UKLETA MESTA U SRBIJI

Snake pit je pitao ko hoce da se pridruzi njegovoj grupici, hocu ja.Obozavam da gledam one ludake na SciFi kako se strecaju od ''duhova'' i od kojekakvih mitskih stvorenja.Covece ljudi zive ko kraljevi od istrazivanja nekih stvari koje ne POSTOJE.Pa uvek na kraju nadju kosku kokoske ili ovce, a naprave dramu... Kako ih je jedan cica sje*o kad im je dokazao da su ''tragovi'' koje su nasli svi isti i da su napravljeni utiskivanjem u zemlju.Bilo je ono: ,,Erm, sta smo ono rekli, a da, pridruzite nam se i sledeci put u novim pustolovinama'' z:D
 
ko je odakle, gde se nadjemo, kako, sta? ima li koga iz bg?
znam da se ne tice ove teme, ali i po fruskoj gori ima svega i svacega, rimske iskopine i ko zna sta jos, prica se i o rimskoj fontani mladosti, dalje price idu da su se u dolinama fruske gore radjali imperatori i vojskovodje,
kazu bio neki dedica kog su navatali turci da im otkrije gde je fontana, ali naravno zadrta srbenda im nije rekla pa su ga malo rascerecili, tako da se i dan danas u tom seocetu pojavljuje duh doticnog cice aka zastitnika fontane
ima na youtubeu klip o vampiru iz sela gornje stopanje
a valjalo bi videti i gravitacionu anomaliju u radanu
 
E zavidim ti Valeria z:p Mi planiramo uskoro da se iselimo iz grada i da odemo negde u prirodu. Meni je isto Frushka Gora zanimljiva. Volela bi ove godine da je posetimo MM i ja a i do Radana se obavezno mora otici.
Na Rtnju smo se vec odomaciliz:mrgreen:
 
U okolini Kumanova,postoji (nekada) grandiozni spomenik Palim Borcima za Oslobodjenje...Rec je o Srpskim vojnicima koji su dali zivote za oslobodjenje u ratu protiv Turaka 1912-te godine...
Spomenik sacinjavaju 3 dela:
1.Kripta (koja se nalazi u podzemlju)
2.Crkva (iznad kripte)
3.Vidikovac (najvisha tacka spomenika)

Tokom Drugog Svetskog Rata,spomenik je miniran od strane Bugara,a ustvari od seljaka iz sela Mlado Nagoricane.

I do dan danasnji cudne se stvari desavaju u okolini spomenika.


Na putu iz sela Vojnik,sa namerom da sto brze stignem kuci preshao sam po crnom putu ispod Spomenika.Ne znam sta je bilo mojoj pridruzbi koja je predlozila da idemo (na 10-tak minuta) na vrhu brda,na samom ulazu Spomenika.
Nikad nisam voleo to mesto,ali sam pristao...Odmah nakon sto sam se parkirao na 10-tak metara od ulaza,primetio sam da neko izlazi kroz glavnog ulaza noseci skolsku torbu...Bilo mi je neobicno (dok je djevojka umirala od straha).Krenuli su prema mene (primetio sam da su trojica).Jedan je pricao engleski a druga dvojica su pricali lokalnim kumanovskim dijalektom.Tokom razgovora,saznao sam da su studenti medicine i da dolaze u "nabavku",odnosno da uzimaju kosti kako bi ih koristili za studiranje.
Nakon sto smo se razisli,krenuo sam prema Kumanovu koje je 5 do 7 km od Spomenika...
Savest mi nije dala mira da sedim kuci i sledece noci sam se uputio opet u pravcu Spomenika,ovaj put sa jos dvojicu drugara.
Hteo sam da vidim dali to stalno rade,jer kako sam saznao,taj momak koji je pricao engleski je Grk i kaze da dobro placa kako bi uzeo kosti koji su mu potrebni za studije...
Cekali smo pola sata,ali nigde nikoga...Odlucili smo da udjemo u Spomenik i da proverimo jel ima nekoga...Usao sam u kriptu i zapalio svece...
Odjednom sam osjetio neki osecaj kako me neko posmatra...
Znam da su i moja dva druga usli u Spomenik...
Nije bilo nikoga...Idem ja prema izlazu i vicem "Eheeeeeeejjj" kako bi mi drugovi znali da izlazim da i oni izadju.
Cujem negde iz hodnika "eeeeeeeeeee".Dobro je-kazem,idu i oni...
Nakon 2 minuta nista...Opet cujem "eeeeeeeee"...Malo sam se iznervirao i vicem "Pa hajde ljudi,smrz'o se ovde"...
Odlucim da izadjem i da i sacekam napolju.Izlazim a oni stoje pored kola i jedan mi kaze "Eeeeeeeee crni Branko,taman da se popnemo na vidikovac,ja se sapletem i padnem,verovatno sam polomio nesto".Pa kad ste izasli,pitam..Pa kaze drug,jedan minut nakon shto smo usli...
Sutradan,kad sam pricao sa ocem sta je bilo...Samo je rekao "Pa dobro deco,jel imate vi mozga da tamo idete..."
 
ZmajReda,zanimljiva priča.

Moj brat od ujaka živi u Nemačkoj u Euskirhenu i jednom prilikom kad sam bio tamo vodio me da mi pokaže jedan napušten lokal.Tu je pre bila turistička agencija i vlasnik se navodno tu ubio zbog dugova.Međutim,na njegovom telu je bilo bezbroj rezova žiletom ali policija rekla kako je on sam sebe mučio pošto su mu i prsti bili puni posekotina navodno kako je držao žilet i posle toga je ispalio sebi metak u glavu.Međutim,stanari okolnih kuća su rekli kako su na dan "samoubstva" videli 2 čoveka kako ulaze u lokal i da su izašli tek posle 3 sata.To znači da je to verovatno bilo ubistvo sa prethodnim mučenjem.Tražio sam ovaj slučaj na netu ali ništa.
E sad ono glavno.Taj lokal se nalazi 2 bloka od kafića gde moj brat izlazi sa društvom i priačo mi on kako su jedno veče on i 3 njegova prijatelja slučajno zalutali tu i kad su primetili da idu u pogrešnom pravcu bili su tačno ispred tog lokala.Pošto lokal ima taj deo gde se primaju mušterije i pozadi malu kancelariju,vrata od kancelarije su ostala otvorena još od policijskog uviđaja.Taj deo poda kancelarije što se vidi je tad kad su oni gledali bio krvav i taj krvavi trag se još više širio.I čuli su neke urlike ali veoma tihe kao da su kilometrima daleko.Mislili su da im se pričinjava pa su sutradan otišli da vide jel ima krvi.Krvi naravno nije bilo.Ali su tu noć ponovo došli i sve je bilo isto kao onda.Krv na podu koje je sve više bilo,tihi prigušeni urlici.Pitali su kasnije i ljude koji žive u blizini da li su nekad čuli nešto iz tog lokala,niko nika nije ništa čuo.
Inače moj brat ima 21 godinu i verujem da nije to izmislio.Ovo nije baš u Srbiji,ali je veoma jezivo.
 
Poslednja izmena:
Ima u Pljevljima Crna Gora jedan lokal koji je bas star (sad srusen).Dok jos nisam znao sta je pitao sam roditelje odkada je to tamo i tak to oni su mi rekli da je to lokal gde su oni isli u mladim danima.Jednom sam sa drugovima pokusao da udjem ali vrata su bila zakljucana i u ormaru pored vrata bio je kljuc.Kada smo usli puno se zvukova culo neko lupanje trcanje kao smeh i tako to.Znam da je to mesto ukleta ali nazalost sada je tamo neki trzni centar :ppppppp
 
Postoji jedno mesto blizu Zajecara. Zove se Vlaski dol. Bio sam tamo i vidjao sam kratere. Ne moze se reci da je ulketo, ali je svakako zanimljivo. Ti krateri su od eksploziva, i tamosnji mestani kazu da se cesto cuju eksplozije. Naime, dolazi ljudi sa raznih strana da traze zlato, koje je tu navodno zakopano. U blizini Vlaskog dola postoje stare grobnice koje poticu od Rimljana, pa se i veruje da zlato potice iz tog doba. Neko iz tog kraja, mi je ispricao da postoje ljudi za koje mestani veruju da su i nasli nesto. Zato, idemo u lov na blago :bob:
 
Sinoc drug ispricao istinitu pricu iz vreme I Svetskog rata mislim.Naime, kada je jedan bugarski vod prelazio preko Vlasinskog jezera, a tada valjda to nije bilo jezero, vec zivo blato, kapetan voda pita neku staricu da li moze tuda da prodje.Ona mu kaze da mogu da prodju.Tokom prelaska preko zivog blata ceo vod se udavi, samo kapetan prezivi i vrati se, te zakolje staricu.I ta starica danas valjda uhodi Vlasinsko jezero, te se stoga skoro svake ili svake godine neko udavi tamo.
Takodje ima i prica, da kada je bio zemljotres u Kraljevu, da se jezero rascepilo i da je iz vode izasao vodeni bik.Tako pricaju ocevici.
 
Ako neko zna i siguran je da je cuo nesto vezano za paranormalne pojave u blizini vas ili negde neka mi javi.I da li verujete u postojanje paranormalnih pojava,ja nisam dok se nisam sam uverio?Postavicu slike i snimke sto sam zabelezio pa cete videti ili ko hoce da se pridruzi meni i mojoj grupici za istrazivanje neka izvoli.

U mom stanu nestaju carape, nikad ih nemam dovoljno... Jel se to racuna?
 
Ciao ljudi. Procitao sam svih 30 stranica, u nekim sam se stvarima nasao a neke su cista glupost. I voleo bih da poneka deca prestanu da smaraju i izmisljaju. Nadjite hobi ili mars u pesak. Imam 25 godina, zavrsen fax i dobar posao. Nisam dosao ovde jer mi se to u nekom trenutku cinilo interesantnim vec zbog toga da vidim dali je neko prosao slicno iskustvo kao ja. Uskoro pocinjem da radim na ovoj temi, kamere mikrofonija strucni ljudi. Svako je dobrodosao. Oni koji veruju i oni koji ne veruju. Uzivajte pa se kuckamo dalje...
 
krakto i jasno...napustena rujinirana kuca na zrenjaninskom putu..ne mozete da je promasite..na oko 1,5-2 kilometra od borce prema opovu na zrenjanincu nalazi se ta ukleta kuca...prepoznatljiva je jer pored nje ne rade nocna svetla...nisam licno isao..ali znam ljude koji su isli i znam da ne bi lagali..ali po njihovoj prici tu se desava neko zesce istripovano cudo...plus video klip na kom se vidi samo obrisi kuce jer je mrkli mrak a cuje se plac beba....:S pozzz uzivajte..;)
 

Back
Top