Proglašena pandemija novog gripa

Koliko vas zabole ona stvar za novoproglašenu pandemiju?

  • Mnogo.

  • Strašno.

  • Užasno.

  • Neopisivo.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Azathoth

Veoma poznat
Poruka
13.267
Proglašenje pandemije, prve posle više od 40 godina, ne znači nužno da virus dovodi do ozbiljnijeg oblika oboljenja ili do većeg broja smrtnih slučajeva, ali se globalno proširio i porastao je broj obolelih u Velikoj Britaniji, Australiji, Japanu i Čileu.

Jedan od faktora za odluku da se proglasi najviši, šesti nivo uzbune, tj. pandemija, jeste to što na južnoj hemisferi novi grip po svoj prilici potiskuje običan sezonski grip.

Virus H1N1 prvi put je registrovan u aprilu u Meksiku, a prema zvaničnim izveštajima, do sada je u 74 zemlje zabeleženo 28.000 slučajeva obolelih, uključujući 141 smrtni slučaj.

Kon: Mi smo pandemiju proglasili pre mesec dana

“Treba reći da smo pandemiju novog gripa ovde u radnoj grupi u Srbiji mi proglasili već pre mesec dana, i tada smo rekli da su svi epidemiološki nalazi takvi da ukazuju da je ovo bio početak pandemije, i da se sada već praktično nalazimo u pandemiji,” rekao je dr Predrag Kon, epidemiolog.

“Činjenica je da registrovanih obolelih u Srbiji nema. Što se tiče mera koje se preduzimaju u Srbiji se ništa ne menja, jer njih preduzimamo već mesec dana”, kazao je Kon.

“Dakle sva ova formiranja koordinacionih tela, zajedničkih tela za praćenje, procenu, planiranje i koordinaciju, za zdravstveni sistem, za komunikaciju,imale su razlog u činjenici da je pandemija počela,” naglašava Kon.

“Ono što se može očekivati u neposrednim događanjima je da se virus pojavi i kod nas. Nevezano samo za Univerzijadu, Egzit i Guču, koje su samo manifesacije u kojima učestvuje veći broj ljudi iz većeg broja zemalja. Činjenica je da preko leta više od milion ljudi u Srbiji promeni mesto boravka, boravi na radnim područjima sveta, ili dolazi iz sveta kod nas, kao i veliki broj naših ljudi koji dolazi iz sveta kod nas na leto, i kada se može očekivati unos virusa kod nas, i mi smo to već saopštili i ranije,” istakao je Kon.

“Virus neće imati snagu tokom leta da se vrlo brzo širi, ali će se širiti, pojaviće se prvi oboleli, ali pravu situaciju masovnijeg obolevanja imaćemo tek na jesen, a još izrazitije tokom zime”, naglašava Kon.

“Ono što još možda treba reći, jer ljudi pitaju kakve su to mere koje se preduzimaju, da su mere vrlo jednostavne, ali su jako skupe”, kaže Kon.

“Te mere podrazumevaju privremeno i pravovremeno zatvaranje škola, podrazumevaju određeni režim u saobraćaju, podrazumevaju mere zabrane masovnog okupljanja koje će se sprovoditi u onom trenutku kada počne naglo ubrzanje i širenje gripa”, izjavio je Kon.

“Za sada u Srbiji nema gripa i besmisleno je sprovoditi te mere. S druge strane u vreme kad počne širenje virusa biće besmislene one mere koje se sada sprovode. Sad se sprovode mere kontrole na granici, kontrole u zemlji u smislu otkrivanja i izolacije obolelih, praćenje kontakata”, kazao je Kon.

“Kada počne širenje u Srbiji, potpuno je besmisleno raditi te mere. Tada će se raditi na ublažavanju posledica pandemije i na dobijanju vremena u smislu smanjenja socijalnog kontakta, i u dobijanju vremena da se dobije vakcina protiv virusa”, rakao je Kon.

Upozorenje Ban Ki - Mun - a

Generalni sekretar UN Ban Ki - Mun upuzorio je da reakcije na odluku Svetske zdravstvene organizacije o proglašenju pandemije Novog gripa moraju biti naučno utemeljene i ne smeju biti diskriminatorske.

Ban je rekao da se ne smeju donositi ishitrine odluke poput zabrane putovanja i ograničenja trgovine.

On se obavezao da će delatnost UN povodom proglašenja pandemije biti koordinisana i efikasna.

Generalni direktor SZO Margaret Čen je, povodom proglašenja pandemije novog gripa, izjavila da će ova organizacija, u saradnji sa Svetskom trgovinskom organizacijom i drugim institucijama, nastojati da zemlje sveta zbog proglašenja pandemije ne počnu da uvode zabrane putovanja i trgovine.

Budući da eksperti SZO naglašavaju da je pandemija proglašena zbog geografskog širenja novog gripa, a ne zbog toga što je virus H1N1 postao opasniji, ova organizacija se protivi ograničenjima kao što su zatvaranje granica i restrikcije kretanja ljudi, dobara i usluga.

Margaret Čen je objavila i da će SZO otpočeti distribuciju nove donacije od 5,65 miliona doza leka "tamiflu" švajcarske kompanije "Roš".

Deo ove donacije činiće i formula "tamiflua" namenjena deci.

SZO je ranije već distribuirala donaciju od pet miliona doza tog antivirusnog medikamenta koji deluje na virus H1N1.

Izvor: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=06&dd=11&nav_category=78&nav_id=365558


Dakle, neka pitanja se sama nameću. Da li je ovo kraj sveta? :think: Da li neko ili nešto stoji iza svega ovoga? :think: Kakav je udeo cionista, ekumenista, i ostalih traktorista, u ovome? :think: Kada će Marko Pantelić da da gol za repku? :think: Ko je smestio Zeki Rodžeru? :think:
 
Mislim da ovo nije u redu da se postavi ovakva anketa . Ja bi htreo da obelezim jedno tri odgovora kao tacna , a eto ne mogu . Ma nema , .. Srbija je to . Ne dozvoljava te mi da se izrazim a samim tim i da se razvijem .
Odo ja negde de su ankete fer . Negde u EU . Na primer u Bugarsku , u Varnu , to jest jedno prigradsko naselje kod Varne , na primer . tamo su ankete fer i ne mozes da pogresisi , a ubvek su demokratske i pune politicke korektnosti . A ne ko ovde . ..... hebi ga .


Hebes grp . Nije to nista , kolke sam ja merdevine jednom video
 
Mislim da ovo nije u redu da se postavi ovakva anketa . Ja bi htreo da obelezim jedno tri odgovora kao tacna , a eto ne mogu . Ma nema , .. Srbija je to . Ne dozvoljava te mi da se izrazim a samim tim i da se razvijem .
Odo ja negde de su ankete fer . Negde u EU .

Ma vidiš da je postavljač ankete neka primitivna balkanska stoka.

Takvi su mi se oduvek najviše gadili. :evil:
 
Zahvaljujem. :hvala: :kpozdrav:

Jes, dobar je Bogi. Mislim da je tu negde, samo je promenio nick.

Verujem to za merdevine. Podseti me na ono kad onomad kod rođaka na selu videh jedan ražanj, dugačak k'o da plavog kita na njemu okreću.

:lol::lol::lol: Oce to kod nas .

Znas , kad sam tako lutao po Srbiji ( nema veze sa gripom ) , i vidim u sumi na Staroj planini jednu baku kako bere pecurke ,,, Vrganje . Pa pola bere prave vrganja a pola one pasje . Oni su isti , samo ovi pasji poplave kad ih otkines tamo gde si ih iskidao . A inace su otrovni . I nema druge razlike , samo na prekinutom mestu postanu modri ... Ja joj posle pozdrava kazem : Bako , ovi vam nisu dobri za jelo , a ona meni . O hvala ti sinko ... ne berem ja to da ih jedem , nego da ih prodam .... oooo kako je velika mudrost naseg naroda . Povremeno zaista verujem da smo neunistivi . :lol:
 
Poslednja izmena:
Sta panicite, odrzavajte higijenu, izbegavajte velike grupe ljudi, nepotrebna rukovanja i nase srdacne balkanske pozdrave poljubcima 3X sa svim zivim, putovanja u znj drzave i nema problema, gripa ce da lovi najvise one gde su higijenski uslovi katastrofalni, osim toga, za nekih pola godine ako se ne varam, pronaci ce vakcinu, taj proces traje, yebi ga...
 
:lol::lol::lol: Oce to kod nas .

Znas , kad sam tako lutao po Srbiji ( nema veze sa gripom ) , i vidim u sumi na Staroj planini jednu baku kako bere pecurke ,,, Vrganje . Pa pola bere preve vrganja a pola one pasje . Oni su isti , samo ovi pasji poplave kad ih otkines tako gde si ih iskidao . A inace su otrovni . I nema druge razlike , samo na prekinutom mestu postanu modri ... Ja joj posle pozdrava kazem : Bako , ovi vam nisu dobri za jelo , a ona meni . O hvala ti sinko ... ne berem ja to da ih jedem , nego da ih prodam .... oooo kako je velika mudrost naseg naroda . Povremeno zaista verujem da smo neunistivi . :lol:

Sećam se kad sam pre koji mesec išao da kupim nešto, i gledam ja nešto da uzmem, kad dođe moj komša. ''Zdravo.'' - ''Zdravo.'' - ''Kako je?'' - ''A, evo, nije loše.'' Stane on tu, i krene da merka one čvarke. Pita ovu ženu: ''Mogu da probam?'' Kaže ona: ''Naravno.''

I lepo, uzme on da proba. Uzme jedan. Pa još jedan. Pa još malo, tek da bude siguran. Pa još malko, pošto znaš, što je veći uzorak, to je bolja procena. I onda još malo. I još malo. Na kraju kaže mrtav 'ladan: ''A ne bih, ne sviđaju mi se nešto.'' - I ode. Ova žena ga gleda i ne može da veruje. A njega boli uvo, najeo se k'o čovek.

Kanda smo neuništivi.
 
daklem .. vratimo se temi . Dobro je poznato da mi Srbi , od bolesti priznajemo samo dve kao najopasnije .

To su prehlada i kancer . Al kako mi dobro znamo, kancer se dobija od prehlade, pa je stoga kod nas utvrdjeno da je prehlada jedan od najvecih , tradicionalnih neprijatelja srpskog naroda.
Obzirom da mi imamo tako dobru dijagnostiku , logicno je da imamo i slicne metode lecenja . Svi znamo da su nase bake od uvek govorile da cizma glavu cuva, jer je poznato da svaka prehlada ( neprijatelj , koji nas uvodi u kancer ) , dolazi najcesce od nogu . Kasnije su komunjare dodale i ono netacno, subara je kvari .
Daklem , iz tog razloga , nasi ljudi u zdravim sredinama leti idu u vnenim carapama, za sta smo mi smislili sijaset izreka , i izgovora koji su poznati kao nase narodne umotvorine . A to su pre svega: : Zlu ne trebalo; Leba ne trazi ; i sto da idem mecki na rupu ? Naravno , te carape se nose najvise leti , jer je poznato da su letnje prehlade nagore . Zato gotovo gologlavi i sa tankim carapama idemo zimi , jer smo se s jeseni bas ocelicili na kosavi ili slicnim vetrovima . A i ne moze covek cele godine da ide tako zabradjen i sa debelim carapama . U ostalom , cega ima da se plasimo , kad se zna da su letnje prehlade bas , onako najgore . A da je medicina zaguljena stvar , koju su izmisli Jevreju , govori upravo cinjenica da te letnje prehlade bas nikad ne dolaze zimi .... cudo jedno .
daklem u borbi protiv kancera , prvo i najosnovnije odbrambeno sredstvo srpskog naroda su vunene carape leti .
Jos samo da kazem da sam primetio da se drugi narodi , koji nemaju tako bogatiu imaginciju i unutrasnji zivot kao mi , kad je zdravlje u pitanju konsultuju sa medicinom i doktorima ... kakva naivnost . Nista ne znaju . Ignoranti .
 
Poslednja izmena:

Back
Top