Uvoz mačeva

Messenger_of_Death

Primećen član
Poruka
642
Ne znam da li sam potrefio pod forum, ali, zanima me sledeće:

Video sam na Amazonu neke super mačeve koje moj drug i ja hoćemo da kupimo. Prodavac može da isporučuje u Srbiju, pa me zanima da li je to moguće uvesti bez dozvole i da li bi bila neka preterana carina na to.
 
Ne znam da li sam potrefio pod forum, ali, zanima me sledeće:

Video sam na Amazonu neke super mačeve koje moj drug i ja hoćemo da kupimo. Prodavac može da isporučuje u Srbiju, pa me zanima da li je to moguće uvesti bez dozvole i da li bi bila neka preterana carina na to.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja sam isto gledao da uvezem neke maceve i od United Cutlerija i neke druge i koliko sam uspeo da shvatim, potrebna je DOZVOLA MINISTARSTVA EKONOMIJE I REGIONALNOG RAZVOJA, koja trenutno kosta oko 100EUR i ne odnosi se na cenu ili kolicinu maceva koji se uvoze (pretpostavljam da se ovo ne odnosi na firme tj. pravna lica i vece kolicine). Ja sam se raspitivao o proceduri za fizicka lica.

Mogli bi smo da napravim neki klub osoba koje uvoze takve stvari da bi informacije mogle lakse da se razmenjuju i uopste potencijalna saradnja da se olaksa svima koji su zainteresovani za ovakve stvari.

U policiji Novi Beograd, sef odeljenja me je obavestio da nije potrebna dozvola policije za uvoz, sto se tice policije, vec samo pomenuta dozvola Ministarstva Ekonomije i Regionalnog razvoja, koje se u Beogradu nalazi sa druge strane glavne poste u Takovskoj ulici.

Takodje sam pitao i republicki zavod za zastitu spomenika, obavestili su me da za bilo kakav uvoz umetnickih predmeta nije potrebna dozvola, sto se njih tice, vec samo za izvoz - iznosenje iz Srbije.

PAZNJA> Koliko sam ja uspeo da saznam dozvola za uvoz je potrebna kako za mac (pravi ili ukrasni) tako i za korice u koje se on stavlja.

TAKODJE - Ne znam da li postoji neka razlika izmedju pravih - naostrenih maceva i onih koji su takodje metalni ali predvidjeni za ukras i radjeni od celika koji, jeste kvalitetan, ali nije onaj najtvrdji. Ipak, metal je metal.

Hajde nek neko ostavi neki komentar. Kako ste prosli ako je neko nabavljao? iLi dokle ste stigli sa nabavkom. Ja trenutno skupljam pare i za par meseci do pola godine, mozda ostavim neki konkretnij komentar.

alenns...
 
Interesantna tema jer i mene zanima mnogo toga,mada sam jednom uspeo pre dva ili tri meseca da dobijem carinu telefonom na posti 6 u Beogradu i bili su sasvim ljubazni po pitanju slanja posiljki i inostranstvo ako je u pitanju garderoba moze sve da ide samo se placa fiksna carinska taksa od 350 din i to na posti i plus postarina,mislim da nije ni zgoreg da se nazovu i pitaju o odredjenoj tematici,kao sto su i macevi ako su dobro raspolozeni dace prave odgovore,sto je i najbitnije jer nema puno lutanja i raspitivanja.
 

Back
Top