Sta je SVRHA davanja viza tj. UKIDANJE VIZA i itd.

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
Kao sto i sami vidimo poslednjih meseci tj. godina vodi se rasprava o NAVODNOM viznom sistemu za nase gradjane koji imaju nameru da putuju u zemlje EU.I sami smo svedoci tog SISTEMA i njegove funkcionalnosti na nasim prostorima/lazni pasosi,fals Vize,vize koje se izdaju u ambasadama naravno po nekoliko soma€/hiljada€ itd.
Ako se nevaram svaka viza kosta 35€/mozda sad i skuplje/ + troskovi koje imate kao podnosilac za vizu/transport,papirologija,vreme i itd.
Vize koje se izdaju od Ambasada lazne se placaju i do nekoliko Hiljada €/2-4000€ itd.
I evo zamislite dosli Djelic & CO i pricaju eto vec godinama o EU o vizama itd. ali ja bih hteo da pitam "Sta VI u SRBIJI hocete,tacnije sta vi mislite da ste dobili time sto ce NAVODNO skinuti vize???"
Raditi ne mozete,ostaje samo jedno LETOVANJE ili ZIMOVANJE,ali to se radi i sad ko ide na letovanje tj. zimovanje taj uplati i ide bez ikakvih problema,jedino imaju "krimosi" problema jer su im skocili troskovi prezivljavanja,lazni pasosi,lazne vize,lazni stanovi itd. sve se vise kontrolira tako da im je teze i teze/po mome misljenju oni se JEDINI i raduju UKIDANJU VIZA,jer ce im spasti troskovi i to DRASTICNO u odnosu na sadasnje vreme.A normalni radnici i omladina nece moci i da hoce negde da ode jer se nema, KRIZA je,cak i iz EU niko vise neputuje KRIZA,Ljudi su bez posla,NEMA se,Bogati ponovo dele karte pa se ceka da se vidi kako ce da PODELE.
SRBI nezaludjujte se tim vizama i EU,oni su daleko od vas normalnih ljudi,pa vidite Slovake,Cehe,Poljake,Rumune,Bugare i ostale nove EU zemlje,pa oni ni sad kad su EU nemaju mogucnost da idu u zemlje EU jer nemogu jer je i za njih skupo,pa cemu se vi onda NADATE!
SPAS SRBIJE
ZIVELA SRBIJA
 
Evo ova tema je primer zašto Srbija nikada ne može biti deo Sveta-jer sve što je dobro, biće oblaćeno, zato što ne odgovra "nebeskom" delu nacije, već samo nama, nepatriotama izdajnicima. I koliko god da će rogobatno zvučati-nadam se da će "nepatriota izdajnika" biti sve više, jer samo tako će deca ostalih koji ne prihvataju političku realnost za 20 godina živeti normalno i izrasti u normalne nezadojene ljude.
 
Zasto se ove patriJote ponasaju kao da ce ih neko motikom tjerati u zemlje EU kada se ukinu vize ???

Jednostavno,ako vam se ne ide u tu mrsku EU zabijte se u svoje selo,pravite se da vize nisu ni ukinute,a ko hoce da ide moci ce bez problema...

Koja sebicnost i zloba,da to nije normalno ...

О чему ти то тандрчеш. И данас сваки онај који има шушке МОЖЕ ДА ПУТУЈЕ ГДЕ ГОД ХОЋЕ И КАД ГОД ХОЋЕ... имам више примера... а онај који НЕМА, НЕЋЕ ИМАТИ НИ КАДА СЕ УКИНУ ВИЗЕ а то је огромна већина народа... то је и сваком ретарду јасно...
 
О чему ти то тандрчеш. И данас сваки онај који има шушке МОЖЕ ДА ПУТУЈЕ ГДЕ ГОД ХОЋЕ И КАД ГОД ХОЋЕ... имам више примера... а онај који НЕМА, НЕЋЕ ИМАТИ НИ КАДА СЕ УКИНУ ВИЗЕ а то је огромна већина народа... то је и сваком ретарду јасно...

To sam ja milion puta ponovio... Ali, kad neko ne zeli da cuje, ne mozes mu nista ni objasniti... :ok:
 
Evo ova tema je primer zašto Srbija nikada ne može biti deo Sveta-jer sve što je dobro, biće oblaćeno, zato što ne odgovra "nebeskom" delu nacije, već samo nama, nepatriotama izdajnicima. I koliko god da će rogobatno zvučati-nadam se da će "nepatriota izdajnika" biti sve više, jer samo tako će deca ostalih koji ne prihvataju političku realnost za 20 godina živeti normalno i izrasti u normalne nezadojene ljude.


Tačno tako, uvek mora da se nađe neki serxxxr...
 
О чему ти то тандрчеш. И данас сваки онај који има шушке МОЖЕ ДА ПУТУЈЕ ГДЕ ГОД ХОЋЕ И КАД ГОД ХОЋЕ... имам више примера... а онај који НЕМА, НЕЋЕ ИМАТИ НИ КАДА СЕ УКИНУ ВИЗЕ а то је огромна већина народа... то је и сваком ретарду јасно...
Mito nije bas tako al" ajde ako ti tako kazes:D
Ima tu i drugih "kvaliteta" al" me sad mrzi da objasnjavam!:cool:
ps(valjda ces sam doci na ideju):mrgreen:
 
О чему ти то тандрчеш. И данас сваки онај који има шушке МОЖЕ ДА ПУТУЈЕ ГДЕ ГОД ХОЋЕ И КАД ГОД ХОЋЕ... имам више примера... а онај који НЕМА, НЕЋЕ ИМАТИ НИ КАДА СЕ УКИНУ ВИЗЕ а то је огромна већина народа... то је и сваком ретарду јасно...

Može da se putuje, naravno, ali malo otežano.:bye:
 
Kalama, jesi ti bio nekad negde van svog sela?

Ja sam obisao pola sveta , bio u gotovo svim drzavama EU , osim Finske i Svedske .
Bio na sviim kontinentima , osim u Australiji . Zive u cak dve drzave zapadne Evrope .

Kalamma je generalno u pravu .

Doduse , izostavio je poslovni svet , koji ce lakse da se krece , mada se i on sad krece . Al , ajd da kazemo da ce da bude malo jednostavnje za njih .
 
Ja sam obisao pola sveta , bio u gotovo svim drzavama EU , osim Finske i Svedske .
Bio na sviim kontinentima , osim u Australiji . Zive u cak dve drzave zapadne Evrope .

Kalamma je generalno u pravu .

Doduse , izostavio je poslovni svet , koji ce lakse da se krece , mada se i on sad krece . Al , ajd da kazemo da ce da bude malo jednostavnje za njih .

U principu, da... Ali, za veci deo naroda, nema nikakvog znacaja...
 
Ja sam obisao pola sveta , bio u gotovo svim drzavama EU , osim Finske i Svedske .
Bio na sviim kontinentima , osim u Australiji . Zive u cak dve drzave zapadne Evrope .

Kalamma je generalno u pravu .

Doduse , izostavio je poslovni svet , koji ce lakse da se krece , mada se i on sad krece . Al , ajd da kazemo da ce da bude malo jednostavnje za njih .

E ovo ti VERUJEM!:hahaha: mislim vidi se....da nije laz bila bi istina!:hahaha:
 
kakvi smo mi ljudi
nikad ne valja...ne valja kad ima viza,jer eto oni nas nece,ne valja kad oce da ukinu vise jer eto, ko ce u opste i da putuje :neutral:

mislim...jel vas tera neko da idete bilo gde? zasto ne bi bilo olaksano ako postoji potreba da se otputuje negde, pa makar to bilo i jednom godisnje ako neko pozeli da ide u grcku na more? zasto bi svako putovanje ili vikend u ljubljani ili budimpesti morao da planiras pet meseci unazad, a da dokumentaciju za isto spremas mesec dana? zasto ne iskoristiti priliku da vidis nesto kad vec postoje izuzetrno jeftine povratne karte, ako imas prijatelje koji te zovu u posetu....zasto mladima ne omoguciti da odu na neki youth exchange,da volontiraju i druze se sa ljudima,vide nesto novo uz minimalne troskove i ponizenja cekanja u redovima i spremanja temeljne dokumentacije o tome ko si i sta si,uvida u bankovne racune i slicno?

ljudi...radujte se pozitivnim stvarima....cemu ta zluradost....pa sve i da neces nigde da ides,mozda ti se pojavi situacija da hitno moras da odes negde....jednom da iskoristis, pa dobro je....

stvarno vas ne razumem.
 
Ja sam obisao pola sveta , bio u gotovo svim drzavama EU , osim Finske i Svedske .
Bio na sviim kontinentima , osim u Australiji . Zive u cak dve drzave zapadne Evrope .

Kalamma je generalno u pravu .

Doduse , izostavio je poslovni svet , koji ce lakse da se krece , mada se i on sad krece . Al , ajd da kazemo da ce da bude malo jednostavnje za njih .

Па наравно, мој ујак нон-стоп путује - има ту пословну визу која се сређује преко фирме, али и пун је лове... и за њега никада нема проблема...

Оном ко нема лову ВИЗА НИШТА НЕ ЗНАЧИ... једино би можда значило за неку нову варијанту шверца... јер и ако не буде виза наши људи неће моћи да се запошљавају напоље...
 
kakvi smo mi ljudi
nikad ne valja...ne valja kad ima viza,jer eto oni nas nece,ne valja kad oce da ukinu vise jer eto, ko ce u opste i da putuje :neutral:

mislim...jel vas tera neko da idete bilo gde? zasto ne bi bilo olaksano ako postoji potreba da se otputuje negde, pa makar to bilo i jednom godisnje ako neko pozeli da ide u grcku na more? zasto bi svako putovanje ili vikend u ljubljani ili budimpesti morao da planiras pet meseci unazad, a da dokumentaciju za isto spremas mesec dana? zasto ne iskoristiti priliku da vidis nesto kad vec postoje izuzetrno jeftine povratne karte, ako imas prijatelje koji te zovu u posetu....zasto mladima ne omoguciti da odu na neki youth exchange,da volontiraju i druze se sa ljudima,vide nesto novo uz minimalne troskove i ponizenja cekanja u redovima i spremanja temeljne dokumentacije o tome ko si i sta si,uvida u bankovne racune i slicno?

ljudi...radujte se pozitivnim stvarima....cemu ta zluradost....pa sve i da neces nigde da ides,mozda ti se pojavi situacija da hitno moras da odes negde....jednom da iskoristis, pa dobro je....

stvarno vas ne razumem.
E to je recimo jedan od najvaznijih stvari....nedaj Boze da moras HITNO da odes!
Svaka cast!!!!!:ok:
 
Па наравно, мој ујак нон-стоп путује - има ту пословну визу која се сређује преко фирме, али и пун је лове... и за њега никада нема проблема...

Оном ко нема лову ВИЗА НИШТА НЕ ЗНАЧИ... једино би можда значило за неку нову варијанту шверца... јер и ако не буде виза наши људи неће моћи да се запошљавају напоље...

Zaista imas inteligentne postove o viznom rezimu.... to sto si ti sprcao tvoje godine ratujuci sa drugima, pljujuci komsije, optuzujuci sve druge da su krivi za to sto ti se desava, ne znaci da neke nov generacije iz vase zemlje ne zele da putuju i vide druge narode i njihovu kulturu...
 
kakvi smo mi ljudi
nikad ne valja...ne valja kad ima viza,jer eto oni nas nece,ne valja kad oce da ukinu vise jer eto, ko ce u opste i da putuje :neutral:


ljudi...radujte se pozitivnim stvarima....cemu ta zluradost....pa sve i da neces nigde da ides,mozda ti se pojavi situacija da hitno moras da odes negde....jednom da iskoristis, pa dobro je....

stvarno vas ne razumem.

И ја тебе стварно не разумем, какве, бре, злурадост??? Чињеница је да имамо преко 1,000 000 људи без посла а том броју додај и чланове породица. Шта коме значи путовање без визе??? Као, то ми је неки успех, можда треба И ВАТРОМЕТ ДА ОРГАНИЗУЈЕМО - ВАТРОМЕТ ЗА ВИЗЕ... ма иди...
 
Па наравно, мој ујак нон-стоп путује - има ту пословну визу која се сређује преко фирме, али и пун је лове... и за њега никада нема проблема...

Оном ко нема лову ВИЗА НИШТА НЕ ЗНАЧИ... једино би можда значило за неку нову варијанту шверца... јер и ако не буде виза наши људи неће моћи да се запошљавају напоље...

Pitam se zašto bismo imali lekare kad je većina ljudi ionako manje više zdrava.
 
Па наравно, мој ујак нон-стоп путује - има ту пословну визу која се сређује преко фирме, али и пун је лове... и за њега никада нема проблема...

Оном ко нема лову ВИЗА НИШТА НЕ ЗНАЧИ... једино би можда значило за неку нову варијанту шверца... јер и ако не буде виза наши људи неће моћи да се запошљавају напоље...
Mito po tvojim postovima mogu da zakljucim da si relativno mlad (mladji od mene siguran sam),pa se zato i ne secas Crvenih SFRJ pasosa i mogucnosti odlazenja bez Vize u raznim drzavama...pitaj Tatu i Mamu kako je to LEPO bilo!
 

Back
Top