Montgomeri: Rešenje podela Kosova i referendum u RS

CTAHOJKO

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.684
14. juna (Tanjug) - Insistiranje na tome da Bosna i Hercegovina i Kosovo postanu multietnička društva pokazalo se kao nemoguća misija, zbog čega je podela Kosova i referendum za nezavisnost Republike Srpske rešenje, izjavio je bivši ambasador SAD u Srbiji Vilijam Montgomeri. "Biće izuzetno teško ubediti administraciju SAD da pristupi ovom rešenju. Ljudi u administraciji koji su lično upleteni u ovaj region, poput Ričarda Holbruka, potpredsednika Džozefa Bajdena i zamenika državnog sekretara Džejmsa Stajnberga, biće žestoki protivnici te ideje. Mislim da će inicijativa za razmišljanje o alternativama za pitanje Kosova morati da dođe iz Evropske unije", rekao je Montgomeri u razgovoru za "Blic nedelje".
 
Ok, onda mu ti ljubi guzicu za nas narod... Imas nasu podrsku...

Pa nije moj posao lobiranje. Uči od pametnijih i nećeš biti glup. Na žalost, to kurčenje nam je i natovario gomilu neprijatelja na vrat. I bombe i smrt i izolaciju i siromaštvo i belu kugu itd... Ali, vidim da je po tebi bitno negovati tradiciju iz 15 veka, pa makar ne doživeli sledećih 100 godina. :roll:
 
Пази,Монтгомери је свакако један од најутицајнијих америчких људи који су боравили на овим просторима а да није одсвирао своје доказује и моменат да и те како прати ситуацију.Колико знам,чак и није далеко одавде,мислим да је често у Цавтату и пише колумне.Дакле,не подцењујмо га.Па погледајте само оног крелета који га је наследио.И овај Камерун...ко је бре тај,другоразредни политичари.
 
Pa nije moj posao lobiranje. Uči od pametnijih i nećeš biti glup. Na žalost, to kurčenje nam je i natovario gomilu neprijatelja na vrat. I bombe i smrt i izolaciju i siromaštvo i belu kugu itd... Ali, vidim da je po tebi bitno negovati tradiciju iz 15 veka, pa makar ne doživeli sledećih 100 godina. :roll:

Reci mi ko su ti pametniji, da ne ostanem glup... Nadam se samo da ne treba da ucim od Siptara... Ebo onda nauku...

Kurcenje nam krivo i za belu kugu...

Nema tu nikakvog negovanja tradicije iz 15. veka... Po meni je 1999 bilo nedopustivo da nam strana vojska vrslja po celoj teritoriji Srbiji, i danas je... To je stvar dostojanstva jednog naroda... Mozes ti privatno da budes kolika hoces ljiga, ali ne mozes to svoje stanje prenositi na nivo drzave... na zalost, koliko vidim, danas je moguce da cemo sretati strane vojnike po ulicama... Izgleda da su pametniji na vlasti...
 
14. juna (Tanjug) - Insistiranje na tome da Bosna i Hercegovina i Kosovo postanu multietnička društva pokazalo se kao nemoguća misija, zbog čega je podela Kosova i referendum za nezavisnost Republike Srpske rešenje, izjavio je bivši ambasador SAD u Srbiji Vilijam Montgomeri. "Biće izuzetno teško ubediti administraciju SAD da pristupi ovom rešenju. Ljudi u administraciji koji su lično upleteni u ovaj region, poput Ričarda Holbruka, potpredsednika Džozefa Bajdena i zamenika državnog sekretara Džejmsa Stajnberga, biće žestoki protivnici te ideje. Mislim da će inicijativa za razmišljanje o alternativama za pitanje Kosova morati da dođe iz Evropske unije", rekao je Montgomeri u razgovoru za "Blic nedelje".

Za referendum se slazem,ali bas za podelu Kosova ne..
 
ŠTA JE OVO???

je li ovo neka greska sto pise da albanaca ima 3.011.400 u juznom delu Kosmeta.???????
Blic:LINK
mongomeri.jpg
 
14. juna (Tanjug) - Insistiranje na tome da Bosna i Hercegovina i Kosovo postanu multietnička društva pokazalo se kao nemoguća misija, zbog čega je podela Kosova i referendum za nezavisnost Republike Srpske rešenje, izjavio je bivši ambasador SAD u Srbiji Vilijam Montgomeri. "Biće izuzetno teško ubediti administraciju SAD da pristupi ovom rešenju. Ljudi u administraciji koji su lično upleteni u ovaj region, poput Ričarda Holbruka, potpredsednika Džozefa Bajdena i zamenika državnog sekretara Džejmsa Stajnberga, biće žestoki protivnici te ideje. Mislim da će inicijativa za razmišljanje o alternativama za pitanje Kosova morati da dođe iz Evropske unije", rekao je Montgomeri u razgovoru za "Blic nedelje".

Malo kasno za lobiranje a i pogresna osoba, mora da je ovo jos jedan genijalni potez jeremica :)
 
ŠTA JE OVO???

je li ovo neka greska sto pise da albanaca ima 3.011.400 u juznom delu Kosmeta.???????
Blic:LINK
mongomeri.jpg

Ja mislim da je taj broj o 2,7 miliona ALBANACA tacan, realan broj siptara je malo veci od 1milion, ali s'obzirom da se pola Albanije vode kao gradjani Kosmeta (Republike Srbije), brojka je realna.

Direktor sledeceg cenzusa ce biti...

0,1020,1248771,00.jpg


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Moze referendum u RS,nema podele Kosmeta.

1. Слажем се, инсистирати данас на идеји да је Босна српска држава је илузорно и представља прошлост. С друге стране, Србија треба да се бори за очување РС и да поштује међународно право, учвршћује РС и да чека дан када ће односи у међународној заједници бити другачији и када ће моћи направити унију са РС а да то буде изведено без проливања крви, а такође тада када буду другачији међународни односи да може да се све то изведе без кршења међународног права.

2. Против поделе КиМ сам из разлога јер би места типа Грачаница, Штрпце, Гораждевац... остале ван наше земље и не бих имао срца изаћи пред те људе и да им кажем : " Ми смо вас продали, оставили на цедилу а ви јужно од Ибра ћете остати ван Србије " . Никада не бих подржао тако нешто, мени је једнако важан Србин из Лепосавића колико и Србин из Гораждевца.
Такође, наша културна баштина, манастири, Дечани, Пећка патријаршија, манастир Грачаница, остали би изван Србије, са чим не могу да се сложим.

Дакле, ја сам против поделе КиМ.
 

Back
Top