UKLETA MESTA U SRBIJI

Eto ja da dopronesem nesto temi ja bas ne verujem u ove stvari ali neznam
Ja sam iz Bora pa tako da znam dosta cudnih stvari koje se desavaju svake godine na Borskom jezeru

Borsko jezero je veštačko jezero u Srbiji. Nastalo je 1959. godine kada su završeni radovi na izgradnji brane na Brestovačkoj reci, tako da je otpočela akumulacija jezera. Jezero se nalazi 2 kilometra uzvodno od Brestovačke banje. Jezerska voda je namenjena je rudarsko-industrijskim postrojenjima u Boru.

Kako se prica po gradu i kako su mi stariji pricali na mestu gde se sad nalazi jezero nekada je bilo selo sa crkvom, kada su krenuli da iseljavaju selo jedna baba je prokunula buduce jezero da svake godine neko tu pogine, neznam ni ja detalje mozda neki drugi sugradjanjin moze vise o tome da kaze, ali svake (bukvalno svake) jezero odnese jedno ili vise zivota.Juce se jedna zena tu udavila.

samo citajte komentare i sve ce vam biti jasno
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/266271/Utopila-se-devojka-u-Borskom-jezeru/komentari#ostali - 16.7.2011
http://www.borskojezero.info/index.php/vesti/jezero-vesti/89-dva-meseca-pod-vodom - Maj 2011
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/96182/Mladic-se-udavio-u-jezeru - 2009

Borsko jezero, u kojem se svake godine udavi po neko od kupača. I kada je većina pomislila da će ovogodišnja sezona proći bez žrtava, u toku proteklog vikenda jezero je progutalo dva mlada života. Najpre se u petak udavio Boban Paunović iz sela Rašanac kod Petrovca na Mlavi, a u nedelju se dogodila nova tragedija. Devetogodišnji Marko M. Lukić, koji je na gradsku plažu Borskog jezera došao sa starijim bratom i majkom, nestao je u vodi.

On se kupao s gumom za plivanje, a onda je u jednom trenutku ovo pomagalo odbacio i nastavio da se zabavlja u vodi. Niko nije primetio kada je nestao u dubini. Na molbu majke iz vode ga je izvadio Vladimir Petrović, student Fakulteta za fizičko vaspitanje u Beogradu.

Tek tada počelo je ozbiljnije da se postavlja pitanje šta je sa Službom za spasavanje. Na Borskom jezeru plaže imaju ustanova za smeštaj predškolske dece 'Bambi', DP 'Brestovačka banja', Hotel 'Jezero' i Auto-kamp. U Hotelu 'Jezero' ističu da imaju profesionalnog spasioca, ali da se gosti retko kupaju na hotelskoj plaži. U DP 'Brestovačkoj banji', koja gazduje gradskom plažom, imaju profesionalnog spasioca, ali nemaju novca da ga plate, pa on radi kao konobar. Profesionalnih spasioca nema ni na plaži Auto-kampa, pa tako ispada da o kupačima niko ne brine.

- Tražiću da se na dnevni red sednice IO SO Bor postavi pitanje službe spasavanja. Nedopustivo je da nam se ovakve stvari događaju - kaže Radoica Trailović, član Opštinske vlade i stečajni upravnik u SPC 'Mladosti', koji gazduje hotelom na jezeru.

Najčešće žrtve su neplivači i deca koja dolaze na đačke ekskurzije, mada stradaju i profesionalci. Tako su se 1986. godine utopila dva ronioca, Miroslav Cvetanović i Ibrahim Halovač. Oni su ronili po Borskom jezeru, tražeći ženu za koju je osumnjičeni govorio da ju je ubio i bacio u vodu. Ta žena nikada nije pronađena.

- Dubina Borskog jezera je oko 50 metara. To je veštačka tvorevina u kojoj nema virova ni bunara. Po dnu ima dosta mulja, na pojedinim mestima i do pet metara. Na površini je voda topla, sada je 22 stepena, ali na dubini opada. Tako je na 30 metara samo šest stepeni. Plaže su betonirane i ne spuštaju se naglo u vodu. Ipak, trebalo bi da se ograde i da se obeleži dokle mogu da idu neplivači, a dokle plivači - ističe Saša Rančić, član Ronilačkog kluba 'Rok end ajs', koji je iz vode Borskog jezera izvadio Bobana Paunovića. S. M. - N. A.

neki tekst iz 2003

ovo su samo nove zrtve koje su zabalezene na netu koliko li tu ima ukupno zrtava to je tek strasno
 
Hmmm...sve one price o ukletim kucama u kojima su vidjeni duhovi, utvare i razna cuda, uglavnom su iz Britanije ili SAD-a...
Zna li neko za neko takvo mesto u Srbiji??


PTS u jakovackoj kasarni.
svake godine se neki kunu da su videli devojku u belom kako se seta medju vozilima...
Moj (inace dobar drugar) je isto prisustvovao toj (da kazemo pojavi) video sam mu lice odmah posle, taj uzas u ocima i prebledelo lice..
znaci nije od onih malih sisica koje su se izvlacile iz vojske sa ludim pricama i sa samopovredjivanjem.
ljudina je,pametan jak i nije lazov.6 meseci bili zajedno u vojsci, a i sada smo dobri.znaci nikada slagao nije.

naravno ja se serrem na te price o natprirodnim glupostima.i verujem da je on nesto "video"
e sad, dal' je to halucinacija,neispavanost ili san nz.
 
evo ako nijebilo a verovatno jeste... iz politikinog magazina, mozda iz prosle ilipretprosle godine... neko drvo da li Gumeno
pa kao nisu smeli da ga seku nego je putn zaobisao kao neko bakzus drvo : )) ne znam gde... kao ko ga pipne bude neshto... ne znam da li i ako ga gledash

a ima ono kod male krsne pozitivno drvo... tako da eto ga negativno... nisam isprobavala
 
Бака ми је скоро умрла бог да јој душу благосиља пре два месеца, ево ја дан данас чујем необичне кораке по стану, а с времена на врема врата од њене собе се сама од себе отворе и то да није било никаквог ветра нити споља нити изнутра,
 
Бака ми је скоро умрла бог да јој душу благосиља пре два месеца, ево ја дан данас чујем необичне кораке по стану, а с времена на врема врата од њене собе се сама од себе отворе и то да није било никаквог ветра нити споља нити изнутра,

Tvoja baka je trenutno u stanju sna i ceka vaskrsenje na Sudnji dan,tako da ona sigurno nije uzrok otvaranja vrata i koraka...
 

Back
Top