Filosofija putovanja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
Evo nama jedne vrlo ozbiljne teme od koje nam zavisi opstanak. 8)
Da li volite da putujete i kako putovanja utiču na vas? Koliko stvari nosite sa sobom i kad ste zadnji put kupili nove kofere, koje marke :P ?
Pitam vas filosofski zašto žene nose puno stvari na put, zašto se deca brčkaju u vodi i neizlaze iz nje, da li vodite i kućne ljubimce, koja vrsta kučeta :P ...
Da li vas je zavrnula neka Agencija i koliko? I konačno, vaše omiljene destinacije i zašto :D ?

p.s. ja uskoro palim odavde, a vi... 8)
 
Kad putujem poludim od srece skroz!SIJAM! Kad se nadjem negde tamo daleko, ne mogu da spavam, lutala bih sama i nocu da mi nesto ne promakne! Udisem autenticnu atmosferu , da bih je ponela sa sobom nazad! I dugo, dugo posle mog povratka ja se jos nisam vratila! I nostalgicna sam kad se vratim! Ja u stvari zelim da nikad nisam tu, da lutam ovom planetom dok god sam ziva! Al' to je samo san! :(
 
divlja-u-srcu:
Kad putujem poludim od srece skroz!SIJAM! Kad se nadjem negde tamo daleko, ne mogu da spavam, lutala bih sama i nocu da mi nesto ne promakne! Udisem autenticnu atmosferu , da bih je ponela sa sobom nazad! I dugo, dugo posle mog povratka ja se jos nisam vratila! I nostalgicna sam kad se vratim! Ja u stvari zelim da nikad nisam tu, da lutam ovom planetom dok god sam ziva! Al' to je samo san! :(


Pa se penješ na Sinajsku goru, pa ulaziš u piramide, brčkaš se u Kleopatrinoj banji, švrćkaš se po Efesu, prelaziš trajektom Amstel, sve snimaš pa onda pokazuješ prijateljima.... eeeee, sad mi se opet ide :roll:
 
Da, stvarno je poseban osećaj kad se nađeš na istorijskim mestima, u starim grčkim, rimskim, egipatskim zdanjima. Osetiš određenu snagu vremena, lepotu koja neprolazi i nepropada, stalno snimaš, fotografišeš i nikad ti nije dosta, hteo bi više i bolje...Trudiš se da saznaš nešto o starini, da je upiješ, dodirneš ili oslikaš...Ono što zameram prilikom poseta određenim vrednim građevinama, je što se najčešće desi situacija da ne postoji adekvatan vodič, koji je i upućen u istoriju tog mesta, nego tek površno ti se serviraju neke najosnovnije informacije, tipa ko je stvorio, kada, i ništa više, npr. neke zanimljive činjenice, anegdote...Onda suveniri, na mnogim mestima, oni su malobrojni, neinteresantni i čak sa nekim motivima neprikladnim i neodgovarajućim za to mesto.

Međutim, osećaj da si tamo, da gledaš neki stari grad, pozorište, skulpturu, ili da hodaš ulicom, popločanom krupnim kamenjem, starim hiljadama godina, da se spustaš u lavirinte, u ostatke gradskih zidina, među prostore davnašnjeg zdanja Celzijusove biblioteke, jer pričam vam mahom o doživljajima vezanim za grad Efes, u Turskoj...stvarno je veličanstven...Osećaš se pripadnikom velike čovečanske istorije...Posmatrač si istorijskog svedočenja o neuništivosti kamena, moći vajanja, skuptorstva i graditeljstva...Iz svakog kamena, sa svakog zida, iz svake skulpture, zrači život, u svojoj jednostavnosti velik, i neporozan...Tamo ko da stoji vreme, i gledaš ga turističkim okom, oduševljenim i nezatvorenim....I naposletku, kad sve to prođe, osećaš se ispunjenim, ko da si se stopio ponovo sam sa sobom, ko da si i ti deo i pripadnik tog grada, jer si pripadnik čovečanstva, i bar ti ta sećanja ne kvare predstavu o čoveku, ranije napadnutu raznim mizernim, ovovremenim stvarima, niskim, malim i propadljivim, kao što su svakodnevica i sekunde provedene u bezličnosti današnjice...
 
Putovanja su super stvar. Putujem ponekad :cry: , tačnije kad nađem pare. Nemam problem sa nostalgijoj, nosim uvek pun kofer stvari (koji jedva podižem, ali imam sreće pa se nađe neki momak da pomogne :wink: ). Najbolje je, što na putovanjima se upozna mnogo zanimljivih ljudi. BTW, što više sedim ovde, nešto sam sve ubeđenija da ću se uskoro preseliti na jedno egzotično ostrvo kod frendova :twisted: .
:D :D :D :D :D :D :D
 
ms:
Da, stvarno je poseban osećaj kad se nađeš na istorijskim mestima, u starim grčkim, rimskim, egipatskim zdanjima. Osetiš određenu snagu vremena, lepotu koja neprolazi i nepropada, stalno snimaš, fotografišeš i nikad ti nije dosta, hteo bi više i bolje...Trudiš se da saznaš nešto o starini, da je upiješ, dodirneš ili oslikaš...Ono što zameram prilikom poseta određenim vrednim građevinama, je što se najčešće desi situacija da ne postoji adekvatan vodič, koji je i upućen u istoriju tog mesta, nego tek površno ti se serviraju neke najosnovnije informacije, tipa ko je stvorio, kada, i ništa više, npr. neke zanimljive činjenice, anegdote...Onda suveniri, na mnogim mestima, oni su malobrojni, neinteresantni i čak sa nekim motivima neprikladnim i neodgovarajućim za to mesto.

Međutim, osećaj da si tamo, da gledaš neki stari grad, pozorište, skulpturu, ili da hodaš ulicom, popločanom krupnim kamenjem, starim hiljadama godina, da se spustaš u lavirinte, u ostatke gradskih zidina, među prostore davnašnjeg zdanja Celzijusove biblioteke, jer pričam vam mahom o doživljajima vezanim za grad Efes, u Turskoj...stvarno je veličanstven...Osećaš se pripadnikom velike čovečanske istorije...Posmatrač si istorijskog svedočenja o neuništivosti kamena, moći vajanja, skuptorstva i graditeljstva...Iz svakog kamena, sa svakog zida, iz svake skulpture, zrači život, u svojoj jednostavnosti velik, i neporozan...Tamo ko da stoji vreme, i gledaš ga turističkim okom, oduševljenim i nezatvorenim....I naposletku, kad sve to prođe, osećaš se ispunjenim, ko da si se stopio ponovo sam sa sobom, ko da si i ti deo i pripadnik tog grada, jer si pripadnik čovečanstva, i bar ti ta sećanja ne kvare predstavu o čoveku, ranije napadnutu raznim mizernim, ovovremenim stvarima, niskim, malim i propadljivim, kao što su svakodnevica i sekunde provedene u bezličnosti današnjice...


Između krstarenja Nilom, Luksora i Asuanasa jedne strane i peugeota 106 (pet godina starog) sa druge, ja biram Egipat :wink:
 
Ljudi, strava je putovati....coool...vidiš tuđe običaje, klopneš (ne baš ukusnu hranu, ko našu masnatu), ugojiš se, pocrveniš, okupaš se među parazitima i prodaju te za kamile usred pustinje pred tako divnom egipatskom sfingom....jer Bože moj, ja vredim više od svake druge ribe u pustinji, a kroz moju kosu sija sunce i čini je još plavljom, a Egipćani....popadali.... :lol:



p.s. šalim se naravno :wink:
 
Samo kada bi netko još mogao da mesto mene pakuje kofere.. :roll: Sada sam došao sa jednog puta, i spremam se za još dva....Neznam da li sam više radostasn zbog ovih službenih puteva, ili tužan zbog kofera... :cry:
A godišnji odmor kada dođe... :shock:
 
tema je o putovanjima.Da,volim putovanja uvek nosim malo garderobe i vise love,pasos uvek nosim i verujte kad bi me sreli oni iz leteceg startasigurno ne bi pili riblji shejk odmah bi krenuli na aerodrom sa GAZDOM bi se vec usput dogovorio ili bi mu javio tek kad stignem(bilo bi bolje tako) :lol:
 
I mene ceka uskoro jedno putovanje. Nosicu kofere jer je to je taj "koferski tip" putovanja. Nece biti preterane akcije, samo odmaranja.
Nosim ja i ranceve, ali to samo kad su u pitanju "avanturisticka" putovanja sa ferijalnim savezom ili planinarskim drustvom.
To je moja mala filozofija kofera, ranceva i putovanja... :lol: :lol: :lol:

P.S. Najbitnije je da se kod pakovanja ne zaboravi kamera. Dobro raspolozenje se podrazumeva.
:D
 
Groucho Marx:
apotekarka:
Groucho Marx:
Kazu da ima dve vrste putovanja - putovanje sa koferom i sa rancem. Nikad kofer, a ranceva sam promenio... I nikad agencija, ali bas nikad, mnogo je dosadno i sterilno. Dobro je za zene i za musku decu do 7 godina...

Hvala, hvala :roll:

Ne znam na cemu, ali nema na cemu :)

Za ono- žene i sitna deca :wink:
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
I mene ceka uskoro jedno putovanje. Nosicu kofere jer je to je taj "koferski tip" putovanja. Nece biti preterane akcije, samo odmaranja.
Nosim ja i ranceve, ali to samo kad su u pitanju "avanturisticka" putovanja sa ferijalnim savezom ili planinarskim drustvom.
To je moja mala filozofija kofera, ranceva i putovanja... :lol: :lol: :lol:

P.S. Najbitnije je da se kod pakovanja ne zaboravi kamera. Dobro raspolozenje se podrazumeva.
:D


Sretan put. Ja sam se vratila sa kraćeg puta i baš je bilo super, druga sredina, opušteniji ljudi, lepo vreme i dobra klopa, a okolina san snova... 8)

p.s. i naravno još sam tamo razvila film... :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top