Za narod i drzavu

lav8

Poznat
Poruka
8.133
Putin zavrtao uši ministrima

Ruski premijer Vladimiri Putin je u četvrtak otvorio sednicu vlade oštrim kritikama na račun vlastitog kabineta. „Šta ste ove sedmice učinili za ruski narod?“, pitao je premijer čim je seo na svoje mesto. Pošto nije dobio odgovor, Putin je nastavio u istom tonu: „Zašto ćutite? Da li uopšte nešto radite? Za šta primate platu?“ Usledila je još jedna kratka stanka, a onda je premijer počeo da razmatra pitanja na dnevnom redu.

Ove bespoštedne kritike izgovorene su manje od nedelju dana nakon što je Putin takoreći silom naterao milijardera Olega Deripasku, donedavno najbogatijeg Rusa, kao i vlasti grada Pikaljevo da potpišu ugovor koji se od njih tražio. On je oštro napao oligarha Deripasku, okarakterisavši jednu od njegovih fabrika kao „deponiju đubreta“, ističući da se njeni radnici drže kao taoci zbog neisplaćenih plata.
Putin je to rekao nakon posete fabrici cementa „Bazelcement“ u gradu Pikaljevo u Lenjingradskoj oblasti,.
Premijer „čvrstorukaš“, ledenog izraza lica, odeven u sako bež boje, sastao se kasnije s Deripaskom i naložio mu da isplati radnicima zaostale plate i potpiše ugovor koji obezbeđuje oživljavanje proizvodnje.
„Neisplaćene plate - čija vrednost dostiže 41,24 miliona rubalja (preko milion dolara) - moraju biti isplaćene. Rok je - danas“, rekao je odlučno premijer. Prilikom tog susreta, Putin je doneo ugovor kojim se osigurava isporuka sirovina.
„Da li je Oleg Vladimirovič potpisao?“, upitao je on. „Ne vidim vaš potpis. Dođite da potpišete“, pozvao ga je Putin smrknuto.
Pognute glave, Deripaska je požurio da potpiše dokument, a zatim se vratio na mesto. Putin mu je samo klimnuo glavom.


http://www.blic.rs/svet.php?id=96794

.....................................................................

Ovako se to radi!!!:ok:

Da li ce Srbija ikada imati coveka i politicara ovakvog kova?!


A,sada zamislite da se nadje neko da npr pritisne Miskovica i ostalu tajkunsku bolumentu u Srbiji!
Zamislite da imate premijera koji natera nekog tajkuna i vlasnika preduzeca da isplati radnicima ono sto im pripada!

Da li ce Srbija ikada nesto tako doziveti?!
 
U redu je i postujem to, ALI, poenta je stvoriti zakonske mehanizme da te plate mora da se ispate ili ce ih od firme naplatiti (+penali) neki nizerazredni drzavni cinovnik, a ne predsednik drzave ili Vlade! :)
Barem ja tako mislim.
A, ovde kod nas je upravo suprotno, mislim da tajkuni postrojavaju....
 
U redu je i postujem to, ALI, poenta je stvoriti zakonske mehanizme da te plate mora da se ispate ili ce ih od firme naplatiti (+penali) neki nizerazredni drzavni cinovnik, a ne predsednik drzave ili Vlade! :)
Barem ja tako mislim.
A, ovde kod nas je upravo suprotno, mislim da tajkuni postrojavaju....

Slazem se da se trebaju stvoriti zakonski mehanizmi!

Ali ovaj cin ima dublje pozitivne posledice i na svakog nizerazrednog drzavnog cinovnika.

Sama cinjenica da imate premijera koji nije igracka u rukama tajkuna,kod svakog drzavnog sluzbenika razvija osecaj da niko nije nedodirljiv i ima uticaja na psiholoskom planu koji ga podstice da radi svoj posao kako treba,bez straha i saznanja da je sve uzaludno.
 
Slazem se da se trebaju stvoriti zakonski mehanizmi!

Ali ovaj cin ima dublje pozitivne posledice i na svakog nizerazrednog drzavnog cinovnika.

Sama cinjenica da imate premijera koji nije igracka u rukama tajkuna,kod svakog drzavnog sluzbenika razvija osecaj da niko nije nedodirljiv i ima uticaja na psiholoskom planu koji ga podstice da radi svoj posao kako treba,bez straha i saznanja da je sve uzaludno.

Naravno!!! :) I ne samo kod njih, vec i kod gradjana, koji ce, videvsi ta desavanja, verovatno opet dati glas istoj partiji i onome ko je predstavlja, sto ce reci da opet ocekuje nastavak "borbe" protiv takvih samozivnika koji verovatno ne znaju tacan iznos na svom racunu....
 
Boze sacuvaj...........nadam se da nece........:roll:

A zasto?

Verovatno da bi mogli i dalje po Srbiji da kradu i da rade ovo sto rade,jel tako?

Znam ja da takvom soju dzabalebarosa i parazita kao sto si ti ne odgovara nista normalno i ljudski!

Ne snalazite se,sem u mutnoj bari,to je vas stil zivota i fah.

Po onoj maksimi ''Sto gore,to bolje''!

Imate jedan permanentan strah,a to je ''da ne bude normalno''.
Jer kada bi bilo,dobili bi ste zasluzeno mesto,inace,koje vam pripada,a to je moralni i svaki drugi talog drustva.
 
A zasto?

Verovatno da bi mogli i dalje po Srbiji da kradu i da rade ovo sto rade,jel tako?

Znam ja da takvom soju dzabalebarosa i parazita kao sto si ti ne odgovara nista normalno i ljudski!

Ne snalazite se,sem u mutnoj bari,to je vas stil zivota i fah.

Po onoj maksimi ''Sto gore,to bolje''!

Imate jedan permanentan strah,a to je ''da ne bude normalno''.
Jer kada bi bilo,dobili bi ste zasluzeno mesto,inace,koje vam pripada,a to je moralni i svaki drugi talog drustva.

Nista ti ne razumes, dete...........:think:

Mozda si osamucen od virtuelnog lizanja Putinovih hemoroida, ali u civilizovanom svetu se borba protiv tajkunizacije, monopola i birokratije vodi na drugi nacin......zakonima , podzakonima, ustavom, aktima......a ne boljsevicko - diktatorskim lupanjem cipelom po stolu...........

Doduse, moram priznati da je istorija pokazala da ruski volovi ne znaju za drugi nacin sem batinom i kamdzijom......ali, valjda su srbi malo ipak pametniji???

Ili , nisu???:think:
 
Putin zavrtao uši ministrima

Ruski premijer Vladimiri Putin je u četvrtak otvorio sednicu vlade oštrim kritikama na račun vlastitog kabineta. „Šta ste ove sedmice učinili za ruski narod?“, pitao je premijer čim je seo na svoje mesto. Pošto nije dobio odgovor, Putin je nastavio u istom tonu: „Zašto ćutite? Da li uopšte nešto radite? Za šta primate platu?“ Usledila je još jedna kratka stanka, a onda je premijer počeo da razmatra pitanja na dnevnom redu.

Ove bespoštedne kritike izgovorene su manje od nedelju dana nakon što je Putin takoreći silom naterao milijardera Olega Deripasku, donedavno najbogatijeg Rusa, kao i vlasti grada Pikaljevo da potpišu ugovor koji se od njih tražio. On je oštro napao oligarha Deripasku, okarakterisavši jednu od njegovih fabrika kao „deponiju đubreta“, ističući da se njeni radnici drže kao taoci zbog neisplaćenih plata.
Putin je to rekao nakon posete fabrici cementa „Bazelcement“ u gradu Pikaljevo u Lenjingradskoj oblasti,.
Premijer „čvrstorukaš“, ledenog izraza lica, odeven u sako bež boje, sastao se kasnije s Deripaskom i naložio mu da isplati radnicima zaostale plate i potpiše ugovor koji obezbeđuje oživljavanje proizvodnje.
„Neisplaćene plate - čija vrednost dostiže 41,24 miliona rubalja (preko milion dolara) - moraju biti isplaćene. Rok je - danas“, rekao je odlučno premijer. Prilikom tog susreta, Putin je doneo ugovor kojim se osigurava isporuka sirovina.
„Da li je Oleg Vladimirovič potpisao?“, upitao je on. „Ne vidim vaš potpis. Dođite da potpišete“, pozvao ga je Putin smrknuto.
Pognute glave, Deripaska je požurio da potpiše dokument, a zatim se vratio na mesto. Putin mu je samo klimnuo glavom.


http://www.blic.rs/svet.php?id=96794

.....................................................................

Ovako se to radi!!!:ok:

Da li ce Srbija ikada imati coveka i politicara ovakvog kova?!


A,sada zamislite da se nadje neko da npr pritisne Miskovica i ostalu tajkunsku bolumentu u Srbiji!
Zamislite da imate premijera koji natera nekog tajkuna i vlasnika preduzeca da isplati radnicima ono sto im pripada!

Da li ce Srbija ikada nesto tako doziveti?!

Iskreno se nadam da hoce i mora ce imati takvog coveka ako uopste misli da postoji na ovim prostorima !

Putin isto radi kao i Ruzvelt u Americi ' 30-ih godina proslog veka, samo ide ispred svojih kolega sa zapada, posto je veliki vizionar i hiperinteligentan covek, vreme ce pokazati da ce to raditi i premijeri drugih zemalja posto je ekonomska kriza svuda u svetu.
 
Putin zavrtao uši ministrima

Ruski premijer Vladimiri Putin je u četvrtak otvorio sednicu vlade oštrim kritikama na račun vlastitog kabineta. „Šta ste ove sedmice učinili za ruski narod?“, pitao je premijer čim je seo na svoje mesto. Pošto nije dobio odgovor, Putin je nastavio u istom tonu: „Zašto ćutite? Da li uopšte nešto radite? Za šta primate platu?“ Usledila je još jedna kratka stanka, a onda je premijer počeo da razmatra pitanja na dnevnom redu.

Ove bespoštedne kritike izgovorene su manje od nedelju dana nakon što je Putin takoreći silom naterao milijardera Olega Deripasku, donedavno najbogatijeg Rusa, kao i vlasti grada Pikaljevo da potpišu ugovor koji se od njih tražio. On je oštro napao oligarha Deripasku, okarakterisavši jednu od njegovih fabrika kao „deponiju đubreta“, ističući da se njeni radnici drže kao taoci zbog neisplaćenih plata.
Putin je to rekao nakon posete fabrici cementa „Bazelcement“ u gradu Pikaljevo u Lenjingradskoj oblasti,.
Premijer „čvrstorukaš“, ledenog izraza lica, odeven u sako bež boje, sastao se kasnije s Deripaskom i naložio mu da isplati radnicima zaostale plate i potpiše ugovor koji obezbeđuje oživljavanje proizvodnje.
„Neisplaćene plate - čija vrednost dostiže 41,24 miliona rubalja (preko milion dolara) - moraju biti isplaćene. Rok je - danas“, rekao je odlučno premijer. Prilikom tog susreta, Putin je doneo ugovor kojim se osigurava isporuka sirovina.
„Da li je Oleg Vladimirovič potpisao?“, upitao je on. „Ne vidim vaš potpis. Dođite da potpišete“, pozvao ga je Putin smrknuto.
Pognute glave, Deripaska je požurio da potpiše dokument, a zatim se vratio na mesto. Putin mu je samo klimnuo glavom.


http://www.blic.rs/svet.php?id=96794

.....................................................................

Ovako se to radi!!!:ok:

Da li ce Srbija ikada imati coveka i politicara ovakvog kova?!


A,sada zamislite da se nadje neko da npr pritisne Miskovica i ostalu tajkunsku bolumentu u Srbiji!
Zamislite da imate premijera koji natera nekog tajkuna i vlasnika preduzeca da isplati radnicima ono sto im pripada!

Da li ce Srbija ikada nesto tako doziveti?!

ovo je čista demagogija i populizam
te članove kabineta tako nesposobne i traljave kako ih predstavlja je birao on sam
ta hajdučija i to pitanje šta su uradili...šta je on uradio u protekloj nedelji..

a te tajkune je napravio njegov tata Jeljcin i sistem u kome je i on delovao
 

Nista ti ne razumes, dete...........:think:

Mozda si osamucen od virtuelnog lizanja Putinovih hemoroida, ali u civilizovanom svetu se borba protiv tajkunizacije, monopola i birokratije vodi na drugi nacin......zakonima , podzakonima, ustavom, aktima......a ne boljsevicko - diktatorskim lupanjem cipelom po stolu...........

Doduse, moram priznati da je istorija pokazala da ruski volovi ne znaju za drugi nacin sem batinom i kamdzijom......ali, valjda su srbi malo ipak pametniji???

Ili , nisu???:think:

Ma vidim kako je ''civilizovani'' zapad posle 5.oktobra naucio svoje sticenike i podguzne muve ''demokratiji'' i vrednostima,kao sto su vladavina prava i ostale otrcane fraze.

Na zapadu tece med i mleko,sve prsti od pravde i zakona,:mrgreen::hahaha::hahaha:
U to moze samo da veruje upravo dete:whistling:

A,sto se tice,virtuelnog lizanja,vas soj ljudi je tu pragmaticniji,lizete u realnom zivotu i uzduz i popreko,samo da bulja ne nazebe.

Za bulju je sve na prodaju.

ovo je čista demagogija i populizam
te članove kabineta tako nesposobne i traljave kako ih predstavlja je birao on sam
ta hajdučija i to pitanje šta su uradili...šta je on uradio u protekloj nedelji..

a te tajkune je napravio njegov tata Jeljcin i sistem u kome je i on delovao

Ti radnici su bar dobili plate i to je sustina.Za njih nije bio populizam i demagogija.

Mada u danasnjoj Srbiji je sve okrenuto naopacke.Verovatno kada Dinkic i ostala zuta bolumenta obeca razne akcije od 1000evra i pola miliona radnih mesta,koje niko zivi ne vidi,to ne spada u populizam i demagogiju.
 
Ti radnici su bar dobili plate i to je sustina.Za njih nije bio populizam i demagogija.

Mada u danasnjoj Srbiji je sve okrenuto naopacke.Verovatno kada Dinkic i ostala zuta bolumenta obeca razne akcije od 1000evra i pola miliona radnih mesta,koje niko zivi ne vidi,to ne spada u populizam i demagogiju.

u normalnim državama u radnom sporu ne učestvuje država, ni njen premijer ni predsednik
niti se obilaze poslodavci, niti im neko preti, niti ih tera da nešto potpišu
već nadležni sud
radnik se za svoju neisplaćenu platu obraća sudu,
komunizam i samoupravljanje je nestalo

a to što je Putin isporozivao svoje ministre koje je sam postavio je smešno do bola
predstavio ih kao idiote i nesposobne, a niko mu njih nije doveo tako neučinkovite i glupe, no on sam
 
u normalnim državama u radnom sporu ne učestvuje država, ni njen premijer ni predsednik
niti se obilaze poslodavci, niti im neko preti, niti ih tera da nešto potpišu
već nadležni sud
radnik se za svoju neisplaćenu platu obraća sudu,
komunizam i samoupravljanje je nestalo

a to što je Putin isporozivao svoje ministre koje je sam postavio je smešno do bola
predstavio ih kao idiote i nesposobne, a niko mu njih nije doveo tako neučinkovite i glupe, no on sam

Proslo je to vreme, sad je vreme Velike recesije i drzava ce sve vise mesati u odnose poslodavaca i radnika, jer je sud isto deo drzave i on ce traziti asistenciju od izvrsne vlasti na cijem je celu premijer da se izvrsi prinudna naplata od poslodavaca.
Pogledaj samo sta se u Americi desava i koliki se novac poreskih obveznika trosi da bi krpio greske poslodavaca koji su pred bankrotom.

Dodao bih ovde samo , zasto neki od ministara u Putinovoj vladi nije odgovorio na kritiku ?
 
Poslednja izmena:
u normalnim državama u radnom sporu ne učestvuje država, ni njen premijer ni predsednik
niti se obilaze poslodavci, niti im neko preti, niti ih tera da nešto potpišu
već nadležni sud
radnik se za svoju neisplaćenu platu obraća sudu,
komunizam i samoupravljanje je nestalo

a to što je Putin isporozivao svoje ministre koje je sam postavio je smešno do bola
predstavio ih kao idiote i nesposobne, a niko mu njih nije doveo tako neučinkovite i glupe, no on sam

U normalnim drzavama pre svega vladu ne sastavljaju tajkuni i razni kriminalci,i kroje zakone i akte po svom nahodjenju i licnom interesu.

O kakvom sudu mi pricamo kada u ovoj drzavi vladu sastavljaju isti ti koji drze sva preduzeca po Srbiji.

I vreme komunizma nije proslo,kada npr Amerika nesto nacionalizuje i uzme pod svoje,kako to nazvati,a u poslednje vreme je toga bilo napretek.

I,da,ti verovatno mislis da je npr Cvetkovic pametan sto ne kritikuje svoje ministre,i one koje je doveo i one koje nije.

Ti mislis da je greska,da ako nekome nesto dodelis na odgovornost,da ga posle ne smes kritikovati zbog toga jer radi lose,samo zato sto si ga ti tu doveo i neces da priznas svoju gresku u proceni sposobnosti nekog coveka.

To mi vise lice na preterani ego,a na stetu i ustrb ostalog.
 
Proslo je to vreme, sad je vreme Velike recesije i drzava ce sve vise mesati u odnose poslodavaca i radnika, jer je sud isto deo drzave i on ce traziti asistenciju od izvrsne vlasti na cijem je celu premijer da se izvrsi prinudna naplata od poslodavaca.
Pogledaj samo sta se u Americi desava i koliki se novac poreskih obveznika trosi da bi krpio greske poslodavaca koji su pred bankrotom.

Pojma ti nemas.......ajde, mrsh na forum "branko kockica"....:D

Prvo, gde si ti procitao da u svetu vlada "Velika recesija"????:eek:
Drugo, ovo sa sudom i asistencijom izvrsne vlasti si se nalupetao do bola.......nije ni smesno, prosto mi neprijatno kada citam ovakve gluposti.....stidim se umesto tebe....:D
I napokon.......parama poreskih obveznika se u americi ne pomazu poslodavci na lepe oci, nego im drzava uzima deo vlasnistva u visini novcane pomoci........ali, ti si jos mali dete......;)
 
Proslo je to vreme, sad je vreme Velike recesije i drzava ce sve vise mesati u odnose poslodavaca i radnika, jer je sud isto deo drzave i on ce traziti asistenciju od izvrsne vlasti na cijem je celu premijer da se izvrsi prinudna naplata od poslodavaca.
Pogledaj samo sta se u Americi desava i koliki se novac poreskih obveznika trosi da bi krpio greske poslodavaca koji su pred bankrotom.

prinudnu naplatu ne radi premijer
u normalnoj državi (ovde stavljam akcenat da to nije Srbija) sud i ostali državni organi svojim mehanizmima sprovode sudske odluke
ne cimaju se ministri, premijeri, predsednici da to učine

i to što sve države sveta u vreme recesije ulažu budžetska sredstva za spas radnih mesta privatnih kompanija je samo pravo da u tim kompanijama i odlučuju, to nije izgovor da se država meša u 100% privatno preduzeće i odnose među radnicima u istom u kome nema ama baš nikakav uticaj niti prava
 

Back
Top