Sta mislite koliko mi je vremena potrebno....

Mirjanadz

Aktivan član
Poruka
1.514
Prvi put se susrecem sa web dizajnom.Zapravo,imam frizersko kozmeticki salon pa bih volela da napravim prezentaciju, i naravno da se potrudim to sama da uradim.Kupila sam knjigu Dreamweaver MX 2004,sad trazim program.Dal znate gde ima da se kupi i sta mislite koliko ce mi vremena biti potrebno sve to da odradim.Da spomenem da nisam bas glupa,ali ipak amater.... :oops:
 
Mirjanadz:
Prvi put se susrecem sa web dizajnom.Zapravo,imam frizersko kozmeticki salon pa bih volela da napravim prezentaciju, i naravno da se potrudim to sama da uradim.Kupila sam knjigu Dreamweaver MX 2004,sad trazim program.Dal znate gde ima da se kupi i sta mislite koliko ce mi vremena biti potrebno sve to da odradim.Da spomenem da nisam bas glupa,ali ipak amater.... :oops:
Dreamweaver je program izuzetno težak za naučiti, a pošto se ti prvi put susrećeš sa web dizajnom ja bi ti preporučio da koristiš Frontpage. Za njega ti nije potrebna nikakva dodatna literatura, pošto se lako može samouko naučiti.
 
ne slazem se... da bi uopste uradio web prezentaciju, moras shvatiti i znati odredjene pojmove vezano za web design.. znaci, sta su linkovi, sta su tagovi, kako se povezuju strane, sta je rollover, sta je slice itd.. nemoj mi reci da moja baba lepo sedne i uradi stranicu u front-u, dok joj treba fakultetska diploma za dreamweaver?? :) :)

ako poznajes termine HTML-a i web design-a, nema programa koji ce ti biti problem. :)

pozdrav
 
Ragen:
ne slazem se... da bi uopste uradio web prezentaciju, moras shvatiti i znati odredjene pojmove vezano za web design.. znaci, sta su linkovi, sta su tagovi, kako se povezuju strane, sta je rollover, sta je slice itd.. nemoj mi reci da moja baba lepo sedne i uradi stranicu u front-u, dok joj treba fakultetska diploma za dreamweaver?? :) :)

ako poznajes termine HTML-a i web design-a, nema programa koji ce ti biti problem. :)

pozdrav

Prema gore navedenom rekao bih da je devojka zaista pocetnik a prema tome nesumnjivo je da je frontpage laksi za shvatanje, tako da se slazem sa dabamanom. Sto se tice dreamweavera, on ima dodatnih prednosti, koje se lako koriste kada naucis one osnovne, a koje se manje iskazuju na dreamweaveru ;)
 
Moj predlog ti je da počneš odmah sa Dreamweawer MX jer to je program koji radi na principu (What See Is What You Get-Ono što vidiš je ono što dobiješ).
Ja sam išao na neki kurs gde učiš tagove i dizajniranje u notepadu,ali vidim da sad kad radim u DW to mi uopšte ne treba.
Samo ta ti je knjiga dosta teška.Ja ti predlažem da naručiš knjigu sa www.uputstva.co.yu. vrlo je korisna za početnike.
Nemoj nipošto da kupuješ DW jer je u Serbia sve đžabe.Dobro možeš da daš nekome da ti nareže za nekih 100-150 din da ne bi trošila vreme na download.Pored DW moraš još da znaš naprimer Photoshop da bi radila sa grafikom.
Ima tu još dosta toga,ali sve u svemu ako te web desing interesuje sa DW ćeš brzo napredovati.
Pozdrav 8)
 
peleplay:
to bolje pitaj nekog proroka :wink: :lol:


Bas mi je zao sto ne znas da cenis neciji trud i volju da nesto nauci!Mogao bi i sam da se pozabavis nekim interesantnijim stvarima u zivotu nego da samo lupetas po netu!

Svima ostalima se zahvaljujem na odgovorima,samo nastavite,podrska je bitna stvar!

Sto se tice termina i dodatnih stvari,nije ni to problem nauciti.Niko se nije rodio naucen,ja se ne zurim toliko!Brzo kapiram,nekako mi ide sve to od ruke,Photoshop ne znam perfektno,ali dovoljno za ono sto mislim da ce mi biti potrebno,word i exel savrseno,ako je i to potrebno,znam da koristim foto aparat i tastaturu:))))
Evo za jednog muskarca nagrada, kad bude pri kraju prezentacija,dobija besplatnu depilaciju,a moze i slika posle da pokazemo ucinjeno.... :wink:
Pisite....
 
Hackers:
Pa evo da se i ja umesam. Za pocetnika je najbolje da pocne sa FP pa onda polako DW i Flash ali ukoliko ozbiljno mislis da se bavis web dizajnom onda je najbolje krenuti sa DW. Naravno moras ovladati i programima koji su nezaobilazni a to su Photoshop i Corel.

moje misljenje jeste da kada se radi o rasterskim slikama, photoshop je nezaobilazan, ako se radi o obradi vektorskih slika, onda je to adobe illustrator ili macromedia frehand mx... corel je firma, DRAW! je njohov program za vektorsko crtanje, ali za sasvim druge svrhe.. istina, moze se koristiti i za web..

za pocetnike (absolutne pocetnike), preporuka je macromedia fireworks, zato sto objedinjuje i rastersku i vektorsku obradu, izuzetno je lak za upotrebu (procitajte help, program je moron-friendly). sa druge strane, toliko knjiga se trazi ovde.. mislim, jel to zato sto ovde niko ne zna engleski ili zato sto jiko ne cita help? :)

pozdrav
 
Hackers:
Pa zato i postoje prevedene knjige da bas ti koji ne znaju dorbo engleski mogli ko ljudi da nauce na maternjem jeziku sve sto ih interesuje. Engleski je obavezan samo onima koji su u direktnoj vezi sa engleskim jezikom kao sto su to sistem administratori koji rade u konzoli t.j. textualnom modu.

hm.. mislim da dok god ne bude bilo programa na srpskom jeziku, ne mozes tvrditi da je dovoljna knjiga.. jer nije... nije isto jednom coveku koji ne zna engleski da radi u u office na srpskom i officu na engleskom.. pitaj koga zelis :) dzabe mu knjiga kada tamo i daje pise "insert table", "code clean" a ne pise mu na srpskom.. razumes?
 
Buvica:
Mislim da je za pocetnika laksi FP... Mada, ako neko zeli da nauci HTML, mozda je najbolje da pocne sa "rucnim" kodiranjem u Notepadu, jer nijedan WYSIWYG editor ne pomaze da se zaista nauci HTML.. Pogotovo ne FP, koji pravi greske u kodu.
slusajte, da razjasnimo odredjene stvari: nije isto biti POCETNIK i biti NEKO ko samo zeli brzo da uradi jednu stranicu.. znaci, neko ko je POCETNIK u web designu je osoba koja zeli da nauci ovaj posao i zeli njikme da se bavi i ubuduce, znaci, da postane profesionalac,ne? kako mozete onda preporuciti Front coveku? jer kada se jednom navikne, nikada nece napredovati, onda, ako zeli dreamweaver, hajde opet uci iz pocetka... ja poznajem front odlicno i daleko je TEZI za profesionalan rad nego dream.. FRONTPAGE je gospodo moja program za ljude koji zele da urade brzu prezentaciju, bez stila, bez komplikovanja, koristeci frejmove, jedan _levi u kome je meni, u tekstualnom fazonu, sa tekstualnim linkovima (ako drzi do sebe, upotrebice tu i tamo CSS), na _desni ucitavace sadrzaj button-a.. ovo je profesionalnost? gospoda moja, ja znam da je mnogim pocetnicima navika da rade sa frontom i nikada necu reci "pogresili ste".. ne, nema problema... ali nemojte ih terati da nastave, a zele da postanu bolji i vestiji u web designu... ovo je posao, ne puka zanimacija.. za one koje jeste zanimacija, opet ce zeleti da napreduju, a ne moram da ponavljam koji su osnovni alati za web design, na visokom nivou.. programiranje u notepadu?? molim vas!!! ako niste mazohisti ili obozavatelji passolinija i sodome, upotrebicete ctrl+` da bi ste u dreamu usli u tekstualni prikaz i ispravili HTML kod...
 
Hej, polako....
Cemu tolika iskonska mrznja prema FP? U redu, taj program je manje-vise trash, ali moze da posluzi, ako covek zna sta radi. Uz to, DW se na slabijim kompjuterima duuuugo otvara i radi sporije. A uz to je komplikovaniji.
A, ponavljam, ni jedan WYSIWYG editor nije dobar ako hocete da naucite HTML :evil:
 
Anonymous:
Hej, polako....
Cemu tolika iskonska mrznja prema FP? U redu, taj program je manje-vise trash, ali moze da posluzi, ako covek zna sta radi. Uz to, DW se na slabijim kompjuterima duuuugo otvara i radi sporije. A uz to je komplikovaniji.
A, ponavljam, ni jedan WYSIWYG editor nije dobar ako hocete da naucite HTML :evil:


he, he, pa nema iskonske mrznje mirjana, bio sam malo umoran, pa sam onako razdrazen uputio par grubljih misljenja o frontu.. daleko da ne moze da posluzi, i naravno da je brzi od dreama. na slabijim racunarima, vrlo je dobrodosao, mada je dream 4.0 radi dobro na racunarima od 400-500Mhz... takodje, slazem se da ne mozete napraviti kvalitetnu i komplikovaniju stranicu samo iz WYSIWYG-a, naravno da treba poznavati HTML kod da bi se uradile komplikovanije stvari :)

pozdravljam vas
 

Back
Top