Nizak pritisak i letnje vrucine

Moj deda ima nizak krvni pritisak i zakrecenje krvnih sudova (ima 75 god.). Lekar mu je prepisao Eneloprin, Trental i vitamin Bedoksin i andol. Jos mu je prepisao i Propafen (ima i neke aritmije). Ali, njemu je sve gore i gore. Juce je imao pritisak 25 sa 50!! Kada sam procitala uputstva za ove lekove, ucinilo mi se da sam shvatila da oni snizavaju krvni pritisak! Kako je to moguce? Njegovog lekara nema sanse uhvatiti ni na 30 sec razgovora, pa vas molim za misljenje. Da li ovi lekovi uopste imaju efekta?
 
LepaJeka:
Moj deda ima nizak krvni pritisak i zakrecenje krvnih sudova (ima 75 god.). Lekar mu je prepisao Eneloprin, Trental i vitamin Bedoksin i andol. Jos mu je prepisao i Propafen (ima i neke aritmije). Ali, njemu je sve gore i gore. Juce je imao pritisak 25 sa 50!! Kada sam procitala uputstva za ove lekove, ucinilo mi se da sam shvatila da oni snizavaju krvni pritisak! Kako je to moguce? Njegovog lekara nema sanse uhvatiti ni na 30 sec razgovora, pa vas molim za misljenje. Da li ovi lekovi uopste imaju efekta?

Morate razgovarati sa lekarom koji je prepisao terapiju,
Da li deda ima anamnezu visokog pritiska?Kad je ustanovljeno suzenje krvnih sudova, i kog stepena je?
 
On ima anemnezu niskog krvnog pritiska. Ima slabu cirkulaciju. Da li u nalazima treba da pise kog je stepena suzenje krvnih sudova?
S lekarom nema sanse razgovarati, mama ga je jurila u nekoliko navrata, ali on nema vremena, svaki put samo krene da izlazi iz ordinacije i kaze joj ako mu nije dobro da dodje. I moj deda je dolazio tako vise puta, svaki put iste analize. Sada je toliko malaksao, da to zaista predstavlja veliko mucenje za njega, zbog toga je mama opet bila kod lekara, a on je odyebo na isti nacin.
Samo pitam za vase misljenje... Da li su ovi lekovi uobicajeni za nizak pritisak?
Tesko mi je da pomislim i da promenimo lekara (sto postaje sve izvesnija opcija), zato sto bi deda onda opet trebao u bolnicu, uraditi sve analize iz pocetka....
 
Od trentala , bedoksina i andola mu nije lose to je definitivno,propafen je antiaritmik ali kao nezeljeno dejstvo ima hipotenziju odnosno nizak pritisak i isto tako se ne sme primenjivati kod niskog pritiska, e sad eneloprin preptostavljam da je lek iz grupe ace inhibitora ( ako si dobro napisala naziv leka)jer pod tim nazivom ne znam koja fabrika ga proizvodi, genericki naziv bi mi bio daleko korisniji(onaj naziv ispod naziva leka)...u tom slucaju coveku je dat lek protiv visokog pritiska... :?
 
LepaJeka:
Lek se zove enelaprin (nije genericko ime, vec ono krupnim slovima napisano). Izgleda da cemo morati da promenimo lekara, posto, kako je ovaj krenuo, mozda ce dedu na kraju dokusuriti...
Obavezno promenite lekara, ordiniran je lek koji obara pritisak, plus lek koji se ne sme davati kod niskog pritiska...gadna kombinacija za deku koji inace ima nizak pritisak.
 

Back
Top