Poturicka stoka opet pokusala da podmetne Srbima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Snimci bosanske televizije na kojima se vidi Ratko Mladić stariji su od osam godina, ali su namerno pušteni u trenutku kad se pregovara o viznoj liberalizaciji


BEOGRAD - Snimci koje je emitovala televizija BiH, na kojima se vidi haški optuženik Ratko Mladić, nisu mlađi od osam godina, ali su tempirano objavljeni u trenutku kad Holandija razmatra omekšavanje stava u vezi s viznom liberalizacijom za Srbiju, tvrde domaći predstavnici zaduženi za pitanje saradnje s Hagom. Bosanska televizija preksinoć je pustila snimke na kojima se jasno vidi kako se Mladić provodi na slavljima u čast unukovog rođendana, venčanju sina Darka i drugim porodičnim zabavama.
Predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Hagom Rasim Ljajić naglašava da je reč o snimcima koji su deo materijala koji je predat haškom tužilaštvu u martu ove godine.
- Nijedan od njih nije mlađi od osam godina. Ceo materijal zaplenjen je decembra 2008. u Mladićevoj kući u Beogradu, u ulici Blagoja Parovića 127, a tužiocu Bramercu predat je u Beogradu 27. marta ove godine. Zaplenjeno je ukupno 215 audio i video kaseta. Srbija će insistirati na tome da se utvrdi kako su ti snimci dospeli u javnost - kaže Ljajić i dodaje:
- Plašim se da je namera objavljivanja snimaka da se spreči promena stava Holandije o viznoj liberalizaciji i da se ponovo dovedemo na optuženičku klupu i branimo od optužbi da ne činimo sve što možemo da okončamo saradnju s Hagom. Očito je da neko u delu međunarodne zajednice nema baš najbolje namere. Srbija se kritikuje zbog komentarisanja presuda, a pojedini raniji predstavnici tužilaštva objavljuju knjige i poverljiv materijal koji može ugroziti hapšenje preostalih optuženika - ističe Ljajić.
Na snimcima se Mladić vidi i na sahrani ćerke Ane, koja je izvršila samoubistvo, pa se prikazuje kuća u Košutnjaku, u kojoj je primao goste - bivšeg načelnika GŠ VJ Momčila Perišića, Zdravka Tolimira, nekadašnjeg načelnika Štaba Vojske RS Manojla Milovanovića. Kasarna na Topčideru takođe se pojavljuje na snimcima, kao i Mladić kako igra stoni tenis i pije kafu u prirodi. Na poslednjem zapisu, Mladić se igra u snegu sa suprugom i ćerkom.
Ljajić, međutim, tvrdi da je snimak Mladića s unukom u rukama napravljen 28. aprila 2001, a snimak s venčanja sina 21. juna 1997. godine.
- Za snimak Mladića kako u društvu supruge i ćerke šeta po snegu tvrdilo se da je načinjen 2008, iako se zna da Mladićeva ćerka nije živa od 1994. godine. Za snimak u vojnim objektima nije ustanovljen tačan datum, ali je Mladić poslednji put boravio u nekom vojnom objektu 1. juna 2002. godine - ističe Lajić.
Direktor kancelarije Srbije za saradnju s Hagom Dušan Ignjatović za Kurir tvrdi da reč je manipulaciji u kojoj je neko namerno pustio stare snimke, kako bi pokazao da se Mladić krije u Srbiji.
- To se dešava u trenutku kad se u holandskom parlamentu raspravlja o predlogu njihove vlade da se omekša stav o vizama. Glavno pitanje jeste kako su snimci koje je Srbija predala Hagu došli u medije pre nego u sudnicu. Ovo je nečiji nedobronameran potez i mi ćemo na tom odgovoru insistirati - naglašava Ignjatović, uz napomenu da Srbija pokušava sve što je u njenoj moći da se Mladić privede pravdi.
Penzionisani general Ninoslav Krstić, koji je ranije službovao s Mladićem, za Kurir tvrdi da nema govora da je reč o novijim snimcima.
- Oni su plasirani u trenutku kad Holandija planira da Srbiji omogući viznu liberalizaciju. Na taj način pokušavaju da nam nanesu štetu. Ne postoji nijedna novija Mladićeva slika u javnosti - naglašava Krstić.
Portparol glavnog tužioca Tribunala Olga Kavran izjavila je da tužilaštvo odranije zna za emitovane snimke.
- Tužilaštvo je odranije upoznato s tim snimcima - kratko je rekla, ali nije želela da komentariše druge pojedinosti.
 
Izraz lica, faca sto bi rekli klinci, mi se nije svidela djeneralova.
Dobro, mozda nemam pojma, mozda sam budala
ali nije mi se svidelo to sto sam video.
Istina je da se sve ne moze znati, ali budem li skapirao da je djeneralu opustena varijanta bila vaznija od namrstenog lica i briga nad tmurnom Sorabijom...
Boze daj da gresim.

I bas me briga sto je neki muslimanski seljober to izbacio bas sad.
Ako do sada nismo skontali da ce nas tuci kada smo ranjivi - jad.
 
anti-Muslim%20t-shirt.jpg

:roll::roll::roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top