Pesak na zebri ili zebra na pesaku

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Da li ste primetili da kod nas ljudi kad prelaze zebru krecu se sporo kao da ih je zebra uzjasila pa oni nju nose?

Pravilo je i kulturno je da vozac propusta pesaka na pesackom prelazu, ali mene zanima jedna druga stvar. Da li ste primetili kako je pesaci bezobrazno i bahato sporo prelaze, niko ne bi ubrzao korak da se sve to brze obavi.

Sta mislite da li se tu radi o bezobrazluku ili standardnoj nekulturi nasih ljudi?
 
Mislis kod njih postoji disciplina trcanje od semafora do semafora, samo sto nije razmak 100 metara?
Ma ne imaju brzi tempo zivota :) A to oni na kraju zbroje koliko su semafora presli.

Ja mislim da se pesaci plase pa oprezno prolaze kad vide ko sve sedi za volanom

Istina ziva istina i ja se saserem kad vidim svakavke idiote vidi covjeka na putu a ne usporava. Nabio lik gas i sad konta da je faca. :thumbdown:
 
Da li ste primetili da kod nas ljudi kad prelaze zebru krecu se sporo kao da ih je zebra uzjasila pa oni nju nose?

Pravilo je i kulturno je da vozac propusta pesaka na pesackom prelazu, ali mene zanima jedna druga stvar. Da li ste primetili kako je pesaci bezobrazno i bahato sporo prelaze, niko ne bi ubrzao korak da se sve to brze obavi.

Sta mislite da li se tu radi o bezobrazluku ili standardnoj nekulturi nasih ljudi?

Bravo, sinnke...ja tu najviše popizzdim u saobraćaju...i obično otvorim prozor i krajnje kulturno i korektno opomenem...:per:
 
ja kad mi neko stane ja mu se javim i pozurim jer od 20000000 auta stne 1 auto ito stranac
sad se sjetih moja dva druga ...mi bas raspravljali o tome kako niko nece da stane na pjesacki i oni odu da prelaze da vide oce li ko stanuti ....za ta 2 min koliko su prelazili sa jedne na drugu stranu i nazad imali su da zaginu 5-6 puta
 
Slazem se da je u pravu. Ja sam pre nekoliko godina vozio kamion uglavnom po zapadu, i nikad kod njihovih ljudi nisam primaetio takvo ponasanje, bas nikad. Uvek pozure na pesackom.

A jesil primijetio koliko gundjaju kad im samo taknes zebru kolima dok oni hodaju njome!!! :evil:

Ovijem nasijem puzevima se co'ek makar moze izvikat' a onoj bagri zapadnjackoj Boga mi ne...
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno zašto pešak uopšte treba da žuri dok prelazi preko pešačkog prelaza ? :roll:

Da nestrpljivi vozač ne bi dočekao starost u kolima dok pešak ne predje ulicu. Zbog toga ?

A te što turiraju i trube dok su na prelazima, treba dobro izmlatiti dok ne shvate da nisu samo oni učesnici u saobraćaju,već još neko.

 
Nije mi jasno zašto pešak uopšte treba da žuri dok prelazi preko pešačkog prelaza ? :roll:

Da nestrpljivi vozač ne bi dočekao starost u kolima dok pešak ne predje ulicu. Zbog toga ?

A te što turiraju i trube dok su na prelazima, treba dobro izmlatiti dok ne shvate da nisu samo oni učesnici u saobraćaju,već još neko.



Ma te sto turiraju treba kazniti, to su idioti. Stvar je u tome da svi sto brze obavimo radnju, i da pesak brze predje i vozac brze krene, jer se tim prave manje guzve. Izuzev pesaka i vozaca koji su uplaseni ili retardirani, pa im treba vremena dok shvate da treba pustiti kvacilo i dati gas ili iskoraknuti napred i pokrenuti telo. Ipak verujem da je ovih zadnjih puno manje, ali ako ih je puno vise onda imamo dosta stihova u drustvu.
 
911s [SK];10094035:
Ne treba da žuri, al postoji nešto što se zove stvar kulture.
Kao oni što zauzmu dva parking mesta ili oni što im treba dva dana da krenu sa semafora. Nigde to ne piše u zakonu, ali je poželjno. Ili su kreteni pa ih boli uvo za druge.


Upravo tako.

Isto kao oni sto voze pre sporo (i za to se placa kazna - samo ne kod nas) i voze po principu "Ja vozim svoju voznju" kao da je sam u prometu, pa se jos uhvate leve trake (vozacka nepismenost - jer mu to toliko nije bilo bitno na polaganju, pa nije ni ucio) kao da su sami na putu ili kao da svaka traka postoji celim putem samo za njega i da vise niko tu ne treba proci dok je on u noj, ponasanje poput narodnog heroja - kao da ju je u ratu oslobodio.
 
ko je beshe ono kachio opasne slike sas pištoljima i stavlja alu felne (nisko profilne gume?) na kamion :)))

ja ti povodom toga rekoh da si pglu
nisu bile "alu felne niskoprofilne gume" nego imam niklovane felne !
a alu felne na kamionima nisu redak slucaj, na novijim kamionima zapravo vrlo cesto
mozes da ih vidis. sve u cilju smanjenja tezine.
i nemoj vise da me nerviras za onaj pistolj. to je bilo iz dosade, a ti si se de.beli primio
katastrofa. ako tebi nisu zaklecala kolena cim se ti jos toga secas - ubi me!
 
Ma spori pešak i nije toliko strašan. Mene nerviraju neodlučni (hoću-neću da pređem, zveram u drugom pravcu, pa ne vidim da mi je zeleno ili da je neko stao) i oni što ne paze, pa izleću. A ljudi sa decom, o kojoj ja treba da vodim računa umesto njih...

A sta ti sa njima pregovaras o prelasku?

Ja za takve imam drugu foru, pokazem mu da predje i okrenem se na drugu stranu, tako mu ne ostavljam mogucnost premisljanja.
 

Back
Top