"Ja sam bolji...???

Dionizija

Domaćin
Poruka
3.534
Evo jedne teme koja je u doticaju sa predrasudama(bez ikakve namere da se bilo ko uvredi). Da li je osoba "bolja" ako je sledbenik takozvane "bolje" religije? Svi znamo da je danas "najmoralnija", "nalepša", "najuzvišenija" i "najblaženstvenija "religija - Hrišćanstvo. Čine li ti atributi takođe jednog hrišćanina?
Ima li on pravo reći, "ja sam bolji" od pripadnika drugih religija?
Da li je hrišćanin bolji od muslimana? Da li je budist bolji od hrišćanina? Da li je jedna religija "moralnija" od druge? Da li se tako ponašaju i njeni sledbenici? Što je to "moral"?
 
Poslednja izmena:
Mnogi ljudi bi zeleli da misle da su moralni ako su pripadnici neke crkve ili ako veruju u nesto. Moralnost se ne dokazuje verovanjem vec delovanjem a tu vecina zakaze.
Takodje moralnost ne dolazi od molitve, verovanja ili cak straha od boga, vec od zelje da ucinimo pravu stvar bez obzira na osudu (nemoralne) vecine. Zasnivati moralnost na religiji je isto kao i graditi kucu pored reke sklone poplavama.
 
Poslednja izmena:
Mislim da "biti bolji" ne mora da ima nikave veze sa bilo kojom religijom. Pripadnost nekoj crkvi ne garantuje i dobrog coveka pod okriljem iste, kao sto i biti religiozan ne znaci svakodnevni boravak u institucijama religije ili kako ih vec nazvati.

Dobrota, moral, postenje, razumevanje, postovanje, samilost, iskrenost...mogu da budu deo religije, ali mislim da su prvenstveno deo licnosti, kao sto je i religija deo nekoga ili nije.
 
Evo jedne teme koja je u doticaju sa predrasudama(bez ikakve namere da se bilo ko uvredi). Da li je osoba "bolja" ako je sledbenik takozvane "bolje" religije? Svi znamo da je danas "najmoralnija", "nalepša", "najuzvišenija" i "najblaženstvenija "religija - Hrišćanstvo. Čine li ti atributi takođe jednog hrišćanina?
Ima li on pravo reći, "ja sam bolji" od pripadnika drugih religija?
Da li je hrišćanin bolji od muslimana? Da li je budist bolji od hrišćanina? Da li je jedna religija "moralnija" od druge? Da li se tako ponašaju i njeni sledbenici? Što je to "moral"?

заборавила си на атеисте, антитеисте, агностике, пантеисте, нихилисте......па и они су људи.
 
Meh. Ja ne mogu biti bolji vernik od nekog drugog vernika. Ja samo mogu biti bolji od sebe.
I kao sto svi drugi kazu: Moral nema apsolutno nikakve veze sa Religijom.

A svaki iole pravi Pravoslavac(time iskljucujem one koji idu na Paljenje badnjaka pred crkvu da im vidi svet dupeta), ce reci ovo sto sam i ja rekao. Kao i svaki drugi PRAVI pripadnik svoje vere. U danasnje vreme treba imati mozga pa verovati.
 
Moralnost i religija nemaju nikakve veze, hvala bogu proslo je verme kada je crkva odredjivala morlana nacela. Dakle moral predstavlja niz normi ponasanja koje odredjuje vecina ili ti drustvo...Sve ostalo nema potrebe komentarisati......

Kako nema pa kao pripadnik bilo koje religije morš imati neka moralna načela,kojih se pridržavaš ako poštuješ svoju veru.Ja ovde crkvu ne mešam.
 
Apostol Pavle se prvo zvao Savle (veliki) pa je kasnije kad je Duhom Svetim poučen nazvao sebe Pavle (mali). To znači da se ne trebamo uzvisivati zato što smo hrišćani, nego naprotiv trebamo se ponizivati kao i Isus Hrist kad je uzeo lavor i oprao noge svojim učenicima, jer mnogi će prvi postati poslednji. :bye:
 
Evo jedne teme koja je u doticaju sa predrasudama(bez ikakve namere da se bilo ko uvredi). Da li je osoba "bolja" ako je sledbenik takozvane "bolje" religije? Svi znamo da je danas "najmoralnija", "nalepša", "najuzvišenija" i "najblaženstvenija "religija - Hrišćanstvo. Čine li ti atributi takođe jednog hrišćanina?
Ima li on pravo reći, "ja sam bolji" od pripadnika drugih religija?
Da li je hrišćanin bolji od muslimana? Da li je budist bolji od hrišćanina? Da li je jedna religija "moralnija" od druge? Da li se tako ponašaju i njeni sledbenici? Što je to "moral"?

Hriscanstvo nije religija.....Hriscanstvo je jedna jedina Istinita Vera u jednog Boga,Tvorca svega vidljivog i nevidljivog i u Njegovog Sina i u Duha Svetoga....Ostalo su sve podmetacine djavolove da se zavede ljudski rod i odvoji od Boga...los Hriscanin ima pravu veru u odnosu na muslimana,budisti,hinduistu i nekog drugog ...istu....ovde se ne radi o tome da li je Hriscanin bolji covek od drugih vec jedino o tome da ostali ne idu pravim putem..pri tom nemam nameru da nekoga ubedjujem u bilo sta jer znam da cu odmah biti etiketiran kao "jos jedan koji misli da je samo njegova vera prava i siri mrznju i netrpeljivost.....".Uzmimo da postoji samo Jedan Bog..otkud onda hiljadu "religija"?..Bog nam je dao svog Sina da se kroz Njega spasemo zbog grehova nasih i vratimo se Njemu....I dao nam je i pravila kako da se ponasamo da bi se spasli koja nisu nimalo laka(da ih sami bez Njegove pomoci) postujemo...ali trazenje pomoci od Njega za ispunjavanje tih pravila nas na samom pocetku puta oslobadja(delimicno) najveceg greha-gordosti...Ako shvatimo da smo u velikom grehu prema Bogu onda cemo i shvatiti da nash put nazad ka Njemu i ne moze biti lak...ali je zato nagrada najveca....i samo u neprekidnom trudu za ispunjavanjem njegovih zapovesti mozemo biti nagradjivani istinskim vrlinama....ovako se samo,opijeni sopstvenom velicinom i gordoscu,busamo o nekakavim svojim moralnim velicinama i merilima sto je velika greska jer se istinska dobrota i moral mogu dobiti samo od Boga dok su nasa sopstvena vrlo kvarljiva roba....e sad,ako postoji samo jedan Bog onda koja bi bila svrha da nam daje hiljadu puteva do njega kao :islam,hinduizam.....a pri tom nam je vec dao svoga Sina kao Put???znaci da nisu od Njega...A od koga su ako nisu od Njega?Hmmmm...tu je vec odgovor jasniji...ko to ne zeli da se ljudi okrenu i vrate Bogu?znam da ovo zvuci hevi, ali......
 
Hriscanstvo nije religija.....Hriscanstvo je jedna jedina Istinita Vera u jednog Boga,Tvorca svega vidljivog i nevidljivog i u Njegovog Sina i u Duha Svetoga....Ostalo su sve podmetacine djavolove da se zavede ljudski rod i odvoji od Boga...los Hriscanin ima pravu veru u odnosu na muslimana,budisti,hinduistu i nekog drugog ...istu....ovde se ne radi o tome da li je Hriscanin bolji covek od drugih vec jedino o tome da ostali ne idu pravim putem..pri tom nemam nameru da nekoga ubedjujem u bilo sta jer znam da cu odmah biti etiketiran kao "jos jedan koji misli da je samo njegova vera prava i siri mrznju i netrpeljivost.....".Uzmimo da postoji samo Jedan Bog..otkud onda hiljadu "religija"?..Bog nam je dao svog Sina da se kroz Njega spasemo zbog grehova nasih i vratimo se Njemu....I dao nam je i pravila kako da se ponasamo da bi se spasli koja nisu nimalo laka(da ih sami bez Njegove pomoci) postujemo...ali trazenje pomoci od Njega za ispunjavanje tih pravila nas na samom pocetku puta oslobadja(delimicno) najveceg greha-gordosti...Ako shvatimo da smo u velikom grehu prema Bogu onda cemo i shvatiti da nash put nazad ka Njemu i ne moze biti lak...ali je zato nagrada najveca....i samo u neprekidnom trudu za ispunjavanjem njegovih zapovesti mozemo biti nagradjivani istinskim vrlinama....ovako se samo,opijeni sopstvenom velicinom i gordoscu,busamo o nekakavim svojim moralnim velicinama i merilima sto je velika greska jer se istinska dobrota i moral mogu dobiti samo od Boga dok su nasa sopstvena vrlo kvarljiva roba....e sad,ako postoji samo jedan Bog onda koja bi bila svrha da nam daje hiljadu puteva do njega kao :islam,hinduizam.....a pri tom nam je vec dao svoga Sina kao Put???znaci da nisu od Njega...A od koga su ako nisu od Njega?Hmmmm...tu je vec odgovor jasniji...ko to ne zeli da se ljudi okrenu i vrate Bogu?znam da ovo zvuci hevi, ali......

Ne ne zvuči hevi upravo je tako kako si rekao,ali opet Jevreji isto tako mogu reći "mi smo izabran narod" time govore, "mi smo bolji!" Muslimani fanatički pokušavaju proširiti svoju religiju mačem. - time govore "mi smo jači!" Na kraju krajeva se shvati da sve ove tri "religije" su ustvari jedna.
 
Hriscanstvo nije religija.....Hriscanstvo je jedna jedina Istinita Vera u jednog Boga,Tvorca svega vidljivog i nevidljivog i u Njegovog Sina i u Duha Svetoga....Ostalo su sve podmetacine djavolove da se zavede ljudski rod i odvoji od Boga...los Hriscanin ima pravu veru u odnosu na muslimana,budisti,hinduistu i nekog drugog ...istu....ovde se ne radi o tome da li je Hriscanin bolji covek od drugih vec jedino o tome da ostali ne idu pravim putem..pri tom nemam nameru da nekoga ubedjujem u bilo sta jer znam da cu odmah biti etiketiran kao "jos jedan koji misli da je samo njegova vera prava i siri mrznju i netrpeljivost.....".Uzmimo da postoji samo Jedan Bog..otkud onda hiljadu "religija"?..Bog nam je dao svog Sina da se kroz Njega spasemo zbog grehova nasih i vratimo se Njemu....I dao nam je i pravila kako da se ponasamo da bi se spasli koja nisu nimalo laka(da ih sami bez Njegove pomoci) postujemo...ali trazenje pomoci od Njega za ispunjavanje tih pravila nas na samom pocetku puta oslobadja(delimicno) najveceg greha-gordosti...Ako shvatimo da smo u velikom grehu prema Bogu onda cemo i shvatiti da nash put nazad ka Njemu i ne moze biti lak...ali je zato nagrada najveca....i samo u neprekidnom trudu za ispunjavanjem njegovih zapovesti mozemo biti nagradjivani istinskim vrlinama....ovako se samo,opijeni sopstvenom velicinom i gordoscu,busamo o nekakavim svojim moralnim velicinama i merilima sto je velika greska jer se istinska dobrota i moral mogu dobiti samo od Boga dok su nasa sopstvena vrlo kvarljiva roba....e sad,ako postoji samo jedan Bog onda koja bi bila svrha da nam daje hiljadu puteva do njega kao :islam,hinduizam.....a pri tom nam je vec dao svoga Sina kao Put???znaci da nisu od Njega...A od koga su ako nisu od Njega?Hmmmm...tu je vec odgovor jasniji...ko to ne zeli da se ljudi okrenu i vrate Bogu?znam da ovo zvuci hevi, ali......

Šuplje propovjedanje.
Najžalosnije da ta komplikacija preko sina do oca je da hvata još milione ljudi u zamku.
A umišljenost ,da je to jedini put ,je katastrofa ljudske svjesti.
Čujete li vi sebe?
 
Ne ne zvuči hevi upravo je tako kako si rekao,ali opet Jevreji isto tako mogu reći "mi smo izabran narod" time govore, "mi smo bolji!" Muslimani fanatički pokušavaju proširiti svoju religiju mačem. - time govore "mi smo jači!" Na kraju krajeva se shvati da sve ove tri "religije" su ustvari jedna.

jevreji nisu prihvatili da je Isus Mesija koji je najavljen u Starom zavetu...a i sam Isus im je rekao da ne priznaju Njega koji dolazi u ime Boga a verovace onome(antihristu) koji ce doci u svoje ime i tvrdice da je bog...oni su bili izabran narod do pojave Hriscanstva koje je dato svim ljudima da se kroz Hrista spasu...a "mozda" njima njihova gordost nije dozvoljavala da imaju nesto sa ostalim ljudima pa ga zato nisu ni priznali za Mesiju.?......muslimanima postavljam pitanje:ako i po Islamu dolazi Isus da sudi zivima i mrtvima,zar vas nije strah da cinite zlo onome koji veruje u Njega????I zasto kazete da dolazi Isus a ne Muhamed a ipak verujete u muhameda?zar je Isus nesto "zaboravio" da nam kaze pa je bio potreban muhamed da ga dopuni ili (oprosti Boze!)-ispravi?zar nije pojava islama sustinski podelila covecanstvo koje je vec dobilo Put u Isusu Hristu?vec sam izneo tezu da je islam vec bio izumro kad su jeretici poceli prvi krstaski rat i svojim zverstvima probudili narode azije i naterali da se sete islama i dzihada i ujedine...lazna vera(jereticka,sektaska) u Hrista je podjednako losa kao i ostale jeresi...zato je i zlo ekumenizma jedna velika prevara djavolja jer se time muti i prlja istinska Vera u Hrista...glupost je tvrditi da su protivnici ekumenizma i SSCa "losi"....neka se papa odrekne svoje "nepogresivosti"(:dash:) i ostalih novotarija koje su vekovima uvodili bez Bozjeg blagoslova i pokaje za mnoogo zala kojima je katolicka crkva kumovala i vrati se istisnskom Hriscanstvu pa neka onda bude i glavni...jer zar se cista pijaca voda mesanjem sa mutnom vodom moze i dalje koristiti za pice i zivot?
 
Poslednja izmena:

Back
Top