UKLETA MESTA U SRBIJI

već sam spominjao svog dedu rođenog na neki praznik, a prema narodnom verovanju ljudi rođeni u određene dane imaju sposobnost da viđaju prikojaze više nego drugi. Ova tvoja riča me je podsetila na jednu dedinu, kada je kao mladić radio noću u "Milanu Blagojeviću" u Lučanima, a fabrika je na nekim brdima i udolinama između njih, kroz jednu teče neki potok, i jedno veče dok je bio u jednom obejktu pored tog potoka celu noć je nešto arlaukalo okolo, trčalo, skakalo, i na kraju ga napalo i odvuklo u potok, i veli da se povuklo kad su se prvi petlovi čuli

Toliko sam slušala o takvim pričama da više ne znam ko mi je šta govorio, ali znam sličnu pričicu o čoveku koji se isto noću vraćao odnekud, i primetio da ga neko prati. Pratilac mu je bio sve bliži i bliži. Negde pred zoru stigao ga je, i začuli su se petli. Pratilac mu je tiho rekao: ,,Samo su te sada petli spasili" .


A o tim prikazama koje se ne vide, svedoči dosta ljudi. Moja prababa i njen brat su se vraćali jednom sa ,,žurke", i odjednom na nekih petsto metara od kuće, njenom bratu uzjaše nešto na leđa, a ne vide šta-. I tako su se teturali do jutra, kaže nisu mogli nikako da se vrate, iako su bili takoreći blizu.
 
Ukleto je svako mesto gde je neko nevino poginuo/ubio se/ubijen je, itd... duša ne može mirno da ode na onaj svet pa ,,luta,, na ovom svetu sve dok ne učini nešto da nađe mir... a i ne valja noću ići kojekuda.

Evo ja živim u kući u kojoj se jedna mnogo fina gospođa obesila zbog mučnog života. Aj sad ti meni objasni zašto mi kuća nije ukleta? Ne može sad neke jesu, a neke nisu. Ako tvrdiš ono što si gore napisala, ja bih da ti meni odgovoriš. Kratko i jasno. Hvala.
 
Gugla, gugla. Kad izgugla neku vanvremensku teoriju, napisaće je ovde na najnerazumljiviji mogući način i iako je i sama neće razumeti, tvrdiće da joj je savršeno jasna, a da sam ja nedovoljno "otvorenog uma" da bih razumeo bića sa onoga sveta.
 
Gugla, gugla. Kad izgugla neku vanvremensku teoriju, napisaće je ovde na najnerazumljiviji mogući način i iako je i sama neće razumeti, tvrdiće da joj je savršeno jasna, a da sam ja nedovoljno "otvorenog uma" da bih razumeo bića sa onoga sveta.

oh that's so sad
tumblr_lv73qeMMGn1qb0d5y.png
 
Davno sam čitala jednu priču o ukletoj kući.Kao,nekoliko reportera je išlo da je snimi i vidi.Tu su im se dešavala neverovatne stvari.Kao,zidovi su se pomerali,plakala je senka nekadašnje gazdarice i sto sličnih gluposti.A bio je jednom i jedan dokumentarac o nekim sestrama,kako ih je neko davio u ukletoj kući..
 
To definitivno postoji...pre desetak godina sam videla nesto (ljudi to zovu prividjenje)i jos uvek se nisam oporavila.Nerviraju me ljudi koji govore da nepostoji jer sam i sama pre bila takva...
Ali evo sad nesto drugo,
Nedaleko od Kostolca postoji put duzine oko 3 ili 4 km,spaja dva sela Drmno i Bradarac.
Za taj put kazu da je uklet.Postoji legenda da je postojalo neko drvo koje su morali ukloniti da bi taj put mogli napraviti.Radnik koji je porusio to drvo zvao se Zoran.Legenda kaze da ce na tom mestu nastradati pet Zorana i da ce se prevrnuti djacki autobus pun dece.Sto je nejgore do sada su tu stvarno poginula cetri Zorana .Podignuti su im spomenici na tom putu pa tako mozete proverit istinitost ove price.

Prica je istinita. Citam odavno sve postove na ovoj i slicnim temama ali pozelela sam da se registrujem samo zbog ovog, iako "malo" kasnim. Ja sam inace rodom iz jednog od ta dva mesta :). Ne znam da li je paranormalno ali je svakako cudno s' obzirom da je na tom putu bilo puno saobracajki (sa manjim ili vecim posledicama) a stradali su samo oni koji su nosili ime Zoran!!! Inace poslednji koji je stradao doselio se tu par godina pre pogibije u izbeglicko naselje... Poznavala sam ga samo iz vidjenja ...nisam mu znala ime jer su ga svi oslovljavali po nadimku-"Djole". Posto je vec u okolini kruzila prica o trojici stradalih Zorana, secam se da sam se sledila kada sam na memorijalnoj ploci postavljenoj gde je nastradao procitala-Zoran ....."Dakle cetvrti"...pomislila sam.... Imao je 20-ak godina...motorom se zakucao u traktorsku prikolicu mog komsije,koji se zaustavio jer mu se traktor pokvario... Cula sam za tu legendu o "zapisu" - svetom drvetu. Ono sto sam ja cula da ih je bilo pet("zapisa") i da se covek koji ih je posekao zvao Zoran..
 
postoji negde neko ukleto drvo, mislim da ga zovu "gumeno"? bilo je u politikinom magazinu o tome
kao cak nisu dali ni da se sece nego da put ga zaobidje : )) kao toliko su ubedjeni u baksuz, ko ga dodirne
ali ne znam gde je to, google ima a ima i politika
 
Prica je istinita. Citam odavno sve postove na ovoj i slicnim temama ali pozelela sam da se registrujem samo zbog ovog, iako "malo" kasnim. Ja sam inace rodom iz jednog od ta dva mesta :). Ne znam da li je paranormalno ali je svakako cudno s' obzirom da je na tom putu bilo puno saobracajki (sa manjim ili vecim posledicama) a stradali su samo oni koji su nosili ime Zoran!!! Inace poslednji koji je stradao doselio se tu par godina pre pogibije u izbeglicko naselje... Poznavala sam ga samo iz vidjenja ...nisam mu znala ime jer su ga svi oslovljavali po nadimku-"Djole". Posto je vec u okolini kruzila prica o trojici stradalih Zorana, secam se da sam se sledila kada sam na memorijalnoj ploci postavljenoj gde je nastradao procitala-Zoran ....."Dakle cetvrti"...pomislila sam.... Imao je 20-ak godina...motorom se zakucao u traktorsku prikolicu mog komsije,koji se zaustavio jer mu se traktor pokvario... Cula sam za tu legendu o "zapisu" - svetom drvetu. Ono sto sam ja cula da ih je bilo pet("zapisa") i da se covek koji ih je posekao zvao Zoran..

zanimljivo
 
Ukleto je svako mesto gde je neko nevino poginuo/ubio se/ubijen je, itd... duša ne može mirno da ode na onaj svet pa ,,luta,, na ovom svetu sve dok ne učini nešto da nađe mir... a i ne valja noću ići kojekuda.

suvise smo zaslepljeni proamericmim ''objasnjenjima'' iz kojekakvih niskobudzetnih filmica, te se vodimo njima ko da su 11. bozja zapovest
i ja znam za to verovanje o dusama i ukletim mestima, iz filmova, ali koliko je to stvarno tako . . .
sumnjam..
 
Toliko sam slušala o takvim pričama da više ne znam ko mi je šta govorio, ali znam sličnu pričicu o čoveku koji se isto noću vraćao odnekud, i primetio da ga neko prati. Pratilac mu je bio sve bliži i bliži. Negde pred zoru stigao ga je, i začuli su se petli. Pratilac mu je tiho rekao: ,,Samo su te sada petli spasili" .


A o tim prikazama koje se ne vide, svedoči dosta ljudi. Moja prababa i njen brat su se vraćali jednom sa ,,žurke", i odjednom na nekih petsto metara od kuće, njenom bratu uzjaše nešto na leđa, a ne vide šta-. I tako su se teturali do jutra, kaže nisu mogli nikako da se vrate, iako su bili takoreći blizu.

srpsko verovanje je u pitanju - dakle, po nasem folklioru veruje se da kad se takvo sta desi, djavo je uzjahao zrtvu, premda, recimo, na istoku drage nam zemlje slicno se ponasa i karakondzula, mada se ona vidi, a djavo ne
 
suvise smo zaslepljeni proamericmim ''objasnjenjima'' iz kojekakvih niskobudzetnih filmica, te se vodimo njima ko da su 11. bozja zapovest
i ja znam za to verovanje o dusama i ukletim mestima, iz filmova, ali koliko je to stvarno tako . . .
sumnjam..

Vec sam pokusala jednom odgovoriti ali je odgovor "misteriozno" nestao :D. Dakle, da se ponovim- donekle se slazem sa tobom. Ne pokusavam poreci da se ljudima desavaju stvari za koje u datom momentu nemaju racionalno objasnjenje ali mislim da u nedostatku istog mnogi podlezu verovanjima iz naseg folklora, "proamerickim objasnjenjima "(kako si ih nazvao)...ili neki cak pustaju masti na volju. Valjda su zato teme slicne ovima najposecenije-daju dovoljna prostora za raspravu zasnovanu po malo na svemu od navedenog.
 

Back
Top