TESKO SE POKRECE WIN EXPLORER

Gost
Da pitam znalce.. Naime danas sam (subota) instlairao originalni os XP.. Nije prvi put i do sada nisam ama bas nikada imao nikakvih problema. Ali danas.. Sve je islo po redovnom i naravno sve OK sem jednog.. Kada se sistem podigai normalno i nije prijavio nikakve greske jednostavno ne mogu da podignem WIN EXPLORER normalno... Dok mi ocita izbacuje gresku i to da posaljem microsoftu da je greska (nadam se da znate o kakvoj se poruci radi). Moram cekati i vise od minuta da pokrene explorer normalno.. Isto tako imam problem i kad snimam neki recimo word dokument ili otvaram bilo sta.. Nisam imao ovakvih problema do sada te pitam znalce sta bi moglo biti i kako da rijesim ovo.. Hvala unaprijed. Poz.
 
Dugo sam pokušavao da ubedim ljude da ništa neće dobiti kupovinom originalnog Windowsa, za šta si i ti potvrda. Naime, u nekoj budućoj, sveopštoj legalizaciji, kupio bih SVE osim Microsoftovih programa. Prosto sebe ne mogu da zamislim da platim za takav škart.

Elem, jedino rešenje je ovo koje ti je predložio kolega. Ako ni onda ne bude sve OK, problem je u hardveru (verovatno memorija, mada ne i 100%). Pokušaj da povadiš sav harver sem neophodnog - ostavi osim ploče (naravno, :) memoriju i grafičku. Disk je obavezan, kao što znaš. Instaliraj tako, pa vidi šta se dešava. Ako je sve OK, polako dodaj komponente, jednu po jednu.
 
LJudi bas vam Hvala... Naime i to sam sam znao ali sam i prije instalisanja sistema uradio bas to FORMAT C: i nisam bas laik u ovom te mi se to prvi put desava. Sa istog Cd sam instalisao ne bas malo puta ovaj OS ni ni jednom mi se nije javljao problem. Ali samo ovaj put i to sada.. Znaci sve drugo radi besprekorno sem ovih WIN-ovih ponekih aplikacija.. U svakom slucaju hvala Vam za odgovore.. Poz.
 
Da objasnim da sam rijesio problem.. Naime imao sam nekih meni nejasnih problema sa drajverima od skenera pa tako mi je i ispao citav problem.. Uglavnom sam rijesio i sve je OK.. Skener mi je stvarao probleme ali sam pomocu system resore rijesio i ponovo instalirao skener kako valja i ne brlja vise.. Pozdrav svima i hvala... GZ.
 

Back
Top