Berlin traži da Izrael prizna palestinsku državu

andeli apokalipse

Aktivan član
Poruka
1.926
Savezna vlada očekuje od izraelske vlade da se drži rezultata prethodnih mirovnih pregovora, poručuje Njemačka nakon posjeta Liebermana.
http://www.javno.com/hr-svijet/berlin-trazi-da-izrael-prizna-palestinsku-drzavu_256628
Izraelski ministar vanjskih poslova Avigdor Lieberman trebao bi u petak otputovati iz Berlina gdje je vlada inzistirala da Izrael prihvati osnivanje palestinske države.

- Savezna vlada očekuje od nove izraelske vlade da se drži rezultata prethodnih mirovnih pregovora i cilja rješenja za dvije države - dalo je na znanje ministarstvo vanjskih poslova u priopćenju nakon susreta Liebermana s njemačkim kolegom Frank-Walterom Steinmeierom u četvrtak navečer.

Lieberman je javno kazao da nova vlada nije vezana konferencijom u Annapolisu koja je pokrenula mirovne pregovore između Izraela i Palestine u studenom 2007. Kao i šef vlade Benjamin Netanyahu, dosad je odbacivao rješenje "za dvije države", za koje se zalagala međunarodna zajednica.

Novi šef izraelske diplomacije izložio je orijentaciju vanjske politike svoje vlade, za koju mora iznijeti "konkretne perspektive" prije posjeta Netanyahua Washingtonu za dva tjedna, piše u priopćenju.
 
Постојање државе Израел је трн у оку владара Уније.Они(Европска Комисија) спонзоришу тероризам против Израела и окупацију израелске територије.
Израел не сме прихватати никакве терористичке и ЕУропејске "државе" на свом тлу,као што су то урадили глупи и неспособни Срби на Космету.
Треба да их све почисте и прекину политику додворавања непријатељској Европи.
 
ajde da se ne lazhemo, jevrejska teroristichka genocidna drzhava neche do svog poslednjeg momenta priznati nikakvu palestinsku drzhavu jer cela teritorija izraela je u stvari okupirana palestina. milioni palestinaca proteranih iz svoje rodne zemlje i dalje zhivi po mnogim izbeglichkim logorima u siriji, jordanu, libanu ..... oko 5 miliona ljudi, ili njihove pretke, koje su jevreji oterali iz svojih domova i zemlje zhivi i danas u susednim zemljama uz granicu sa "izraelom".
 
ajde da se ne lazhemo, jevrejska teroristichka genocidna drzhava neche do svog poslednjeg momenta priznati nikakvu palestinsku drzhavu jer cela teritorija izraela je u stvari okupirana palestina. milioni palestinaca proteranih iz svoje rodne zemlje i dalje zhivi po mnogim izbeglichkim logorima u siriji, jordanu, libanu ..... oko 5 miliona ljudi, ili njihove pretke, koje su jevreji oterali iz svojih domova i zemlje zhivi i danas u susednim zemljama uz granicu sa "izraelom".

Јевреји су били протерани ,пре него што су Арапи плански вековима насељавани на јеврејску земљу.И сада,кад се из целог света враћају својој кући,а то је најављено у јеврејским историјским књигама да ће се десити(које се зову Билија),стварају шансу за окретање Творцу и то је оно што смета ЕУ-вавилонским наказама,које финансирају тероризам и окупацију против Јевреја.
Медијска манипулација је страшна против Јевреја у Европи,да би навукла мржњу европских блејача према њима.Исто је било деведесетих са Србијом док Србија самовољно није прихватила политику самоубиства.Е,тада су и Срби постали "нормални" и "прихватљиви за цео (разваљени)свет",па је све ОК док самовољно воде начин живота који им доноси физички нестанак.

Јевреји нису толико глупи.Долази време кад ће почистити сву финансирану терористичку багру око себе.Исто ће се десити и с вама на Космету.:super:
 
Јевреји су били протерани ,пре него што су Арапи плански вековима насељавани на јеврејску земљу.И сада,кад се из целог света враћају својој кући,а то је најављено у јеврејским историјским књигама да ће се десити(које се зову Билија),стварају шансу за окретање Творцу и то је оно што смета ЕУ-вавилонским наказама,које финансирају тероризам и окупацију против Јевреја.
Медијска манипулација је страшна против Јевреја у Европи,да би навукла мржњу европских блејача према њима.Исто је било деведесетих са Србијом док Србија самовољно није прихватила политику самоубиства.Е,тада су и Срби постали "нормални" и "прихватљиви за цео (разваљени)свет",па је све ОК док самовољно воде начин живота који им доноси физички нестанак.

Јевреји нису толико глупи.Долази време кад ће почистити сву финансирану терористичку багру око себе.Исто ће се десити и с вама на Космету.:super:

vidim da pokushavash da budesh duhovit, pa nechu da ti smetam u tome.

ali, ja stvarno ne znam ko je sve proterivao jevreje, ko che sve te progone u prethodnih desetak milenija upamtiti? ali, opet, da se fokusiramo na temu, a to nisu egipatski, grchki, rimski, nacistichki progoni jevreja.
tema je palestina u kojoj je pre shesdeset godina useljeno shest miliona evropskih jevreja koji su proterali palestince, narod koji je tu zhiveo i u vreme egipta, i antichke grchke, i rima.
 
vidim da pokushavash da budesh duhovit, pa nechu da ti smetam u tome.

ali, ja stvarno ne znam ko je sve proterivao jevreje, ko che sve te progone u prethodnih desetak milenija upamtiti? ali, opet, da se fokusiramo na temu, a to nisu egipatski, grchki, rimski, nacistichki progoni jevreja.
tema je palestina u kojoj je pre shesdeset godina useljeno shest miliona evropskih jevreja koji su proterali palestince, narod koji je tu zhiveo i u vreme egipta, i antichke grchke, i rima.
Nece biti, lepi. Arapi su tada jos uvek ziveli po satorima na Arapskom poluostrvu. A posto su oni koji sami sebe nazivaju Palestincima Arapi, oni su tu dosli u sedmom veku.
 
http://www.javno.com/hr-svijet/eu--palestina-uvjetuje-odnose-s-izraelom_246524 Ako Izraelci ne pristanu na formiranje palestinske države, odnosi njihove države s Europskom unijom znatno će se pogoršati, prijeti vrh EU.

Jedna stvar bi trebala svima da bude jasna, medijima ne sme da se veruje, oni prenose samo ono sto ljudi (u ocima mocnika) smeju, moraju i trebaju da "znaju". Istina je uvek drugacija, tako ja verujem da je novac ono sto kreira politiku a ne prava nekih bednih naroda, i EU i USA stalno pricaju o zajednickom zivotu, prava i jednih i drugih, bla bla bla, vec decenijama, a nista se ne menja. Zasto tako pricaju? Ocigledno nekog moraju tim izjavama da umire, a koga? Palestince sigurno ne, oni nemaju ni para, ni moci ni nafte, nista... Ali ima neko ko ih "voli" samo zato jer su neprijateljí Izraela - Arapi i Iran.

Takve i slicne izjave i osude Izraela slusam odkad znam za sebe, ali zasto se na terenu nista ne menja? "Osudjuju" Izrael i prete navodnim pogorsanjima odnosa, a istovremeno im salju i novac i oruzje, podrzavaju Palestince i njihovo pravo na svoju drzavu, ali sve sto im "daju" su doktori bez granica i po koja obnovljena skola.

Govori li to nesto?

Palestinci su najbolji primer kako je svet licemeran.
 
Jedna stvar bi trebala svima da bude jasna, medijima ne sme da se veruje, oni prenose samo ono sto ljudi (u ocima mocnika) smeju, moraju i trebaju da "znaju". Istina je uvek drugacija, tako ja verujem da je novac ono sto kreira politiku a ne prava nekih bednih naroda, i EU i USA stalno pricaju o zajednickom zivotu, prava i jednih i drugih, bla bla bla, vec decenijama, a nista se ne menja. Zasto tako pricaju? Ocigledno nekog moraju tim izjavama da umire, a koga? Palestince sigurno ne, oni nemaju ni para, ni moci ni nafte, nista... Ali ima neko ko ih "voli" samo zato jer su neprijateljí Izraela - Arapi i Iran.

Takve i slicne izjave i osude Izraela slusam odkad znam za sebe, ali zasto se na terenu nista ne menja? "Osudjuju" Izrael i prete navodnim pogorsanjima odnosa, a istovremeno im salju i novac i oruzje, podrzavaju Palestince i njihovo pravo na svoju drzavu, ali sve sto im "daju" su doktori bez granica i po koja obnovljena skola.

Govori li to nesto?

Palestinci su najbolji primer kako je svet licemeran.

Da.naravno.

I ja sam uvek bio misljenja da je najjaci kriv za konflikt.

Prosto i jednostavno,SAD su do sada imale a bogami i sada imaju moci da bilo koji konflikt sprece........pricam o Jugi,Izraelu itd.itd..........ali ratovi se desavaju a oni navijaju :roll:
Kao salju neke mirotvorce kuratz,palac da oni oce samo bi mogli da priprete cime hoce-ima rat da stane........a ne da loze ljude i navijaju cas za jedne cas za druge.......prosto ko pasulj :roll:
 
Jedna stvar bi trebala svima da bude jasna, medijima ne sme da se veruje, oni prenose samo ono sto ljudi (u ocima mocnika) smeju, moraju i trebaju da "znaju". Istina je uvek drugacija, tako ja verujem da je novac ono sto kreira politiku a ne prava nekih bednih naroda, i EU i USA stalno pricaju o zajednickom zivotu, prava i jednih i drugih, bla bla bla, vec decenijama, a nista se ne menja. Zasto tako pricaju? Ocigledno nekog moraju tim izjavama da umire, a koga? Palestince sigurno ne, oni nemaju ni para, ni moci ni nafte, nista... Ali ima neko ko ih "voli" samo zato jer su neprijateljí Izraela - Arapi i Iran.

Takve i slicne izjave i osude Izraela slusam odkad znam za sebe, ali zasto se na terenu nista ne menja? "Osudjuju" Izrael i prete navodnim pogorsanjima odnosa, a istovremeno im salju i novac i oruzje, podrzavaju Palestince i njihovo pravo na svoju drzavu, ali sve sto im "daju" su doktori bez granica i po koja obnovljena skola.

Govori li to nesto?

Palestinci su najbolji primer kako je svet licemeran.

Tragicno tacno:(

Dodaj jos: Kurde, Srbe ...

Po pranjemackoj: Hast´e was bist´e was:neutral:

Imam jednog prijatelja Rabina u B i kroz njega dobar uvid u: Kako se mocno kreira i danas i sjutra.
Sto jes, jes:neutral:
 
Nece biti, lepi. Arapi su tada jos uvek ziveli po satorima na Arapskom poluostrvu. A posto su oni koji sami sebe nazivaju Palestincima Arapi, oni su tu dosli u sedmom veku.

zashto pishesh gluposti .....
odakle ti znash gde su tada zhiveli arapi?
palestinci oduvek sebe nazivaju palestincima. i kakve veze ima to shto su palestinci arapi .....
na arapskom se palestina kazhe filistin. filistinci su bili starosedeoci filistine i onda kada su pobunjeni egipatski robovi pobegli iz egipta .....
 
Poslednja izmena:
Објективно, Палестинци заслужују да имају своју државу... Зашто да Јевреји имају своју државу, а Палестинци не? Осим тога и за Израел је боље да Палестинцима да одређену територију како би се коначно смирили непрестани сукоби... Осим ако ти сукоби одговарају Јеврејима? :think:
 
zashto pishesh gluposti .....
odakle ti znash gde su tada zhiveli arapi?
palestinci oduvek sebe nazivaju palestincima. i kakve veze ima to shto su palestinci arapi .....
na arapskom se palestina kazhe filistin. filistinci su bili starosedeoci filistine i onda kada su pobunjeni egipatski robovi pobegli iz egipta .....

....Овај .... а где су ти робови били пре него што су одведени у Египат?...
 
Jedna stvar bi trebala svima da bude jasna, medijima ne sme da se veruje, oni prenose samo ono sto ljudi (u ocima mocnika) smeju, moraju i trebaju da "znaju". Istina je uvek drugacija, tako ja verujem da je novac ono sto kreira politiku a ne prava nekih bednih naroda, i EU i USA stalno pricaju o zajednickom zivotu, prava i jednih i drugih, bla bla bla, vec decenijama, a nista se ne menja. Zasto tako pricaju? Ocigledno nekog moraju tim izjavama da umire, a koga? Palestince sigurno ne, oni nemaju ni para, ni moci ni nafte, nista... Ali ima neko ko ih "voli" samo zato jer su neprijateljí Izraela - Arapi i Iran.

Takve i slicne izjave i osude Izraela slusam odkad znam za sebe, ali zasto se na terenu nista ne menja? "Osudjuju" Izrael i prete navodnim pogorsanjima odnosa, a istovremeno im salju i novac i oruzje, podrzavaju Palestince i njihovo pravo na svoju drzavu, ali sve sto im "daju" su doktori bez granica i po koja obnovljena skola.

Govori li to nesto?

Palestinci su najbolji primer kako je svet licemeran.
Ja vjerujem europskim slobodnim medijima koji nisu pod utjecajem rezima poput onih u Izraelu,Koreji,Rusiji itd,inace nemam staljinisticki mentalitet da osporavam svaku kritiku u medijima.Hvala Bogu da zivim u nasoj slobodnoj Europi u kojoj su slobode izrazavanja i govora temeljna ljudska prava svakog gradanina i medija u nasoj novoj Europi.Usporedujes EU i SAD stvarno ti je to smijesno i naivno pa necu dalje diskutirati,zato sto vidim koliko neznanja i neinformiranosti ima u nekim ljudima.
 
Poslednja izmena:
Jedna stvar bi trebala svima da bude jasna, medijima ne sme da se veruje, oni prenose samo ono sto ljudi (u ocima mocnika) smeju, moraju i trebaju da "znaju". Istina je uvek drugacija, tako ja verujem da je novac ono sto kreira politiku a ne prava nekih bednih naroda, i EU i USA stalno pricaju o zajednickom zivotu, prava i jednih i drugih, bla bla bla, vec decenijama, a nista se ne menja. Zasto tako pricaju? Ocigledno nekog moraju tim izjavama da umire, a koga? Palestince sigurno ne, oni nemaju ni para, ni moci ni nafte, nista... Ali ima neko ko ih "voli" samo zato jer su neprijateljí Izraela - Arapi i Iran.

Takve i slicne izjave i osude Izraela slusam odkad znam za sebe, ali zasto se na terenu nista ne menja? "Osudjuju" Izrael i prete navodnim pogorsanjima odnosa, a istovremeno im salju i novac i oruzje, podrzavaju Palestince i njihovo pravo na svoju drzavu, ali sve sto im "daju" su doktori bez granica i po koja obnovljena skola.

Govori li to nesto?

Palestinci su najbolji primer kako je svet licemeran.

IZRAELSKI VOJNI VRH U IZOLACIJI
Izraelski generali na udaru EU sudova
http://www.nacional.hr/clanak/20498/izraelski-generali-na-udaru-eu-sudova
Izraelski general i ratni heroj Doron Almog jedva je 11. rujna izbjegao uhićenje na londonskom aerodromu zbog navodnih ratnih zločina počinjenih u Palestini: sada pravosudni organi europskih država žele optužiti i druge izraelske vojne dužnosnike.
 

Back
Top