Pažnja, trovač(i) ponovo u akciji

Tiamat

Zainteresovan član
Poruka
127
Manijak trovač
Komade mesa u koje je ubačen smrtonosni otrov pomešan sa staklom neko razbacao po celoj Višnjičkoj banji, ali srećom, niko nije stradao
Thumb_trovanjepasauvisnjicifotodraganaudovicic(08).jpg

BEOGRAD - Građani Višnjičke banje u opštini Palilula juče su bili u panici zbog velike količine jednog od najjačih otrova kreozona, koji je bio razbacan po celom naselju!
Neko je pomešao kreozon s mišomorom i komadićima stakla, ugurao to u komade mesa i ribe, i zatim podmetnuo na više mesta širom naselja. Jedan takav smrtonosni mamac, bačen pored kanti za smeće, prvi je otkrio Branimir M., koji je odmah pozvao policiju.
Iako je prva pretpostavka policije bila da je otrov neko ostavio s namerom da potruje pse lutalice, meštani kažu da njih na tom području gotovo da nema. Žrtve "smrtonosnih šnicli" u poslednjih nekoliko dana bili su psi i mačke koji imaju gazdu, a kako su mamci šareni i raspoređeni na lako dostupna mesta, pravo je čudo što od njih nisu stradali neki čovek ili radoznalo dete!
- Mamac sam pronašla u svom dvorištu i odmah ga rasporila da vidim o čemu je reč! Neko, poprilično poremećen i dokon, u mesu je probušio rupu, zatim je u nju ugurao otrov pomešan sa mrvljenim staklom. Pošto je "šniclu" zašio crnim koncem, dodatno ju je obavio svinjskom maramicom, koju je uvaljao u mišomor. Dokaz sam predala policiji i naglasila da sam ga našla samo metar dalje od ulaznih vrata - priča Gordana Petrović.
Njena komšinica Smiljana kaže da se pre dva dana njen lovački pas otrovao, ali je ona brzo reagovala i nekako uspela da ga spase.
- Odjednom mu je pošla pena na usta, potom je počeo da povraća i da se koči. Setila sam se protivotrova i naterala ga da proguta veliku količinu mleka, senfa, soli i vode, čime sam ga spasla do dolaska veterinara. Prestravljena sam! Imam jednogodišnje unuče, koje je u fazi da, šta god pronađe na podu, gura u usta. Kad samo pomislim da je umesto psa moglo da bude otrovano moje unuče, dođe mi da sama pronađem zlotvora koji je to uradio i udavim ga golim rukama! Već dva dana satima šmrkom perem dvorište u strahu da u njemu još ima otrova - uzrujano priča gospođa Smiljana.
Stručnjaci gradskog SUP stigli su tek posle nekoliko sati i pokrenuli istragu.

Presudiću mu sam!

Revoltirani građani otvoreno su najavili da će uzeti pravdu u svoje ruke!
- Kad ga budem pronašao, a kunem se da hoću, neću zvati ni policiju ni lekare. Presudiću mu sam! Umesto tih jadnih životinja, samo pukim slučajem nije stradao moj sin, i to najstravičnijom mogućom smrću - rekao je jedan od ljutitih meštana.

Otrov progoreo asfalt

Jednom od stanovnika Višnjičke banje pre nekoliko dana otrovana je doga, a agonija psa trajala je gotovo pola sata.
- Nisam znao kako da mu pomognem! To je stravična smrt i nijedno živo biće je nije zaslužilo. Deo asfalta na koji je pas povratio pre nego što je uginuo progoreo je od jačine hemikalije - tvrdi sagovornik Kurira.
Kurir
 
Poslednja izmena:
eto...
divni,razumni,humani ljudi...
prelepo,prosto prelepo.
opet se setih one recenice "bolje da maltretira zivotinju neko ljudsko bice"
eto koliko je linija tanka....ustvari nije tanka,nego je vise i nema...
te psihopate ni o deci ne razmishljaju....
Najodvratniji i najpodmukliji nacin ....
da...ljudi su divna i razumna vrsta
Ako se to zove covek(taj i njemu slichni),ja onda zelim da mene nazivaju zivotinjom....uvreda je nazivati dobre ljude isto kao i ovakve zlotvore...
preseo im zivot da bog da.
u tudja dvorista bacaju otrove...sta da je unuce te zene stvarno naslo to i pocelo da cacka????????
Jel treba tako nesto da se desi da bi se glupa drzava potrudila da uhvati te psihopate??????
 
Otrov progoreo asfalt

Jednom od stanovnika Višnjičke banje pre nekoliko dana otrovana je doga, a agonija psa trajala je gotovo pola sata.
- Nisam znao kako da mu pomognem! To je stravična smrt i nijedno živo biće je nije zaslužilo. Deo asfalta na koji je pas povratio pre nego što je uginuo progoreo je od jačine hemikalije - tvrdi sagovornik Kurira.
Kurir

Obozavam otrove koji progore asfalt. :dash:
 
Pa neka i jeste, ovde kod nas nije prestalo trovanje dok novinari nisu naduvali pricu a kasnije napisali kako trovacima sledi kazna zatvora do tri godine. Ovakve stvari i treba da budu skandal i da se otvoreno prica o njima. Ljudskom bezobrazluku nema kraja, narocito ovde kod nas gde svaka budala misli da moze da se ponasa kako hoce, i treba takve ljude dovesti u red, a kada se vec ne boje nijedne vise sile i nemaju morala onda ce se barem bojati medija, policije i besnih suseda.
 
Obzirom na izvor, ne bi me cudilo da je prica prenaduvena i uvelicana.

prica nije naduvana, iako licno nisam videla od dve devojke sam cula da je vise nesrecnih lutalica umiralo po gornjem delu naselja u koji sa psom vise ne zalazim vec sam prinudjena da setam po decjim igralistima u nadi da tu manijaci nece smeti da truju! cula sam i da je uginula predivna zuta kerusa koja je bila sterilisana i koju su cuvali ljudi iz ulaza godinama, jedno divno stvorenje :(

takodje da su otrov ubacili na terasu u prizemlju i tako otrovali jednog psa koji je hvala bogu preziveo!

takodje sam cula glasine da je predhodnog trovaca u banji stigla pravda preko pobesnelog vlasnika i stangle... i izlomljenih kostiju... ali evo nasao se jos neki manijak.

kolala je i glasina da se dete igralo sa otrovnim "paketicem"... ma uzas zivimo sa psihopatama.

a najstrasnije je sto informaciju dobijes tek kad psi pocnu da umiru... a tada je vec kasno!
 
Da li kod nas uopšte postoji neki zakon koji štiti nas vlasnike i sve ljubitelje životinja od ovakvih ljudi????

Da li je uopšte moguće prijaviti nekog i očekivati adekvatnu kaznu za njega, ukoliko maltretira ili ubija životinje?

ako mozes da dokazes, ubijanje i maltretiranje je kaznjivo zakonom, a sto se trovanja tice to spada jos pod neke stavke ugrozavanja zivotne sredine ili tako nesto. najveci problem je sto je trocvace tesko otkriti a jos teze dokazati, sem ako ne naletis direktno na psihopatu u akciji postavljanja otrova.
 
Evo sad mogu da potvrdim da prica nije uopste naduvana, decko koji je licno prvi stigao tamo mi je ispricao celu pricu, otrovao se pas njegove drugarice, i otrov zaista jeste nagrizao asfalt, a pas taj komad mesa nije ni progutao nego ga je samo uzeo u usta i ispustio, a jedva su ga spasli. Neki bolesnik je pomesao vise otrova, stavio to zajedno sa srcom od sijalice i sve to usio koncem u meso! Mislim da takvi ljudi treba da budu zatvoreni u ustanovama...
 
pa ima ljudi koji hrane pse na ulici i znaju ko je bacao otrov a plase se da ce ako kazu ko je,taj trovac njima uraditi nesto...
(u mirijevu ima takvih)

Upravo tako. Samo mi nije jasno, ako vec nece da se svadjaju zbog ulicnih pasa, zasto im je svejedno zbog svojih ljubimaca?!? Nisu se trovali samo ulicni psi i macke, mada bih ja i za njih vadila oci...ali ovde covek treba da se oseca kao ludak ako ima ljubimca ili hrani ulicne pse, a pravi ludaci prolaze nekaznjeno i od policije i od komsija.
 
mi danas zvali policiju jer nam je prolaznik rekao da je jos jedan pas otrovan, video ga negde uz put, mi nismo pitali gde tacno nego zvao decko policiju i oni ga odhebali u fazonu nadji mrtvog psa pa nas zovi :eek: sta cekaju da se neko dete otruje pa im onda nece biti tesko da dodju... pri tom je on izasao da nadje psa ali nije uspeo, ko zna gde ga je ovaj video, tako da oprez ocito nisu ocistili sve mamce!!!
 

Back
Top