Majke, kad od kcerke dobijete ovakav odgovor...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da je zena pod "sinom jedincem" mislila "jednog sina"
ne vidim nista lose u tome sto je rekla, prosto jezicka konstrukcija koja moze da se shvati razlicito
vise se pljuje po tome, nego sto se odgovara na temu....:(

Prilično simptomatično. Verovali ili ne, još uvek ima ljudi, žena naročito, koji žensku decu smatraju prolaznim gostima, a sinove naslednicima. Naravno, ćerke će biti u obavezi da ih neguju kada ostare, a sinovima će biti dozvoljeno da "nemaju vremena".
Prema napisanom, mislim da je ova jedna od njih. A ta jezička konstrukcija mnogo govori o njenom načinu razmišljanja. Nije slučajno uobičajena u nekim krugovima ili svetovima.
 

njoj ocigledno jeste, i ocigledno joj je problem
nisam sigurna da ni 10% tema na zenama, ljisu, modi, svastari...moze da se proglasi "jakim", pa ljudi opet odgovaraju na njih
da je neka od "nas", "vas", whatever postavila slicnu temu, neka od nasih "prijateljica" ne bismo je pljuvali, sigurna sam....
btw, mi ne znamo redosled ni razloge radjanja njene dece, da li je bilo 5 devojcica, pa jedan decak, imam u okruzenju zenu, doktora nauka, koja ima 4 decaka i devojcicu, i drugu, sa tri devojcice i decakom...nijedna nije eksplicitno htela ni decake, ni devojcicu, smao su htele mnogo dece...
 
Poslednja izmena:
Prilično simptomatično. Verovali ili ne, još uvek ima ljudi, žena naročito, koji žensku decu smatraju prolaznim gostima, a sinove naslednicima. Naravno, ćerke će biti u obavezi da ih neguju kada ostare, a sinovima će biti dozvoljeno da "nemaju vremena".
Prema napisanom, mislim da je ova jedna od njih. A ta jezička konstrukcija mnogo govori o njenom načinu razmišljanja. Nije slučajno uobičajena u nekim krugovima ili svetovima.

ok, slazem se i moguce je, ali to nije tema
a, malo mi blajk pljuvati ocigledno stariju zenu, koja po stilu pisanja verovatno pripada patrijahalnom svetu nasih majki
rasla je, oblikovala se i zivela ocigledno u drugacijem sistemu vrednosti od nas "savremenih"
prosto mislim da ili treba odgovoriti na ovakvu temu, ili produziti, bez malicioznosti na deo recenice koji cak i nije direktno vezan za problematiku teme
ali, naravno, svako se rukovodi svojim osecajem, nije mi namera da nekoga "poducavam"....
 
njoj ocigledno jeste, i ocigledno joj je problem
nisam sigurna da ni 10% tema na zenama, ljisu, modi, svastari...moze da se proglasi "jakim", pa ljudi opet odgovaraju na njih
da je neka od "nas", "vas", whatever postavila slicnu temu, neka od nasih "prijateljica" ne bismo je pljuvali, sigurna sam....
btw, mi ne znamo redosled ni razloge adjanja njene dece, da li je bilo 5 devojcica, pa jedan decak, imam u okruzenju zenu, doktora nauka, koja ima 4 decaka i devojcicu, i drugu, sa tri devojcice i decakom...nijedna nije eksplicitno htela ni decake, ni devojcicu, smao su htele mnogo dece...

sve je to lepo sto si ti napisala, medjutim, da bismo joj pomogli nekim svojim razmisljanjem, bilo bi fino od nje da je malo detaljnije obrazlozila celu situaciju i svoj problem. sta odgovoriti na ovako lose postavljenu temu? :roll:

a ono: jaka je tema
nije uopste nezanimljiva tema, nego je lose postavljena.
 
ok, slazem se i moguce je, ali to nije tema
a, malo mi blajk pljuvati ocigledno stariju zenu, koja po stilu pisanja verovatno pripada patrijahalnom svetu nasih majki
rasla je, oblikovala se i zivela ocigledno u drugacijem sistemu vrednosti od nas "savremenih"
prosto mislim da ili treba odgovoriti na ovakvu temu, ili produziti, bez malicioznosti na deo recenice koji cak i nije direktno vezan za problematiku teme
ali, naravno, svako se rukovodi svojim osecajem, nije mi namera da nekoga "poducavam"....

Takodje se velikim delom slazem ali kako ona pita-iz svoje perspektive, tako i mi odgovaramo, tj ja-iz moje perspektive.Ne mogu da uzimam u obzir to sto si rekla ako se s takvim nacinom razmisljanja i takvim sistemom vrednosti ne slazem.Mada sam mogla da joj ne odgovorim na temu doduse :think: , ali opet, zasto ne bih?
 
ok, slazem se i moguce je, ali to nije tema
a, malo mi blajk pljuvati ocigledno stariju zenu, koja po stilu pisanja verovatno pripada patrijahalnom svetu nasih majki
rasla je, oblikovala se i zivela ocigledno u drugacijem sistemu vrednosti od nas "savremenih"
prosto mislim da ili treba odgovoriti na ovakvu temu, ili produziti, bez malicioznosti na deo recenice koji cak i nije direktno vezan za problematiku teme
ali, naravno, svako se rukovodi svojim osecajem, nije mi namera da nekoga "poducavam"....

Ma nemoj. Pa ta starija žena svojim stavom, za koji smatra da je isravan, truje okolo. Nemam obzira prema tome.
 
Takodje se velikim delom slazem ali kako ona pita-iz svoje perspektive, tako i mi odgovaramo, tj ja-iz moje perspektive.Ne mogu da uzimam u obzir to sto si rekla ako se s takvim nacinom razmisljanja i takvim sistemom vrednosti ne slazem.Mada sam mogla da joj ne odgovorim na temu doduse :think: , ali opet, zasto ne bih?

pa, ti si joj i dogovorila, sasvim korektno i sasvim iz svoje perspektive
to je ok, nisam o tome govorila
 
Ma nemoj. Pa ta starija žena svojim stavom, za koji smatra da je isravan, truje okolo. Nemam obzira prema tome.

kako to truje? jel eksplicitno propagira "niste nista uradile ako sina niste rodile?" naravno da neces svoje zivotne stavove zameniti necijim "trulim", ili kakvim god, da ces imati svoje misljenje bez obzira na tudje, to je za svaku pohvalu...nisam o tome govorila
i ja se ne slazem ni sa konceptom "sina jedinca", ni sa pitanjima kojima zena davi svoje cerke (odgovorila sam sasvim jasno na temu)...koliko vidim, sve se slazemo, samo mislim da sve moze da se kaze malo drugacije...
never mind, moguce je da sam preosetljiva ovih dana......
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top