Srđan Aleksić jedan od pravih srpskih junaka...

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864


Jedan od pravednika u proslim ratovima je i Srđan Aleksić, vojnik koga su ubili njegovi saborci jer im se suprotstavio kada su na ulici krenuli da ubiju njegovog poznanika, Bošnjaka iz Trebinja.

Nasrnuli su na Aleksića i pretukli ga kundacima.

Podlegao je povredama 27. januara, 1993 godine.

Sve se dešavalo blizu pijace i policijske stanice u Trebinju.

Srđanov otac Rade tada je napisao čitulju u kojoj je naveo:

"Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost."

Advokat osuđenih za ubistvo na suđenju je rekao:

"Tako mu i treba kada je branio balije".

Srđan Aleksić je imao 26 godina kada je ubijen. Bio je juniorski rekorder u plivanju i bavio se amaterskim pozorištem.

Nema ga u spiskovima heroja. Pored silnih spomenika do sada podignutih u Trebinju nema Srđanovog.

Od svojih poznanika Trebinjaca nisam čuo ništa o ovom događaju.

Nema ga ni u romantičnim pričama Mome Kapora o Hercegovini za prošlog rata.

Televizija RS je emitovala direktne prenose raznih svetkovina iz Trebinja, grada mladosti, sporta, kulture, religije i opet, ni riječi ili vrlo malo o Srđanu.

Što i nije toliko važno. Pokazanim čojstvom i junaštvom Srđan je veći od svih spomenika i riječi koje bi mu neko posvetio.

Važno je koliko mjesta u našim srcima i molitvama svih nas ima za Srdjana Aleksića, a odgovor ćemo dobiti jednostavno.

Na našoj savjesti je samo da izabere i pomisli: „Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost", ili „Tako mu i treba kada je branio balije".

Sredine nema, ili ćemo izabrati da budemo ljudi ili ćemo biti ništavila i ponovo ubiti Srđana Aleksića.



Ovaj tekst neka podseti nesoj kako se ponasa pravi srbin, i kako se nesoj koji misli da je krstenica dovoljna da bi se nazvao srbinom ponasa kada naidje na ljudsku i moralnu velicinu dostojnu srbina ...........nesoj ubije.......:evil:
 
Pa tebi su dobri Srbi samo mrtvi ili oni koji su bili protiv Srba.
Svaka cast njemu kao coveku i ujedno osudjujem sve te monstrume koji su mu oduzeli zivot, ali mislim da on opravdano nema mesta medju HEROJIMA od onih koji su dali zivote braneci Trebinje i Srbe (vecinu) od Hrvatske Vojske i ofanziva na Istocnu Hercegovinu kad kamen na kamenu nije ostao.

Mog'o bi ti malo manje da jedes vnago, sta kazes na to ;) a ostavi se ti Republike Srpske i Srba preko Drine, njih je najmanje izginulo od srpske ruke dok je situacija u Srbiji obratna ;)
 
Pa tebi su dobri Srbi samo mrtvi ili oni koji su bili protiv Srba.
Svaka cast njemu kao coveku i ujedno osudjujem sve te monstrume koji su mu oduzeli zivot, ali mislim da on opravdano nema mesta medju HEROJIMA od onih koji su dali zivote braneci Trebinje i Srbe (vecinu) od Hrvatske Vojske i ofanziva na Istocnu Hercegovinu kad kamen na kamenu nije ostao.

Mog'o bi ti malo manje da jedes vnago, sta kazes na to ;) a ostavi se ti Republike Srpske i Srba preko Drine, njih je najmanje izginulo od srpske ruke dok je situacija u Srbiji obratna ;)

Ti si tipican primerak mentaliteta onih koji su ovog decaka ubili kundacima........zbog takvih sam i potavio ovu temu........da vidim da li cete bar da se postidite...........:roll:

ali , jok..........ni u najavi..........:think:
 
imam i ja primer

porodica u doboju, pocetak rata, dva brata, tinejdzeri, slicno su se osecali, dobronamerno, u pogledu svojih dojucerasnjih drugara, komsija, devojaka

naravno, nije ih dugo drzalo. kasnije kad su iskusili teske uslove rata, da ne detaljisem, misljenje su promenili 100%, inace im je i sira porodica mesovita srpsko-hrvatska

hocu da kazem, valjda je mlad covek reagovao srcem, ali ti isti alijini bi mu svakako izdali poverenje samo da je potrajao, greske nema

takodje znam brojne primere medjunacionalnog pomaganja i spasavanja u bih, cak sam bio u prilici da pre mesec dana prisustvujem sastanku bivsih komsija razlicitih nacionalnosti iz bih, a posle 15 godina, razgovor je isao i do toga `onaj..(taj i taj) sto ti je zapalio kucu..`, jedan ipak emocionalan i setan susret ozbiljnih ljudi, koji srecom nisu ubijali u ratu i nije im niko stradao

slava srdjanu i pokoj mu dusi
 


Jedan od pravednika u proslim ratovima je i Srđan Aleksić, vojnik koga su ubili njegovi saborci jer im se suprotstavio kada su na ulici krenuli da ubiju njegovog poznanika, Bošnjaka iz Trebinja.

Nasrnuli su na Aleksića i pretukli ga kundacima.

Podlegao je povredama 27. januara, 1993 godine.

Sve se dešavalo blizu pijace i policijske stanice u Trebinju.

Srđanov otac Rade tada je napisao čitulju u kojoj je naveo:

"Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost."

Advokat osuđenih za ubistvo na suđenju je rekao:

"Tako mu i treba kada je branio balije".

Srđan Aleksić je imao 26 godina kada je ubijen. Bio je juniorski rekorder u plivanju i bavio se amaterskim pozorištem.

Nema ga u spiskovima heroja. Pored silnih spomenika do sada podignutih u Trebinju nema Srđanovog.

Od svojih poznanika Trebinjaca nisam čuo ništa o ovom događaju.

Nema ga ni u romantičnim pričama Mome Kapora o Hercegovini za prošlog rata.

Televizija RS je emitovala direktne prenose raznih svetkovina iz Trebinja, grada mladosti, sporta, kulture, religije i opet, ni riječi ili vrlo malo o Srđanu.

Što i nije toliko važno. Pokazanim čojstvom i junaštvom Srđan je veći od svih spomenika i riječi koje bi mu neko posvetio.

Važno je koliko mjesta u našim srcima i molitvama svih nas ima za Srdjana Aleksića, a odgovor ćemo dobiti jednostavno.

Na našoj savjesti je samo da izabere i pomisli: „Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost", ili „Tako mu i treba kada je branio balije".

Sredine nema, ili ćemo izabrati da budemo ljudi ili ćemo biti ništavila i ponovo ubiti Srđana Aleksića.



Ovaj tekst neka podseti nesoj kako se ponasa pravi srbin, i kako se nesoj koji misli da je krstenica dovoljna da bi se nazvao srbinom ponasa kada naidje na ljudsku i moralnu velicinu dostojnu srbina ...........nesoj ubije.......:evil:

Uzas...***** ti idiote koji ne razmisljaju o tome ko su civili a ko vojnici.......
 
Poslednja izmena:
Ti si tipican primer degena koji bleji po forumu u tolikoj meri da ne zna ni sta prica vise.
Kao prvo ti si kreten od coveka koji trazi svaku sansu da kolektivno ocrni Srbe na osnovu pojedinaca.

Postavio si temu jer si ljudsko djubre, a i caca ti je kundacima ubijao Srbe, jos si se sa tim hvalio po forumu, pa si ti mnogo kompetentniji kad govorimo o "tipicnom primerku mentaliteta" svih tih idiota ;)

Au jadan sto ispljuva toliko coveka?
Inace super tema i dokaz da nije sve izgubljeno.
Ima puno ovakvih primera, znam za primer kad je srbin izgubio glavu zato sto je pomagao komsiji albancu
 
Au jadan sto ispljuva toliko coveka?
Inace super tema i dokaz da nije sve izgubljeno.
Ima puno ovakvih primera, znam za primer kad je srbin izgubio glavu zato sto je pomagao komsiji albancu

Nisam ga ja ispljuvao, tim' se on otvoreno hvalio po forumu, a moj komentar i dalje stoji gde skidam kapu decku za ljudskost dok istovremeno osudjujem idiote koji su mu oduzeli zivot, a onda mi dodje papak koji mora ime u imeniku da krije zbog porodicne "dike" pricati o moralu :thumbdown:
 
Ti si tipican primer degena koji bleji po forumu u tolikoj meri da ne zna ni sta prica vise.
Kao prvo ti si kreten od coveka koji trazi svaku sansu da kolektivno ocrni Srbe na osnovu pojedinaca.

Postavio si temu jer si ljudsko djubre, a i caca ti je kundacima ubijao Srbe, jos si se sa tim hvalio po forumu, pa si ti mnogo kompetentniji kad govorimo o "tipicnom primerku mentaliteta" svih tih idiota ;)

Ma mani to......
 
Где је у овом примеру оцрњавање Срба? :roll:

citiram

Sredine nema, ili ćemo izabrati da budemo ljudi ili ćemo biti ništavila i ponovo ubiti Srđana Aleksića.

navedena recenica je tendenciozna, zlonamerna i nepametna

da je samo to u pitanju i da je sve samo tako jednostavno, da smo se mi pitali. rata ne bi ni bilo

ipak je istina na drugom nekom mestu, srbi nisu krivi sto su se borili i branili svoje

incident je tragican, ali samo pozivanje na srdjana za korist antisrpskih ...necega, je jedna velika stramota postavljaca, tj komentar mu je katastrofa i uzas
 

Nisam ga ja ispljuvao, tim' se on otvoreno hvalio po forumu, a moj komentar i dalje stoji gde skidam kapu decku za ljudskost dok istovremeno osudjujem idiote koji su mu oduzeli zivot, a onda mi dodje papak koji mora ime u imeniku da krije zbog porodicne "dike" pricati o moralu :thumbdown:

Ma ocrni ga samo tako al vasa stvar.
Zaboravio si da okacis sliku mladica...
 
citiram

Sredine nema, ili ćemo izabrati da budemo ljudi ili ćemo biti ništavila i ponovo ubiti Srđana Aleksića.

navedena recenica je tendenciozna, zlonamerna i nepametna

da je samo to u pitanju i da je sve samo tako jednostavno, da smo se mi pitali. rata ne bi ni bilo

ipak je istina na drugom nekom mestu, srbi nisu krivi sto su se borili i branili svoje

incident je tragican, ali samo pozivanje na srdjana za korist antisrpskih ...necega, je jedna velika stramota postavljaca, tj komentar mu je katastrofa i uzas

To je njegovo misljenje i time pokazuje kakva je osoba....na to uticati ne mozes!
 
citiram

Sredine nema, ili ćemo izabrati da budemo ljudi ili ćemo biti ništavila i ponovo ubiti Srđana Aleksića.

navedena recenica je tendenciozna, zlonamerna i nepametna

da je samo to u pitanju i da je sve samo tako jednostavno, da smo se mi pitali. rata ne bi ni bilo

ipak je istina na drugom nekom mestu, srbi nisu krivi sto su se borili i branili svoje

incident je tragican, ali samo pozivanje na srdjana za korist antisrpskih ...necega, je jedna velika stramota postavljaca, tj komentar mu je katastrofa i uzas

I ja se apsolutno slazem sa ovim! Ne treba zlupotrebljavati tragediju ovog nesrecnog momka za donosenje nekakvih kretenskih zakljucaka. Inache ja mu se klanjam do zemlje. Taj momak je zaista bio jedna moralna gromada. Nadam se da te je Bog nagradio Srdjane onako kako si zasluzio!:ok:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E

Nije U primeru vec je sami primer od osobe koja navodi samo takve primere, nego drzi se ti Srbije ;) imate vi puno vecih problema od Republike Srpske
Рашчисти ипак прво, да ти можда, не смета сам пример. :roll:
Ти имаш проблем, што раздвајаш Србију и Републику Српску. За мене је све то у суштини исто - Српство, не правим разлику, и гледам на Српство у целини, и стало ми је до њега, без обзира на државе, системе, режиме... Српство је старије и важније од свега тога. :cool:
Ви који око тога цепидлачите, у ствари имате проблем. :mrgreen:
 


Jedan od pravednika u proslim ratovima je i Srđan Aleksić, vojnik koga su ubili njegovi saborci jer im se suprotstavio kada su na ulici krenuli da ubiju njegovog poznanika, Bošnjaka iz Trebinja.

Nasrnuli su na Aleksića i pretukli ga kundacima.

Podlegao je povredama 27. januara, 1993 godine.

Sve se dešavalo blizu pijace i policijske stanice u Trebinju.

Srđanov otac Rade tada je napisao čitulju u kojoj je naveo:

"Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost."

Advokat osuđenih za ubistvo na suđenju je rekao:

"Tako mu i treba kada je branio balije".

Srđan Aleksić je imao 26 godina kada je ubijen. Bio je juniorski rekorder u plivanju i bavio se amaterskim pozorištem.

Nema ga u spiskovima heroja. Pored silnih spomenika do sada podignutih u Trebinju nema Srđanovog.

Od svojih poznanika Trebinjaca nisam čuo ništa o ovom događaju.

Nema ga ni u romantičnim pričama Mome Kapora o Hercegovini za prošlog rata.

Televizija RS je emitovala direktne prenose raznih svetkovina iz Trebinja, grada mladosti, sporta, kulture, religije i opet, ni riječi ili vrlo malo o Srđanu.

Što i nije toliko važno. Pokazanim čojstvom i junaštvom Srđan je veći od svih spomenika i riječi koje bi mu neko posvetio.

Važno je koliko mjesta u našim srcima i molitvama svih nas ima za Srdjana Aleksića, a odgovor ćemo dobiti jednostavno.

Na našoj savjesti je samo da izabere i pomisli: „Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost", ili „Tako mu i treba kada je branio balije".

Sredine nema, ili ćemo izabrati da budemo ljudi ili ćemo biti ništavila i ponovo ubiti Srđana Aleksića.



Ovaj tekst neka podseti nesoj kako se ponasa pravi srbin, i kako se nesoj koji misli da je krstenica dovoljna da bi se nazvao srbinom ponasa kada naidje na ljudsku i moralnu velicinu dostojnu srbina ...........nesoj ubije.......:evil:

Laka mu zemlja!
Jeste, ovo je bilo čovečno i herojski od njega.
 
Рашчисти ипак прво, да ти можда, не смета сам пример. :roll:
Ти имаш проблем, што раздвајаш Србију и Републику Српску. За мене је све то у суштини исто - Српство, не правим разлику, и гледам на Српство у целини, и стало ми је до њега, без обзира на државе, системе, режиме... Српство је старије и важније од свега тога. :cool:
Ви који око тога цепидлачите, у ствари имате проблем. :mrgreen:

Nemam ja nikakvih problema, jadno je to sto je BG Srbima postao isto sto i jedno Sarajevo, Zagreb ili Tirana, tako da je razdvojenost jedna srecna okolnost za Republiku Srpsku i Srbe koji zive van uticaja Beograda. ;)
 
trebinje2008.jpg


trebinje2zl9.jpg


prosle godine u trebinju

hercegovci, narod je drag, lep, kulturan. zene najlepse. jezik im je muzika, cist, pravilan. elita srpstva, ali ne da se nekome nabija na nos, jednostavno takvi su
 
Јефтино коришћење смрти момка у дневнополитичке сврхе ради доказивања својих ставова ко и она тема са несрећником из СПОа који је изгубио дете у бомбардовању. Жалосно...
pa iopak je mnogo gore kada Pickouststi i domace patrijote krenu da koriste smrt Milice Rakic za svoje bljuvotine , mislim ovaj je bar znao sta radi i imao neki izbor , a ono je cisto lesinarenje ,pa opet niko da se pobuni :think:
 

Back
Top