Najskuplja krčma na Balkanu

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Cujem od nekih prikana da vikendom idu u Bosnu da kupuju neke salamcuge, prasak za ves , kurtone, balone i razna cudesa.......a jos kada pri povratku sipaju benzin jefitniji za 25 kinti po litru, bog da ih vidi.......:ok:

Pa na sve to jos povracaj PDVa , sto se nekada u nemackoj zvalo popularno merverstoer - ili tako nesto.........ispada da si kupio robe dvostruko vise za pare koje bi ostavio kod Miskovica Mumije..............

Secam se, davno, kada sam bio neko vreme u Kelnu, da je neki yebeni puter poskupeo par pfeninga.......a drustvo potrosaca organizovalo bojkot........puter se ubudjao za nekoliko dana a da ga niko nije kupio .........vrlo brzo su smanjili cenu na nizu od one prve.......:think:

Imaju li srbi mooda, i mozga da urade nesto slicno??.......da bojkotuju Miskoviceve Maxi diskonte , i da ostave svu robu da se ucrvlja kao i gazda Misko???.......ili ce , ko nomadi i dalje lutati izmedju Madjarske , Rumunije i Bosne u potrazi za jeftinijim , a nepocepanim gacama???:think:
 
Cujem od nekih prikana da vikendom idu u Bosnu da kupuju neke salamcuge, prasak za ves , kurtone, balone i razna cudesa.......a jos kada pri povratku sipaju benzin jefitniji za 25 kinti po litru, bog da ih vidi.......:ok:

Pa na sve to jos povracaj PDVa , sto se nekada u nemackoj zvalo popularno merverstoer - ili tako nesto.........ispada da si kupio robe dvostruko vise za pare koje bi ostavio kod Miskovica Mumije..............

Secam se, davno, kada sam bio neko vreme u Kelnu, da je neki yebeni puter poskupeo par pfeninga.......a drustvo potrosaca organizovalo bojkot........puter se ubudjao za nekoliko dana a da ga niko nije kupio .........vrlo brzo su smanjili cenu na nizu od one prve.......:think:

Imaju li srbi mooda, i mozga da urade nesto slicno??.......da bojkotuju Miskoviceve Maxi diskonte , i da ostave svu robu da se ucrvlja kao i gazda Misko???.......ili ce , ko nomadi i dalje lutati izmedju Madjarske , Rumunije i Bosne u potrazi za jeftinijim , a nepocepanim gacama???:think:

mi smo glupa nacija,**** nas misko kako hoce a mi cutimo,gomnivu motku bre pa sve rasteramo
 
Mehrwertsteuer.

Svajcarci su imali (i imaju) propise kojima raznim gologuzanima zabranjuju da u cugu uvezu vise od dve kile mlecnih proizvoda, kilo mesa itd. iz Nemacke i drugih, jeftinijih, zemalja EU. Svajcarci stite svoje trziste i svoje proizvodjace, a bogami i svoju poresku kasu.

Medjutim, od kako je stisla kriza, zaredjase i Svajcarci u prve svapske samoposluge, ruku pod ruku sa zabradjenim bulama, Jugaslavenima i Siptarima.

Nije to lokalni fenomen, idimididi.
 
Mehrwertsteuer.

Svajcarci su imali (i imaju) propise kojima raznim gologuzanima zabranjuju da u cugu uvezu vise od dve kile mlecnih proizvoda, kilo mesa itd. iz Nemacke i drugih, jeftinijih, zemalja EU. Svajcarci stite svoje trziste i svoje proizvodjace, a bogami i svoju poresku kasu.

Medjutim, od kako je stisla kriza, zaredjase i Svajcarci u prve svapske samoposluge, ruku pod ruku sa zabradjenim bulama, Jugaslavenima i Siptarima.

Nije to lokalni fenomen, idimididi.

nije lokalni, ali je ovde vec godinama permanentni............trcalo se po jeftinije od rumunije , preko turske, pa madjarske da bi sada spali na bosnu i crnu goru..........ebem ti filozofiju gole goozice.........:evil:
 
Secam se pre neki mesec, pravili neka istrazivanja i pokazali da je Bgd valjda najskuplji grad na Balkanu... sve skuplje, hrana, pice, krpe, ma sve zivo, a plate valjda najnize ili tu negde.

Stvarno interesantan fenomen.

Fenomen kada imas ovcu kojoj prodajes sve duplo skuplje nego sto inace treba da kosta, se zove shishanje majmuna............ne znam kako se to socioloski naziva kada je ceo narod na nivou osisanog majmuna???:think:
 
Poslednja izmena:
I ja cesto idem u BiH kad obilazim familiju koja zivi na granici (u M. Zvorniku).

Cene prehrambenih proizvoda, hemije, kozmetike su mnogo povoljnije nego u Srbiji. Bela tehnika je uglavnom nesto skuplja, kompjuteri takodje.
A najsladje je kad na sve to (osim na kafu, cigare, alkohol i benzin, jer je to akcizna roba) vratis 17% PDVa (mislim da je kod njih jos uvek 17%).
Gorivo im je skoro poskupelo i sad je 1.5KM (sto dodje negde oko 70-75 dinara u zavisnosti od kursa dinara).

Zadnji put sam izmedju ostalog uzeo guz papir koji je u pakovanju od 24 rolne za par dinara skuplji nego pakovanje od 4 komada u Maxiju.
Najidiotskija stvar koju sam video (prosle godine, vise nema) je bilo Mleko i to ni manje ni vise nego Imlekova Kravica. Cena onog zutog (sa A+D vitaminima 3.2%mm) je bila oko 75-80dinara, a u BiH kad se vrati PDV, sve je izlazilo oko 42-43 dinara.
Sve da nekako i skontam u glavi. Ali nema toga ko me moze ubediti i normalno objasniti da Mleko proizvedeno u Beogradu kosta DUPLO vise u Beogradu nego to isto mleko izvezeno u drugu drzavu, sa placenim svim obavezama i transportom pride.
Kasnije je cena nesto skocila, i sada je jeftinije, ali nije tako drasticna razlika u ceni.
I jos milion primera da te uhvati muka od toga kako se vlast izivljava nad narodom bez ikakvog srama i stida.
 
Mehrwertsteuer.

Svajcarci su imali (i imaju) propise kojima raznim gologuzanima zabranjuju da u cugu uvezu vise od dve kile mlecnih proizvoda, kilo mesa itd. iz Nemacke i drugih, jeftinijih, zemalja EU. Svajcarci stite svoje trziste i svoje proizvodjace, a bogami i svoju poresku kasu.

Medjutim, od kako je stisla kriza, zaredjase i Svajcarci u prve svapske samoposluge, ruku pod ruku sa zabradjenim bulama, Jugaslavenima i Siptarima.

Nije to lokalni fenomen, idimididi.

Cuti bre,samo trebas da das ideju ovom Miskovicu i nayebasmo :evil:
 
Cujem od nekih prikana da vikendom idu u Bosnu da kupuju neke salamcuge, prasak za ves , kurtone, balone i razna cudesa.......a jos kada pri povratku sipaju benzin jefitniji za 25 kinti po litru, bog da ih vidi.......:ok:

Pa na sve to jos povracaj PDVa , sto se nekada u nemackoj zvalo popularno merverstoer - ili tako nesto.........ispada da si kupio robe dvostruko vise za pare koje bi ostavio kod Miskovica Mumije..............

Secam se, davno, kada sam bio neko vreme u Kelnu, da je neki yebeni puter poskupeo par pfeninga.......a drustvo potrosaca organizovalo bojkot........puter se ubudjao za nekoliko dana a da ga niko nije kupio .........vrlo brzo su smanjili cenu na nizu od one prve.......:think:

Imaju li srbi mooda, i mozga da urade nesto slicno??.......da bojkotuju Miskoviceve Maxi diskonte , i da ostave svu robu da se ucrvlja kao i gazda Misko???.......ili ce , ko nomadi i dalje lutati izmedju Madjarske , Rumunije i Bosne u potrazi za jeftinijim , a nepocepanim gacama???:think:

najskuplja krcma na balkanu je takva kakva jeste jer vecina takvih kao ti za to glasa i ako im se prica od strane ovakvih kao ja gde nas sve to vodi. dok vi to ne skapirate da je tako - nema nam pomoci.
 

Back
Top