ekonomija

  • Začetnik teme srednjoskolka
  • Datum pokretanja
S

srednjoskolka

Gost
Interesuju me iskustva studenata koji su upisali ekonomiju,a zavsili su gimnaziju.Da li veliki problem predstavlja to sto nisu upoznati sa strucnim predmetima i da li su u velikom zaostatku u osnosu na one koji su zavrsili ekonomsku skolu?
 
Nikakav problem nije. Cak je i prednost jer si razvila odredjene logicke sposobnosti sa jedne strane, i svesna si toga da pocinjes od nule i da moras da ucis, sa druge strane. Znam dosta onih koji su zavrsili srednju skolu i na prvoj godini su se zanosili i razmisljali "Ma ja ovo sve znam, ovaj ispit sam imao kao predmet u srednjoj skoli". I naravno, uvek su padali.
Samo hrabro, gimnazija je najbolje obrazovanje koje si mogla da dobijes pre nego sto upises fakultet, narocito ako je neka od boljih u pitanju.
 
srednjoskolka:
Interesuju me iskustva studenata koji su upisali ekonomiju,a zavsili su gimnaziju.Da li veliki problem predstavlja to sto nisu upoznati sa strucnim predmetima i da li su u velikom zaostatku u osnosu na one koji su zavrsili ekonomsku skolu?

Aposolutno nemas razloga da se plasis da ces u necemu zaostajati za onima koji su zavrsili ekonomsku skolu. To sto si zavrsila gimnaziju ti moze biti samo prednost, jer imas siroko znanje iz razlicitih oblasti. Nijedan od predmeta koji ces uciti na ekonomiji nije takav da ti je potrebno neko predznanje u njegovom savladavanju. Potrebno ti je samo da zagrejes stolicu i nista vise. :wink:
Srecno! :D
 
E zaboravih jos nesto:
videces koliko ce tebi biti lakse da polozis matematiku i ostale kvantitativne metode, dok ce ovi iz srednje skole muku muciti sa tim ispitima.
Joj, ma bice tebi super!
 

Back
Top