gde na jednodnevni izlet?

Čekajte, kako sam ja shvatio poentu teme, treba osmisliti po jedan dan.
Šta zaista mozemo da pruzimo gostu kao jednodnevni izlet?

Sve što smo nabrojali upravo i jeste za jedan dan. Sve nabrojano daje mogućnost jednodnevnog zadržavanja. Sad, naravno, zavisi šta ko želi. Ako želi roštiljanje, onda ne bih predlagala bilo šta od onog što sam predlagala i tu ne mogu da pomognem. Takvu vrstu izleta ne mislim da treba obavljati u parkovima, već na privatnim imanjima. A šetnje, razne aktivnosti, prijatne izlete, može imati.
 
Zaista ima lepih ideja i predloga. Ja sam mislio - recimo, idem u Pariz na 15 dana i kako bih osmislio boravak tamo tj. sta bih voleo da vidim i obidjem ( od plana grada i spiska znamenitih mesta, pa nadalje), pa tako i sada, hteo bih da osmislim boravak u svom gradu, kao turista koji je dosao na 15 dana.
 
Ja cu opet da predlozim Botanicku bastu, jer ima divan Japanski vrt i iako je u centru grada, mir je i uzivancija. Nisam dugo bila, moram uskoro.
Podrzavam predlog za Zemun, uz obaveznu kaficu pored Gardosa, najlepsi pogled.
Pa onda Ada zbog svih mogucih sportskih aktivnosti ili zbog blejaza u nekom od kafica. Sad ima i onih ljuljaski.
 
Obilazak starog jezgra grada i Kalemegdana sa turističkim vodičem(nekada je bilo besplatno, a sjajna šetnja sa divnim vodičima). Obilazak Hrama Svetog Save, Saborne crkve, gradskih muzeja, izložba dinosaurusa u Interkontinentalu, Gardoš- još traje Gardoško leto, izletište Bela stena, vožnja GSP-om čitavom trasom-linija po izboru. Obilazak gradskih kafića i restorana. Izlistaj program Noći muzeja pa odaberi nešto odatle - predlažem muzeja PTT-a i starih automobila. Posete nekim pozorištima ili koncertnim salama. Sportski događaji. Ada i Avala već spomenuti. Izletište Zvezdani gaj u već pomenutoj Zvezdarskoj šumi. Bazeni - Košutnja, Olimp. Muzej 25 maj i Kuću cveća.Sve zavisi od tvojih afiniteta. Tašmajdan+crkva Svetog Marka i Ruska crkva+pozorište Duško Radović. Itd., itd........
 
A Surcin, Bojcinska suma, Obedska bara, avio muzej ..... - taj deo malo poznajem ? :think: Pa niz Dunav do Vince - mislim da se i za taj pravac organizuju izleti brodom. :think: A onda Sava - iznad Ade - ima li tu necega ? :think: Pa Dunav iznad restorana Venecija - mora da ima nesto !:think:
 
A Surcin, Bojcinska suma, Obedska bara, avio muzej ..... - taj deo malo poznajem ? :think: Pa niz Dunav do Vince - mislim da se i za taj pravac organizuju izleti brodom. :think: A onda Sava - iznad Ade - ima li tu necega ? :think: Pa Dunav iznad restorana Venecija - mora da ima nesto !:think:


Bojcinska suma je uzasno zapustena,bila proslo leto i tuga me uhvatila
avio muzej ako nisi posetio-OBAVEZNO idi,ja sam imala tu srecu da se popnem i na krov muzeja :)
imas u Jakovu S klub super varijanta za jednodnevni izlet
iza venecije imas par restorancica,(kajak klub,reka...)ne znam kad si bio zadnji put u tom kraju,ali i taj deo keja je sad sredjen i jako lepo izgleda,neki su radovi jos u toku ali ne ometaju uzivanje
obavezno posetiti muzeje,narodni,muzej savremene,Teslin muzej
dorcolski kej,zoo vrt
neko spomenu botanicku bastu-prelepo je
obici galerije u Vuka Karadjica,Cubrinoj...upoznati srpsko slikarstvo,Izlozbu Milene Pavlovic Barili....
 
Zaista ima lepih ideja i predloga. Ja sam mislio - recimo, idem u Pariz na 15 dana i kako bih osmislio boravak tamo tj. sta bih voleo da vidim i obidjem ( od plana grada i spiska znamenitih mesta, pa nadalje), pa tako i sada, hteo bih da osmislim boravak u svom gradu, kao turista koji je dosao na 15 dana.

u Beogadu se moze organizovati fenomenalan odmor
jedan dan obidjes centar grada i muzeje u centru,pa sutradan odes u neki fitnes,velnes,spa centar na uzivanciju,uvece na neki sport ili setnjicu u finom drustvu i neki restoran,ili bioskop...
pa sutradan obilazis npr zemun sa pripadajucim znamenitostima i uvece gardos-letnja scena
pa sledeci dan rani odlazak na npr Kalenic pijacu (ali da je radni dan) setnja do Vracarskog platoa...odlazak npr na Avalu i neke sportske aktivnosti tamo
pa uvece npr otici na neku dobru svirku
pa sledeci dan Kalis,muzeji na istom zoo vrt,kalemegdanska terasa ,bar na kafu
i tako.....
 
Beograd je prepun mesta koja treba obići, ali za sada najpotpunije "obrađen" sajt o beogradskim izletištima, koju sam pronašla a koji obuhvata sva nabrojana izletišta i mnoga druga nepoznata mesta je na sajtu:klap::klap::klap: www.beogradskiizlet.rs

Nešto smo se svi ograničili na događanja u Beogradu, a Srbija je toliko mala da za tri sata možeš stići do Bujanovca ili za dva do Palića, naravno od Beograda. Našao sam jedan interesantan sajt::super: www.fest-fair.com i u njemu spisak svih manifestacija u Srbiji složeno po datumima. Pogledajte, mi za sledeći vikend odosmo u :bye:Arilje, baš zahvaljujući informacijama sa tog sajta.
 

Back
Top