koji je najbolji prigram za....

cveal

Početnik
Poruka
43
Prebacio sam sadrzaj kasete na kompijuter pa posle na CD
medjutim kad to odradim on celu kasetu smatra kao jedan fajl
pa kad slusam CD nemogu da idem sa pesme na pesmu nego moram sve da slusam integralno

Moze li mi neko preporuciti najbolji program za odvajanje odnosno secenje muzickih fajlova
 
Takve stvari sam radio prilicno godina i mogu reci kako sam se snalazio i sta radio jos na veoma starim i sporim masinama... u pitanju su audio formati koliko se ja sjecam.. Dakle.. Ja sam goristio program za te namjene jos u radio stanici gdje sam radio a to je po meni sasvim dobar cooledit pro (tada je bio 96) a sada ima i novijih verzija.. Ti si snimio kompletnu kasetu u jedan fajl sa svim cak i pauzama izmedju pjesama pa jelogicno ako si kao takav i narezao na CD.. Znaci da bi uspjesno presnimio jednu kasetu na racunar moras da snimas jednu po jednu pjesmu sa kasete i da je lijepo obradis da bi ista ta zvucala na CD najbolje sto je moguce.. Znaci kasnije treba da upotrijebis i filtere jer i sam znas da neke ili ogromna vecina mpjesama ima dosta sumova na kasetama te kad vec radis odradi kako valja.. Preporuka je od mene a samo iz mog iskustva sa tim da uzmes cool edit pro 2000 i da u njemu odradis to sasvim lijepo.. Istina potrebno je malo vise vremena i strpljenja ali se posao moze obaviti veoma kvalitetno i dobro.. Jos jedna napomena da iste te snimljene pjesme mozes pretvoriti naravno u mp3 format i tako mnoooogo kaseta staviti na jedan CD.. Sve je do strpljenja ii vremena ako ga imas. Pored cool Edita 2000 preporucujem u Sound Forge od verzije 4.5 pa i novije mada sam iskreno radio i sa starijima i dobro obavljaju posao.. Eto mislim da sam rekao sta treba.. Poz.
 

Back
Top