problem sa kosom

gošća

Početnik
Poruka
4
Imam problem sa masnom kosom ,a uz to imam i perut.Ova tema već postoji na forumu Zenski kutak,pa bih zamolila dr ili dermatologa da pogledaju odgovore i da daju svoje strucno mišljenje.Hvala unapred.
 
Postoje slicne teme i ovde.
Mogu vam samo reci da vam je to danas vrlo cesta pojava, ne znam da li inace imate i masnu kozu jer bi se u tom slucaju moglo razmisljati o seboreji, sto bi zahtevalo pregled kod dermatologa.
Ovako sami na svoju ruku sto se kaze mozete probati sa nekim od medicinskih sampona, onih koji su malcice skuplji i prodaju se u apotekama.

Tipa Micoseb(on nije skup), Sebamed ili Neutrogena sampon.

Samo napomena ukoliko ste plavusa naznacite farmaceutu koji vam prodaje sampon da trazite za sebe jer neutrogena daje zuckastu nijansu kose kod plavusa pa trazite ono pakovanje koje je providno.

Sto se tice regeneratora mislim da ste vec to culi da se nikad ne sme utrljavati u teme jer time masti kosu jos vise...
 
dr:
Postoje slicne teme i ovde.
Mogu vam samo reci da vam je to danas vrlo cesta pojava, ne znam da li inace imate i masnu kozu jer bi se u tom slucaju moglo razmisljati o seboreji, sto bi zahtevalo pregled kod dermatologa.
Ovako sami na svoju ruku sto se kaze mozete probati sa nekim od medicinskih sampona, onih koji su malcice skuplji i prodaju se u apotekama.

Tipa Micoseb(on nije skup), Sebamed ili Neutrogena sampon.

Samo napomena ukoliko ste plavusa naznacite farmaceutu koji vam prodaje sampon da trazite za sebe jer neutrogena daje zuckastu nijansu kose kod plavusa pa trazite ono pakovanje koje je providno.

Sto se tice regeneratora mislim da ste vec to culi da se nikad ne sme utrljavati u teme jer time masti kosu jos vise...

Skrenuo bih pažnju na nekoliko stvari:
1. Mycoseb je šampon sa farmakološki aktivnom komponentom u sebi, i njegova upotreba nije poželjna bez IZRIČITOG saveta specijaliste dermatovenerologa, znači ne lekara opšte prakse!
2.Farmaceuti se ne bave prodajom šampona, niti o tome uče na Fakultetu tokom pet godina studija. I samo je Jugoslavija zemlja gde se sredstva za održavanje higijene mogu nabaviti i u apoteci (još jedno kratko vreme). Ovde ne podrazumevam sredstva za održavanje higijene koja u svom sastavu imaju neku farmakološku aktivnu komponentu, a samim tim i svoju indikaciju upotrebe.
Pozdrav
 
Jeli to malo radi sujeta?
Ne znam stvarno ko radi u apotekama pogotovo u privatnim apotekama ako nisu farmaceuti, i ne znam gde bi covek mogao da kupi medicinske sampone ako ne u apoteci.
Ako sam dobro upoznata a jesam ,farmaceuti na studijama imaju predmet koji se zove kozmetologija gde su dobro naucili sastave kozmetickih sredstava.
 
gošća:
Imam problematicnu kožu(imam 17 godna,često mi izlaze bubuljice,posebno u t zoni).Interesuje me da li je dobro svakodnevno pranje kose i da li se od toga kosa jos vise masti.
Svakodnevno pranje kose naravno da nije dobro, kosa gubi svoju vlaznost, iritira se folikul dlake i pocinje pojacano da se luci sebum kako bi se odrzala vlaznost koze glave.
To opet ne znaci da treba da ides i masne kose.
S obzirom da imas 17 godina i da si u periodu svog razvoja kada zbog zbog pojacanog dejstva hormona se i koza i kosa pojacano masti najbolje bi bilo da nista ne eksperimentises sama, nego lepo da posetis dermatologa.
Pa onda u dogovoru sa dermatologom da dobijes i terapiju i savet,i da te uputi kod strucnih ljudi gde mozes uraditi tretman lica...moraces malo i ishranu da menjas...
 
dr:
Jeli to malo radi sujeta?
Ne znam stvarno ko radi u apotekama pogotovo u privatnim apotekama ako nisu farmaceuti, i ne znam gde bi covek mogao da kupi medicinske sampone ako ne u apoteci.
Ako sam dobro upoznata a jesam ,farmaceuti na studijama imaju predmet koji se zove kozmetologija gde su dobro naucili sastave kozmetickih sredstava.

Nije problem u tome da li farmaceuti rade u privatnoj apoteci, ili ne, a gde bi radili, ukoliko nemaju većih ambicija...
Samo sam htio reći da Farmaceuti (na osnovu svoga iskustva, jer sam ja Farmaceut-ali ne samozvani, već pravi, ALI uz to i specijalista) NE uče da li neki šampon izbeljuje kosu ili ne, jer su prevashodno usmereni na MEDICINSKU kozmetologiju.. :roll:
A preporučivati ŠAMPON Mycoseb sa aktivnom komponentom osobama bez ikakvoga SPECIJALISTIČKOGA- dermatovenerološkog pregleda krajnje je neodgovorno i neprofesionalno...A može biti i opasno, zbog mogućih alergijskih reakcija....A o mogućnosti pojave rezistencije nebih ni diskutovao.... :?
Znači, ne radi se o povređenoj sujeti, već o kršenju osnovnih načela o propisivanju lekova....
Ne želim o ovome da pravim raspravu sa Vama, tako da je za mene ova priča završena...Pozz
 
Stvarno si bezobrazan, i ovo cu da ti kazem u ime svih onih farmaceuta koji posteno i odgovorno rade svoj posao.
99% svih farmaceuta radi u apotekama ,cak i specijalisti rade u apotekama.
Odakle ti pravo da ti komentarises necije ambicije, ili da nipodastavas kolege u apotekama?
A realno gledano ne znas ni sa cime se oni susrecu svaki dan, sa kakvim pitanjima i sikaniranjima od strane pacijenata, a da ne govorim sto cesto od njih pacijenti traze da im zamene lekare.

Dobar je onaj farmaceut koji zna svoj posao i zna na sta treba da upozori pacijenta u apoteci, a dragi moj itekako dobro znaju sastave sampona jer upravo sam od farmaceuta naucila da postoje izvesne hemikalije koje se dodaju samponima za tretiranje peruti i masne kose a koji boje kosu te ako takav sampon date nekome ko ima svetliju boju kose onda ga treba i upozoriti na promenu boje ili mu predloziti posebne sampone koji se u poslednje vreme izbacuju na traziste a namenjene osobama sa svetlom kosom.
 
dr:
Stvarno si bezobrazan, i ovo cu da ti kazem u ime svih onih farmaceuta koji posteno i odgovorno rade svoj posao.
99% svih farmaceuta radi u apotekama ,cak i specijalisti rade u apotekama.
Odakle ti pravo da ti komentarises necije ambicije, ili da nipodastavas kolege u apotekama?
A realno gledano ne znas ni sa cime se oni susrecu svaki dan, sa kakvim pitanjima i sikaniranjima od strane pacijenata, a da ne govorim sto cesto od njih pacijenti traze da im zamene lekare.

Dobar je onaj farmaceut koji zna svoj posao i zna na sta treba da upozori pacijenta u apoteci, a dragi moj itekako dobro znaju sastave sampona jer upravo sam od farmaceuta naucila da postoje izvesne hemikalije koje se dodaju samponima za tretiranje peruti i masne kose a koji boje kosu te ako takav sampon date nekome ko ima svetliju boju kose onda ga treba i upozoriti na promenu boje ili mu predloziti posebne sampone koji se u poslednje vreme izbacuju na traziste a namenjene osobama sa svetlom kosom.

Te kako ti kažeš hemikalije predstavljaju aktivne komponente koje Farmaceuti ite kako uče i moraju da ih poznaju ..., a mislim da kao lekar i ti bi morala , bar mehanizam njegovog dejstva, da bi ih smela preporučiti pacijentu.... :roll:
Ali da li lekar opšte prakse sme preporučiti šampon sa lijekom-ketokonazolom (NE POMOĆNIM LEKOVITIM SREDSTVOM), bez pregleda, to je ono što mene iritira...
:roll:
 
Alo covece micoseb je sampon koji ce svaki lekar prepisati za perut!!!Ajde malo se raspitaj sta je prouzrokovac peruti.
Devojka ga je vec uzela bez toga da sam ga ja spomenula a savet da ode kod dermatologa je dobila.
Pa gde ti zivis, ovde ne idu kod lekara ni za krupnije stvari a ne za perut i masnu kosu.
Sta je tebi, opet trazis nekoga sa kim ces se svadjati?
 
dr:
Pa gde ti zivis, ovde ne idu kod lekara ni za krupnije stvari a ne za perut i masnu kosu.
E, mislim da to zdravstveno obrazovanje treba biti Vaš osnovni zadatak....Da krenu da posjećuju lekara... :D
Zar ne....
A nemam nameru da se svađam, bar ne sa kolegama koji rade u zdravstvu....
Pozzz
Nadam se da sada neće da krenu telegrami, pardon postovi podrške...
 

Back
Top