija.
 
jeste geografska odrednica, ali u smislu ranijeg naziva "jugosloven" i tog dana kada bude opste prihvacen od svih, to ce biti dan za slavlje.
a drugi razlog je verovatno sto ime albanac je vec "zauzeto" i dolazi do nesporazuma.
znaci svi mi sa kosova smo kosovari, svi radimo za dobrobit kosova, ali razlicitih nacija.

:hahaha:
Provali tu diplomatiju u odgovoru :hahaha:

Ма познат............је као "дипломата"!!!:hahaha::rotf::hahaha: :rotf::hahaha:

Адеме:rtfm: .............ти си Шиптар:ok:...............какав Косовар бре!!!:thumbdown:

И како то, да се увек и само Србима и Србији
подмећу називи..... "Војвођанин", "Србијанац", "Косовар", "Југословен" , а !?
:thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
Umesto uvoda.....
Skrenula mi je pažnju Ethana na ovo u jednom svom postu, kaže "mi Kosovari" sad, ovog izraza je ionako dosta svuda, čak su i Brazilci čuli za ovaj izraz i svakog ko je sa Kosova i metohije nazivaju "Kosovar". Cilj ove teme je da vidimo da li Šiptari pokušavaju na ovaj način, da stvore veštački narod ili je ovo samo geografska odrednica za stanovništvo jedne oblasti.
A tema (i pitanje) je važna jer zbunjuje i nas, a i ostatak sveta, jer će ispasti da na KiM žive nekakvi "kosovari" a ne Srbi, Šiptari i ostale manjine (pa sad, koliko god da ih je ostalo posle 1999.). Zato molim za Vaše vidjenje ove teme, poklonite se i počnite!

ja ih zovem Kosmetlijama, a pošto mi Srbi uvek izostavljamo Metohiju poučeni navikama Šiptara i B92, taj mi se izraz čini prikladnim
 
Ма познат............је као "дипломата"!!!:hahaha::rotf::hahaha: :rotf::hahaha:

Адеме:rtfm: .............ти си Шиптар:ok:...............какав Косовар бре!!!:thumbdown:

И како то, да се увек и само Србима и Србији
подмећу називи..... "Војвођанин", "Србијанац", "Косовар", "Југословен" , а !?
:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

nastavi da cuvas ovce. to je castan posao. a politiku batali:worth::worth:
 
Umesto uvoda.....
Skrenula mi je pažnju Ethana na ovo u jednom svom postu, kaže "mi Kosovari" sad, ovog izraza je ionako dosta svuda, čak su i Brazilci čuli za ovaj izraz i svakog ko je sa Kosova i metohije nazivaju "Kosovar". Cilj ove teme je da vidimo da li Šiptari pokušavaju na ovaj način, da stvore veštački narod ili je ovo samo geografska odrednica za stanovništvo jedne oblasti.
A tema (i pitanje) je važna jer zbunjuje i nas, a i ostatak sveta, jer će ispasti da na KiM žive nekakvi "kosovari" a ne Srbi, Šiptari i ostale manjine (pa sad, koliko god da ih je ostalo posle 1999.). Zato molim za Vaše vidjenje ove teme, poklonite se i počnite!

Ne,
Shqiptari su Albanci,
Shkiet su Srbi,
Magjupët - Romi,
Ashkalitë - Askalije,
Turqit - Turci,
Egjiptasit - Egipcani
Svi ovi zive na Kosovu i zato se zovu Kosovari. Dakle, nacionalni identitet nema nikakve veze sa ovim nazivom.
 
Poslednja izmena:
Izraz "kosovar" nije nov i on je često u upotrebi za stanovnike Kosova, tj građane Kosova... Kosovari su i kosovski Srbi i kosovski Albanci.... Samo što to nije ime nacije, već ime teritorijalne pripadnosti...

Dakle kosovari, a ne Kosovari!!!

Јес да си у праву, али за нас је најбоље, ако је икако могуће, искоренити из употребе тај и остале "бенигне" изразе!!!

А пустилО те мало на нет, а !?:mrgreen:
 
Јес да си у праву, али за нас је најбоље, ако је икако могуће, искоренити из употребе тај и остале "бенигне" изразе!!!

А пустилО те мало на нет, а !?:mrgreen:

Benign znaci dobrocudan, i ako je taj izraz dobrocudan zasto ga iskoreniti?! :)

P.S Mozda si misli = "maligne izraze" :D
 
Јес да си у праву, али за нас је најбоље, ако је икако могуће, искоренити из употребе тај и остале "бенигне" изразе!!!

А пустилО те мало на нет, а !?:mrgreen:

Paradoksalno je da je u žargonu čest izraz za izbegle Srbe sa Kosova "šiptari".. Ima li veće uvrede za njih... To mi sami činimo jedni drugima, pa što se onda čudimo ako nas drugi *ebu...

samo minut - dva i kere..
 
Zemo, a da ti njemu malo proširiš vidike od pozadi, ima dobro da gleda u buduće... Ovako...:eek:

:hahaha::hahaha::hahaha:

Мислиш на
a045.gif
, а !?
Два пут је два пут!!! :hahaha::rotf::hahaha::rotf:

Само да видимо да л' ће да се............ "подмаже" !?:think::hahaha:
 

Back
Top