godisnjica

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
mozda bi desetak postova na ovoj temi dali sasvim zadovoljavajuci rezultat. molim one "neozbiljne" da se uzdrze na pocetku, makar dok oni ozbiljniji pokusavaju da daju neko koliko toliko realano "resenje". da krenem.

retki su forumasi koji danas zive na kosovu. ima onih koji su ranije ziveli, ali su nakon onog "rata" otisli i...
proslo je deset godina, za to vreme mnoge su se stvari promenile.
evo npr. jedne, dok se juce u srbiji obelezavala desetogodisnjica prestanka nato agresije na srbiju, ovde se danas svecano obelezava ulazak nato vojnika na kosovu. tim povodom se odrzavaju prigodne manifestacije, skole ne rade danas itd. uglavnom slavljenicka atmosfera.
sta hocu reci, onima koji misle da ce se kosovo pripojiti srbiji, zelim reci da je to skoro nemoguce. i kao glavni razlog po mom, ajde da kazem mozda pogresnom misljenju, je upravo razlicit pogled na desavanja. ono sto je za jedne agresija, za druge je sloboda, ono sto je za jedne neprijatelj, za druge je spasioc, ono sto je za jedne nepravda, za druge je dugo ocekivana pravda.
znaci nije u pitanju pravo nekih da zive slobodno na kosovu, ja mislim da to svaki covek zasluzuje, ne samo na kosovu, vec bilo gde. nije u pitanju ni pravo da se svako vrati na svoja ognjista, i to je neprikosnoveno pravo svakog pojedinca, u pitanju je "tehnicki" deo da se kosovo vrati u sastav srbije u kojem je bio pre ovog rata. mislim da su ove gore navedene razlike nepremostiva prepreka za tako sto.
i mozda da budem jasniji, kosove se moze vratiti srbiji, ali bez albanaca, makar veceg dela. to mozda nekima i odgovara, ali onda se dolazi do jednog drugog, po mom misljenju, veceg problema, sta sa onih recimo milion albanaca sa kosova.
znaci pitanje je puno puta postavljeno na forumu, varijacije su bile razne, kako resiti pitanje kosova na obstrano zadovoljstvo, ili makar uz najmanju mogucu stetu.
ps. i nemoj neko da pocne sa parolama, pozivam na cepkanje sribje. pozivam da cujem ima li neko neki nov predlog koji bi uzeo u obzir gore navedeno.
 
popcornl.gif
 
Nemoj da se ljutis ademe, ali i ja sam juce slavio dan oslobodjenja srbije od kosova i metohije...........svaka tebi cast, ali dan kada smo poceli da zivimo u odvojenim drzavama smatram za nacionalni praznik.................:ok:
 
kosove se moze vratiti srbiji, ali bez albanaca, makar veceg dela. to mozda nekima i odgovara, ali onda se dolazi do jednog drugog, po mom misljenju, veceg problema, sta sa onih recimo milion albanaca sa kosova

Eto slažemo se, samo nemoj posle da bude Sale propagira etnički čiščenje:)

Ademe, Ademe, pa šta su pričali o "ljutim" Čečenima?
Eno vratili se u majčicu Rusiju:)
 
mozda bi desetak postova na ovoj temi dali sasvim zadovoljavajuci rezultat. molim one "neozbiljne" da se uzdrze na pocetku, makar dok oni ozbiljniji pokusavaju da daju neko koliko toliko realano "resenje". da krenem.

retki su forumasi koji danas zive na kosovu. ima onih koji su ranije ziveli, ali su nakon onog "rata" otisli i...
.

Nisu otisli vec su ih proterali siptari
 
pa dobro to sto razlicito gledamo na taj dan..ne znaci da je na primer tvoja opcija prava i da zbog toga nikad Kosovo nece biti Srbija...sto sto na taj dan razlicito gledamo da i? sad mi treba da se pomirimo sa tim da je to za vas slavljenicki dan...a sto se vi ne pomirite sa tim da to nama nije lsavljenicki dan....izmedju ta dva dana..nema kompromisa...odnosno izmedju ta dva gledista...nema kompromisa.ili ce biti jedno.ili ce biti drugo....za sad izgleda da ce biti kako ste vi mislili............ali nikad ne znas sta donosi dan a sta donosi noc
 
Nemoj da se ljutis ademe, ali i ja sam juce slavio dan oslobodjenja srbije od kosova i metohije...........svaka tebi cast, ali dan kada smo poceli da zivimo u odvojenim drzavama smatram za nacionalni praznik.................:ok:

steta sto vecina ne misli kao ti... ili misli,ali ne sme javno da kaze. verujem da bi svima bilo bolje.
 
pa dobro to sto razlicito gledamo na taj dan..ne znaci da je na primer tvoja opcija prava i da zbog toga nikad Kosovo nece biti Srbija...sto sto na taj dan razlicito gledamo da i? sad mi treba da se pomirimo sa tim da je to za vas slavljenicki dan...a sto se vi ne pomirite sa tim da to nama nije lsavljenicki dan....izmedju ta dva dana..nema kompromisa...odnosno izmedju ta dva gledista...nema kompromisa.ili ce biti jedno.ili ce biti drugo....za sad izgleda da ce biti kako ste vi mislili............ali nikad ne znas sta donosi dan a sta donosi noc

nisam ja ni rekao da je moja opcija ispravna. govorim o razlikama na jedan dan. ili na ...puno je takvih dana, dogadjaja. recimo samo ako se zaustavim na istoriji. mogu da zamislim sta pise u vasoj istoriji o dvema zadnjim decinajama proslog veka. i ne radi se samo o relaciji srbija-kosovo. razumes sta hocu reci.
i na zalost, mislim da je tesko naci kompromis koji bi iole zadovoljio obe strane.
 
nisam ja ni rekao da je moja opcija ispravna. govorim o razlikama na jedan dan. ili na ...puno je takvih dana, dogadjaja. recimo samo ako se zaustavim na istoriji. mogu da zamislim sta pise u vasoj istoriji o dvema zadnjim decinajama proslog veka. i ne radi se samo o relaciji srbija-kosovo. razumes sta hocu reci.
i na zalost, mislim da je tesko naci kompromis koji bi iole zadovoljio obe strane.

pa..tako je:(
 
pa dobro to sto razlicito gledamo na taj dan..ne znaci da je na primer tvoja opcija prava i da zbog toga nikad Kosovo nece biti Srbija...sto sto na taj dan razlicito gledamo da i? sad mi treba da se pomirimo sa tim da je to za vas slavljenicki dan...a sto se vi ne pomirite sa tim da to nama nije lsavljenicki dan....izmedju ta dva dana..nema kompromisa...odnosno izmedju ta dva gledista...nema kompromisa.ili ce biti jedno.ili ce biti drugo....za sad izgleda da ce biti kako ste vi mislili............ali nikad ne znas sta donosi dan a sta donosi noc

:ok:Toliko!
 
Eto slažemo se, samo nemoj posle da bude Sale propagira etnički čiščenje:)

Ademe, Ademe, pa šta su pričali o "ljutim" Čečenima?
Eno vratili se u majčicu Rusiju:)

necu reci da propagiras. ali ako je to tvoje vidjenje resenja, a ima i takvih, sto je po meni normalno, deset miliona ljudi,...dolazimo do pitanja, sta sa tih milion albanaca.
ps.nema: zabole me za njih.
 

Back
Top