Sivi dom & Zaboravljeni

Poruka
18.523
Dve,po meni kultne serije,koje nemaju temu na ovom podforumu.Posto je tematika slicna,a scenarista i reditelj ove dve serije isti,resio sam da ih objedinim u jednu temu(da ne zauzimam suvise prostora "Selu gori...","Seljacima" itd. :mrgreen: ) Dakle,vase misljenje o ovim serijama :D
 
Serije koje ne bih trebale biti zaboravljene jel predstavljaju ponašanje omladine kakvo ne bih trebalo biti.
Inače po meni odlične,napravljene tako da se mogu gledati više od jednog puta.

Kako to mislis "kakvo ne bi trebalo biti"? :think: Pa i u jednoj,a i u drugoj seriji,ovo drustvo se krivo ponelo prema omladini.Starije generacije su u amanet mladjoj,ostavile puno nerazresenih problema i neregulisanih odnosa(koji su kasnije eskalirali,a svi znamo kako),pogresan moralni kodeks,to da para "vrti gde burgija nece" itd.
 
Sivi dom mi je mnogo ispred zavoravljenih...a i tesko je porediti sa drugim serijama zbog teme..,koja je obradjena za 10....muzika a i onaj pocetak psihologa(zarko radic)..."ovo nije ili ne bi trebalo da bude zatvor"....sve nagovestava...
 
Sve sto zelim u ovom trenutku, idi idi iz zivota moga, srce mi je izgorelo moje, a dusa je ostala bez svoga.... Veselo mi s'tobom nekad bese, al' kad je sa neba zvezda pala, sad mi osta samo bleda slika sto mi tvoja sestra jednom dala...
Super.
 
Poslednja izmena:
Sivi dom je jako dobra i kvalitetna serija, ali, izgleda da sam ja jedini kome su Zaboravljeni mnogo bolji, cak, stavise, smatram da nam je to generalno najbolja serija.Opisala je i stanje u domovima, i u dusevnim bolnicama, ma, sve i svasta.Inace je nastala po istinitom dogadjaju, koji se dogodio 1 oktobra 1985 godine, kada je grupa maloletnika izasla na ulice Beograda i rusila sve pred sobom.Zanimljivo je, takodje da sunajpre snimljena 2 filma: Zaboravljeni(Todorovic,Milivojevic, Jokovicka), pa Pocetni udarac(Mancicka, Kojo, Bjela, Drakce), na osnovu kojih je nastala serija, bolja od oba filma.Inace, Neozbiljni, imas sjajan ukus za domace serije.Pozdrav svima od novog clana, Taleta Surovog.
 
Poslednja izmena:
Sivi dom je jako dobra i kvalitetna serija, ali, izgleda da sam ja jedini kome su Zaboravljeni mnogo bolji, cak, stavise, smatram da nam je to generalno najbolja serija.Opisala je i stanje u domovima, i u dusevnim bolnicama, ma, sve i svasta.Inace je nastala po istinitom dogadjaju, koji se dogodio 1 oktobra 1985 godine, kada je grupa maloletnika izasla na ulice Beograda i rusila sve pred sobom.Zanimljivo je, takodje da sunajpre snimljena 2 filma: Zaboravljeni(Todorovic,Milivojevic, Jokovicka), pa Pocetni udarac(Mancicka, Kojo, Bjela, Drakce), na osnovu kojih je nastala serija, bolja od oba filma.Inace, Neozbiljni, imas sjajan ukus za domace serije.Pozdrav svima od novog clana, Taleta Surovog.
 
Sivi dom je jako dobra i kvalitetna serija, ali, izgleda da sam ja jedini kome su Zaboravljeni mnogo bolji, cak, stavise, smatram da nam je to generalno najbolja serija.Opisala je i stanje u domovima, i u dusevnim bolnicama, ma, sve i svasta.Inace je nastala po istinitom dogadjaju, koji se dogodio 1 oktobra 1985 godine, kada je grupa maloletnika izasla na ulice Beograda i rusila sve pred sobom.Zanimljivo je, takodje da sunajpre snimljena 2 filma: Zaboravljeni(Todorovic,Milivojevic, Jokovicka), pa Pocetni udarac(Mancicka, Kojo, Bjela, Drakce), na osnovu kojih je nastala serija, bolja od oba filma.Inace, Neozbiljni, imas sjajan ukus za domace serije.Pozdrav svima od novog clana, Taleta Surovog.

Hvala Tale :hvala: I meni su Zaboravljeni omiljena serija :D
 
Obe serije posedujem na DVD-u.Neke scene su antologijske:
Sivi dom: kada Silja prebija ocuha, kada se Crni, Koske, Robija i Petko provlace kroz resetke podmazani uljem, kada Silju ispracaju iz doma uz vec antologijsku pesmu, kada Velizar izlazi iz kofera i krade zlato, kada Hromi skace sa zgrade doma, scena kolektivnog bezanja, scena u kojoj Robija spasava ljude, itd.
Zaboravljeni: citanje Markovog pismenog zadatka, scena u dusevnoj bolnici sa sprejom za bubasvabe, Miskova prva utakmica, kada se Tungi spaljuje sa sve kucom(meni i najpotresnija), scena kada klinci demoliraju ulicu, kada se Misko, Danko i Marko tuku sa Asketom i njegovim kompanjonom, kada Dina, Kifla i Tungi razbijaju vrtic itd.
Koje su vama omiljene epizode, likovi, scene?
 

Back
Top