Kako se skeniraju wireless provajderi?

Malo budi precizniji u postavljanju pitanja
Ајд' да пробам: опрема је постављена и како сад да скенирам и добијем листинг провајдера који су ми доступни? Значи, које и чије базне станице могу да досегнем са датом опремом и који је квалитет протока у понуди?
 
Evo ovako,pored sata u TRAY odeljku, dupli klik na ikonicu ona dva monitorcica koji imaju kao neke zrake pored sebe(oznaku wireless ),otvorice ti se Wirelwss Netvork Conection Status prozor.Klik na Wiew Wireless Networks,u levom delu sledeceg prozora Refresh network list , sacekaj i pojavice ti se lista svih dostupnih mreza koje mozes da " uvatish" i to je to.
 
Не вреди. :dash: Кад двокликнем добијем прозор за дијалог са properties, disable,close, дугмићима у језичку general; у језичку support: details, ripar и close?
Е, да. Нема ''зрака'' око телевизорчића, само мењају боју екрана из тегет у плаво. Можда је важно: XP SP2.
 
Не вреди. :dash: Кад двокликнем добијем прозор за дијалог са properties, disable,close, дугмићима у језичку general; у језичку support: details, ripar и close?
Е, да. Нема ''зрака'' око телевизорчића, само мењају боју екрана из тегет у плаво. Можда је важно: XP SP2.

Ne govorite o istom wirelesu,ti hoćeš da skeniraš mrežu preko AP a on ti je objasnio skeniranje sa wirelesom integrisanim u računaru.
 
Скоро сам све збрљачио. Сад ми не ради конекција кад прикључим директно АП на рачунар али ради преко рутера:dash:. АП је TRENDnet и пише да му је по дифолту адреса 192.168.1.100 али не ради :sad2:.
С' друге стране, позајмио сам неки, буквално крш, из Кине (нетбук) који чим укључим кабл, било са АП или рутера, одмах излази на мрежу без било каквих подешавања :eek:. ОС му је непознат мада личи на неку линукс дистрибуцију. Кад кликнем на иконицу WiFi за пар секунди нађе бар два ESSID мог провајдера углавном са 96% и још пар неких мрежа мада није накачен на спољну антену (ваљда има неку уграђену), па ме чуди што је Мајкрософ толико искомпликовао живот обичним смртницима.:dontunderstand:
 
znachi ... platish nekome da dodjesh sa laptop-om koji imaju ili integrisanu wifi pa izveden konektor ili ima spoljashnu karticu kojom moze da se skenira preko netstumbler-a ili prikachi mali MikroTik u kutiji nekoj i ochita ti najdetaljniji sken sta hvata tvoja antena i koliko ...i eto imash onda za SIGURNO informaciju
to ochitavanje preko AP :) .. otpishi to :)
 
prvo pristupi samo ap-u
Управо то не могу. У упутству стоји да је АПу адреса 192.168.1.100 али кад је укуцам у адрес бару не може да нађе АП.:sad2: Чему цела прича: често дође до загушења па морам да зовем провајдера да ме пребаци негде како би имао већу брзину. Наравно добити их је уметност. Једном приликом ми је неко из подршке диктирао шта да радим и ја сам ''скенирајући'' добио списак њихових приступа са процентима, пребацио на најбољи и наставио да радим. На жалост нисам упамтио процедуру а следећи пут су ми рекли: ''нееее, не можете ви сами да пребацујете...'' Мислим да сам куцао 192.168.1.5 па у дијалогу админ, админ... али неће са том адресом да дође до дијалога (после сам упамтио поступак).:dash:
 
znachi ... platish nekome da dodjesh sa laptop-om koji imaju ili integrisanu wifi
Позајмио ја најјефинији лап топ на свету http://www.viddler.com/explore/TestFreaks/videos/148/930.7/. Пустим да скенира (Линукс- кликнеш ВВиФи и све ради сам??:worth:) и за минут нађе гомилу а ту је и 5-6 веза мог провајдера, углавном са 96%. Кад у њега укључим кабл од АП и спољне антене нађе дупло мање:think:. И у његовом браузеру куцам дифолт адресу АП али неће ни он да ми да дијалог.:dash: Очито погрешна адреса.
 
Позајмио ја најјефинији лап топ на свету http://www.viddler.com/explore/TestFreaks/videos/148/930.7/. Пустим да скенира (Линукс- кликнеш ВВиФи и све ради сам??:worth:) и за минут нађе гомилу а ту је и 5-6 веза мог провајдера, углавном са 96%. Кад у њега укључим кабл од АП и спољне антене нађе дупло мање:think:. И у његовом браузеру куцам дифолт адресу АП али неће ни он да ми да дијалог.:dash: Очито погрешна адреса.

joj .. to sto ti iskenirash tako je jedna pricha ... skini netstumbler program :)
pa uradi sa njim sken :) pa tjesh videti sta hvatash, nivoe signala i slichno .. :)
 
Хвала, ово функционише (мада сам морао да направим нову конекцију јер на старој нису хтеле да прођу измене)!:ok:
Буне ме неке ствари на које сам наишао за време подешавања, нпр.: authentication: open sistem; wep key: disabled; security: disabled MAC filters...да ли то значи да је комуникација између мог АП и базне станице не заштићена и да може да упадне било ко?
 

Back
Top