Tiho Vujovic,slikar, pisac,covjek iz naroda, jedan od NAS...

tiho.jpg


Divna je, i nijesam mogla odoljeti da Vam je ne pokazem sve u nadi da ova tema zazivi.
 
Upoznala sam ga na jednoj njegovoj izlozbi.. slika prvoklasno,mada mi se ne svidjaju motivi na njegovim slikama :D al ovako je druzeljubiv,duhovit,fin covjek..

tuzna malla Sad si za mene vesela malla.
Tiha sam imala zelju upoznati davno,sve gledajuci njegove slike. Htjela sam ga pitati zasto tako slika? Nije mi se zelja ispunila, vidjenjem.Za uzvrat sam se cula sa njim, povodom dolaska Spasoja Vlaica u njegovoj emisiji na ATLAS televiziji:
"Crna Gora jedan grad" . Divna emisija divan gost,Tiho na visini zadatka, nesto drugacije nesto zabavnije.Nije Tihova ideja "Crna Gora jedan grad" bez osnova, bar mi to znamo.
Lako sam dosla preko veze do njegovog telefona ,da se informisem hoce li Vlaic odrzati kakvo predavanje kad je vec u Crnoj Gori.Kratkim rezgovorom , donekle ispunih svoju zelju,da na neki nacin upoznam ovog posebnog covjeka.Tebi hvala sto si se javila:heart:
 
Umjetnost je privilegija vrlo malog broja ljudi koji u sebi nose apsolutna saznanja o našem porijeklu, budućnosti kao i najjačoj pokretačkoj snazi ljudske rase - LjUBAVI. Tajne znake saopštavaju svojim djelima koja u Vama bude sjećanja na budućnost otvarajući nedodirnute nivoe kolektivnog pamćenja.

U svijetu nije bilo mnogo umjetnika, a i danas ih je vrlo malo. TIHO je jedan od njih, a Vi upravo gledate njegovu čaroliju i tajne znake koji će Vas odvesti u neki novi svijet koji je oduvijek bio u Vama čekajući da ga nešto pokrene.
Fiona Diwan
13.02.2002



013%20-%20Ja%2080x100%20-%202004_jpg.jpg
,
015%20-%20Andjeo%2050x40%20-%201997_jpg.jpg
,
016%20-%20Trojstvo%2060x90%20-%202005_jpg.jpg
,
Marlen_plakat.jpg
 
tiho.jpg
, Tiho Vujovic je umjetnik kojeg je Pariski muzej Luvr uvrstio u svoju dokumentaciju, Ginisov rekorder po broju posjetilaca na otvaranjima izložbi, pisac knjige “Marlen” i scenarija za film “Goli u duši”... Tiho je jedan mali obični Cetinjanin, kako on to voli za sebe da kaže.

Mjesta koja meni znače: TIHO VUJOVIĆ, akademski slikar ;

"C.M: Poznato mi je da si ranoranilac. Što prvi jutarnji zraci znače za tebe?
- Jutra na Cetinju su čarobna, tako da u meni bude stvaralačku energiju koju koristim tako što slikam od rane zore i bogami potraje to moje slikanje, često, čitav dan. Ujutro znam da prošetam usnulim gradom i čekam da se pojave prvi zraci Sunca, koji boje ovu Dolinu Bogova osmijehom i osjećajem da pripadamo univerzumu. Ništa manje ne uživam ni kada pada kiša jer bez kišobrana želim da osjetim kišu na licu i zadovoljstvo saznanja da postojim...

C.M: A kada nijesi za slikarskim platnom kako provodiš dan i kada se on završava za tebe ?
- Ako ne slikam onda pišem ili čistim kuću i dvorište. Dosta vremena provodim maštajući o onome što ću da uradim u budućnosti, smišljam nove slike, filmove... zamišljam sebe kao vojskovođu koji spasava Cetinje, putujem na druge planete ili maštam o ženi koju još nijesam sreo i koja me čeka, kao što i ja čekam nju...

C.M: Koji gradovi su na tebe ostavili do sada najveći utisak ?
- Pariz, Pariz, Pariz, pa onda Njujork, Venecija, Firenca, a sve počinje i završava se u Dolini Bogova.

C.M: Zbog čega ?
- Pariz je najljepši grad koji sam ja do sada vidio, a Njujork najbolji. Cetinje je, za mene, sve to zajedno.
-----------------------------------------
C.M: Ipak, pretpostavljam da osim Cetinja, imaš omiljenu i neku drugu lokaciju?
- Da, kako da ne. Često idemo na rafting Tarom, a počeo sam da upoznajem i ljepote sjevera Crne Gore.

C.M: Znači i ovim potvrđuješ svoju tezu ¨Crna Gora – jedan grad ?
- Crna Gora i jeste jedan grad, jer 600 000 stanovnika u svjetskim okvirima je tek gradić i greota je da se dijelimo, jer sa boljim putevima, a pogotovo sa budućim povezivanjem Crne Gore helikopterima, mi ćemo imati mogućnost za ekspanziju turizma jer će gostima biti ponuđeno u jednom danu i kupanje na moru, planinarenje na našim lijepim planinama...

Tekst i fotografije: Andrija Kasom
 
Divan covjek, ne morate ga prstom dotaci da biste ga sreli.Mozete pogledati njegove slike, mozete procitati njegovu Madlen.No ako budete posebne srece pa ga stetnete uzivo,osmjehom ce Vam mnogo reci ...
Voljela bih da tih srecnika ima sve vise i vise i da nam prenesu svoje utiske...:heart::heart::heart:

ДЕСТИЛОВАНА БУДАЛА, МНОГО ВОЛИ ДА КОПИРА, БЕЗ ИДЕЈЕ...
 
E, i ja slucajno vides tu emisiju na YouTube, trazeci vise podataka o Spasoju Vlajicu.
Spasoje Vlajic je posebna tema a ova je o Tihu. Imam utisak da je pozitivna licnost, bliska narodu jer prepoznaju u njoj nesto svoje, razumljivo i ljudsko.

Umjetnik posebnog kalibra super lik.Cega se Tiho sjetio da Spasoja dovede u svoju emisiju ,odusevio me.:)
 
Divan covjek, ne morate ga prstom dotaci da biste ga sreli.Mozete pogledati njegove slike, mozete procitati njegovu Madlen.No ako budete posebne srece pa ga stetnete uzivo,osmjehom ce Vam mnogo reci ...
Voljela bih da tih srecnika ima sve vise i vise i da nam prenesu svoje utiske...:heart::heart::heart:
tiho je dalabu i vrlo netalentovan slikar. to što radi je obični kič. jedini plus mu je što je iz doline bogova
 

Back
Top