Solidarnost ???

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Juče ljuljam moju becanu u parkiću i do nas na ljuljašci devojčica s flekicama po koži... Ja obično takve stvari ne primećujem al mala će ponosno ,,,Imam boginje"
sklonila sam dete na drugu stranu - vidim tamo stoji Tanja sa svojim detetom i šokirana joj prilazim ,,Tanči, ova mala mi se upravo pohvalila da ima boginje..." A ona će ,,Znam, i ona mala Vesna što sedi na klupici isto" :eek:

A park pun puncijat klinaca koji nemaju boginje...

Mislim....... Znam da boginje nisu strašne al ja treba da idem na GODIŠNJI ODMOR i na MORE i u planu su mi tek tamo od septembra kad krene u vrtić već....

U čemu je fora, kakvo je to ponašanje?
Mislim... slažem se da su popizdeli u kući ali mešanje sa decom u parkiću........ Realno pitanje je da li mogu tako da se prenesu boginje... I ko tu preteruje, oni ili ja?

I kolke su šanse da je pokupila virus u parkiću ako je niko nije pipnuo?

I ne bih na zdravlje temu - jer me iznad svega zanima kakvi ste vi kada se vaše dete razboli, kako se ponašate? Jel ih mešate sa ostalom decom u fazonu ,,NIšta strašno, samo se prehladila" Ili ste strpljivi tih nekih, 15-ak dana...
 
mrzim kad neko vodi bolesno dete među drugu decu - bilo na igralište, bilo u igraonice, ili na dečije rođendane
u kuću da mi dovodi, to sam davno raščistila

a pored (ne)solidarnosti ne mogu da razumem taj konkretno primer - ako ima boginje, (ili temperaturu, ili skoro bilo koju drugu bolest) ni za njihovo dobro nije da izlaze napolje, sunce i sl....

moje dete kad se razboli je u kući.
ako se njemu ide ili se bolje oseća, može da izađe u dvorište. koje je veličine malo veće terase u stanovima.
ali na igralište - baš nikada
 
Ja nemam baš neki želudac, pa ću zaobići link dok neko ne prokomentariše da nije strašan...

Mačkice, meni je drugarica dovela klinku dva puta i oba puta mi je zarazila Lenu...

Prvi put ,,Nije joj ništa, malo joj curi nos, prehladila se zaspala je napolju." Aaaaahaa - cvrc, eto ti Lene sutradan... drugi put ista priča... Dok s druge strane moj brat kad nas zove da dođemo (što je retko viđamo se napolju) pita ,,Jel zdrava?" Paaaa naaaravno da je zdravaaa... mislim, znam zašto pita ali on s druge strane baš preteruje sa tim paženjem malog (iz drugih razloga)
 
Moja svekrva je imala naviku da dete od mog devera koje je ona cuvala donese kod mene pod izgovorom da ima gripu i ne moze van pa mu dosadno samom u kuci, a kod mene eto ima dece pa ce se zabaviti. A sto se mene tice meni svejedno, pazila troje ili cetvoro. :eek:
Naravno da bi posle toga i moja deca obavezno bila bolesna i niko nije dolazio da ih "ne bi uznemiravao dok su pod temperaturom".
Ovo mi je prvi put u zivotu da se nekom pozalim na to, mislim da sam bas bila glupa sto nikad nisam odreagovala.:confused:
 
..evo, sa druge teme..

..nashi prijatelji imaju sina koji je sedam meseci stariji od mog mladjeg deteta..
..kada se on rodio, ja sam bila trudna, moja cera ishla u vrtic,
on januarska beba, sneg, led, minus, grip, pa onda prolece, virusi, kijavice..
..elem - svaki, ali svaki put kada je trebalo da se vidimo,
oni su nas pitali - da li smo zdravi? :neutral:
..ok, bilo mi chudno i preterano, ipak sam i ja majka i uz to trudnica i sve,
ali reko' ajde, prvo dete, paranoja, razumem i ne ljutim se.. :roll:

..proshlo godinu - dve, njihov sin krenuo u vrtic,
(..moj nije, ja ne verujem u jaslice i ne dam decu nikome do tri pune..)
polako prolazi vreme privikavanja na kolektiv, dve nedelje u shkolicu, dve pod injekcijama,
i jednog vikenda usred zime - zovu oni nas u goste..
..mi odemo ne razmishljajuci, a tamo - njihov sin krvavih, sjajnih ochiju, slinav do kolena,
kashlje i kija, tata josh gori, mama kao ponajmanje, ali stalno briska nos istom
papirnom maramicom kojom brishe i sinov,
takvim rukama donosi chashe, kolache, chinijice sa smokijem, keksom.. :eek:
..kazu - jooj, ne ide u vrtic vec danima, poludesmo sa njim po kuci,
pa mislili da se malo izigraju da bolje spava.. :eek:

..htela sam svashta da joj kazem - ali sam samo rekla
"trebalo je da mi kazesh da ste bolesni, idemo mi" i otishla..
..trebalo mi je dugo vremena da je nazovem ponovo.. :roll:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9398671&postcount=76
 
Proslog leta u Sunsetu na Adi pijemo mi kafu a zena sto do nas skida detetu vaške i gnjide i baca ih na zemlju . I to onako sa dva prsta ih katapultira u daljinu .

Pa kad je poskidala šta je imala , pustila je klinku medju decu da nastavi da se igra.

Šlogirala sam se .

Na igralištu u tom trenutku ima najmanje 50-oro dece.

Presela mi kafa momentalno.
Razmišljala sam se dal da viknem i pozovem na linč al nisam .
Ustala sam pokupila dete i otišla.

Bezobzirnost je veliki problem .

U školici engleskog imali smo Marka koji je od oktobra do maja lizao žute sline.
U Maju sam ja digla nevidjenu frku , jer mi je dete bilo bolesno svakih 15 dana , i trazila da se Marku uradi bris svega .
Pogadjate Marko je bio pun streptokoka , a njegova mama se cudila cudom odakle to.
Sve vreme nas je ubedjivala da je to rezultat alergije .
Ko da smo mi sa marsa pali.

Ja sam na kraju ispisala dete iz te grupe ,a cujem da Marko i dalje seje streptokok medju decom.
 
Dal treba da napomenem da dete sa boginjama ima slab imuni sistem i da ga svaki i namanji viruščić odmah strefi???

Dakle ...roditelj koji je izveo dete sa boginjama u park nije neodgovoran samo prema drugoj - tudjoj deci nego pre svega prema svom detetu.

I onda sta više tu ima da se priča.
Ako ne paziš na svoje sto bi pazio na tudje , jel ???
 
za jedno dve nedelje ako se ne varam...joj strasno bre! Kao da nije dosta nevidljivih opasnosti, pandemija, i svega ostalog, samo nam fale pametne mame sa svojim rezonom da je najgora stvar koja dete moze strefiti u zivotu dosada
 
za jedno dve nedelje ako se ne varam...joj strasno bre! Kao da nije dosta nevidljivih opasnosti, pandemija, i svega ostalog, samo nam fale pametne mame sa svojim rezonom da je najgora stvar koja dete moze strefiti u zivotu dosada
a, neee
najgora stvar koja tu MAMU može strefiti je dete kome je dosadno :roll: pa ne zna da ga animira, zainteresuje nečim pa joj skače po glavi...
naravno da je lakše izvesti ga i zaraziti još pola igrališta
 
Juče ljuljam moju becanu u parkiću i do nas na ljuljašci devojčica s flekicama po koži... Ja obično takve stvari ne primećujem al mala će ponosno ,,,Imam boginje"
sklonila sam dete na drugu stranu - vidim tamo stoji Tanja sa svojim detetom i šokirana joj prilazim ,,Tanči, ova mala mi se upravo pohvalila da ima boginje..." A ona će ,,Znam, i ona mala Vesna što sedi na klupici isto" :eek:

A park pun puncijat klinaca koji nemaju boginje...

Mislim....... Znam da boginje nisu strašne al ja treba da idem na GODIŠNJI ODMOR i na MORE i u planu su mi tek tamo od septembra kad krene u vrtić već....

U čemu je fora, kakvo je to ponašanje?
Mislim... slažem se da su popizdeli u kući ali mešanje sa decom u parkiću........ Realno pitanje je da li mogu tako da se prenesu boginje... I ko tu preteruje, oni ili ja?

I kolke su šanse da je pokupila virus u parkiću ako je niko nije pipnuo?

I ne bih na zdravlje temu - jer me iznad svega zanima kakvi ste vi kada se vaše dete razboli, kako se ponašate? Jel ih mešate sa ostalom decom u fazonu ,,NIšta strašno, samo se prehladila" Ili ste strpljivi tih nekih, 15-ak dana...

Pa zar nije obicaj da kad dete neko ima boginje da ostale majke guraju svoju decu u blizinu tog deteta kako bi i ona dobila boginje i prelezala ih???
Posto znam da je bolje kada se prelezu dok si mali posto sto si stariji to su zeznutije.....prosle godine moj jedan prijatelj koji ima 37 god. dobio boginje od komsijine klinke....jedva preziveo covek....
 
Juče ljuljam moju becanu u parkiću i do nas na ljuljašci devojčica s flekicama po koži... Ja obično takve stvari ne primećujem al mala će ponosno ,,,Imam boginje"
sklonila sam dete na drugu stranu - vidim tamo stoji Tanja sa svojim detetom i šokirana joj prilazim ,,Tanči, ova mala mi se upravo pohvalila da ima boginje..." A ona će ,,Znam, i ona mala Vesna što sedi na klupici isto" :eek:

A park pun puncijat klinaca koji nemaju boginje...

Mislim....... Znam da boginje nisu strašne al ja treba da idem na GODIŠNJI ODMOR i na MORE i u planu su mi tek tamo od septembra kad krene u vrtić već....

U čemu je fora, kakvo je to ponašanje?
Mislim... slažem se da su popizdeli u kući ali mešanje sa decom u parkiću........ Realno pitanje je da li mogu tako da se prenesu boginje... I ko tu preteruje, oni ili ja?

I kolke su šanse da je pokupila virus u parkiću ako je niko nije pipnuo?

I ne bih na zdravlje temu - jer me iznad svega zanima kakvi ste vi kada se vaše dete razboli, kako se ponašate? Jel ih mešate sa ostalom decom u fazonu ,,NIšta strašno, samo se prehladila" Ili ste strpljivi tih nekih, 15-ak dana...

Не брини, тако се не преносе богиње.:D;)

Деца су заразна у инкубационом периоду и продромалном стадијуму који траје првих пар дана од избијања оспе.

Код овчијих богиња инкубациони период је 10-21 дан од инфицирања, код малих богиња је од 9-11 дана од инфицирања, код рубеоле од 12-19 дана од инфицирања.

Значи, пре би ти се девојчица заразила да се играла с њом док се још ништа није манифестовало.

Мирно спавај.;)
 
Poslednja izmena:
Само да појасним, продромални стадијум је онај у коме дете има повишену температуру, у ком избија оспа, па тад деца увек леже у кревету, јер им објективно није добро....не верујем баш да суих родитељи у том тренутку извели напоље.;)
 
Само да појасним, продромални стадијум је онај у коме дете има повишену температуру, у ком избија оспа, па тад деца увек леже у кревету, јер им објективно није добро....не верујем баш да суих родитељи у том тренутку извели напоље.;)

Pa da...znam da je i ovaj ortak posle svrljao mada je i dalje imao po sebi boginje ali taj zarazni period je prosao.
 

Back
Top