Kanada-pitanje?

kornjača

Početnik
Poruka
41
Znam da je ova tema krenula prije par mjeseci ali me interesuje da li je to istina da se moze odmah dobiti iseljenicka viza za Kanadu ako su u pitanju ti tzv.sjeverni krajevi.Molim ako neko ima kakvu informaciju o tome da napise koji su to krajevi u pitanju ili gdje se tacno moze provjeriti ta informacija ili kontakt osoba.
 
pozdav,pisem iz kragujevca

treba da apliciram za iseljenicku vizu,ozenio sam se sa iseljenenikom (permanent residence)
tamo mi pise da svi clanovi moje porodice moraju obaviti medicinski pregled.
ovako,ja imam malo dete staro 21 mesec iz prosle veze sa devojkom.
posto je vidjam samo 4 sata nedeljno,i imam uzasno lose odnose sa njenom majkom,ja nisam u situaciji da je vodim u beograd na medicinski pregled.
za vizu apliciram samo ja,moja zena me spoznorise.
interesuje me,da li ja moram tako malo dete da vodim na pregled?
ako moze da je ne vodim,da li je moguce da kasnije nju ja sponzorisem kad postanem iseljenik,ako sada ne ode medicinski pregled.
posto je moja situacija specificna,da li mogu objasniti na belom papiru ljudima u mississuagi o cemu se radi,i da li ce uvaziti moje objasnjenje?


moja zena zivi u montrealu (quebec). Ona je pod sponzorstvom od strane bivseg momka jos 3 meseca (do novembra 2009).
bivsi momak je sponzorise kao common law partner.
moje pitanje je da li moze moja zena da me sponzorise (family class,spouse) 3 meseca pre isteka njenog sponzorstva?


imala je saobracajnu nesrecu,i trenutno ne radi,prima terapije. prima novcanu pomoc od vlade quebeca,ali kako ona kaze to nije welfare.
s obzirom na ovo,da li moze ona da me sponzorise?

vencali smo se u beogradu pre mesec dana,u opstini.

sa kim mogu da se konslultujem oko popunjvaanja aplikacije za family class,posto su neka pitanja malo dvoslismena?

hvala unapred

ivan
 

Back
Top