UKLETA MESTA U SRBIJI

Danas sam je slikao, pri povratku iz sela

..a nije ti palo na pamet da malo gvirnes unutra..:zper:

ja ne verujem ni u šta od tih priča, ali sam se u selu toliko kao mlađi nakupio straha od priča kojejkakve rodbine i komšija, a naročito moje babe, da mi noću nije svejedno po dvorištu u selu da prošetam, a kamo li da virnem u nešto ovakvo :) Mada, ova kuća je odmah pored puta, blizu ima drugih kuća, i nije na tako strašnom mestu, a ipak... :)
 
ja ne verujem ni u šta od tih priča, ali sam se u selu toliko kao mlađi nakupio straha od priča kojejkakve rodbine i komšija, a naročito moje babe, da mi noću nije svejedno po dvorištu u selu da prošetam, a kamo li da virnem u nešto ovakvo :) Mada, ova kuća je odmah pored puta, blizu ima drugih kuća, i nije na tako strašnom mestu, a ipak... :)

Pukla krsta, ispade da sam samog sebe citirao :) a sad i ovde ispada kao da ovo gore navedeno nisam ja rekao
 
@SantaSlayer
MA nije da se plase nego sto kao pokazuju interesovanje ali sa uslovom da im neko nadje misteriju, da ih drugi organizuje, da ih drugi odveze do tamo, da im drugi uz tu misteriju servira i neku pricu...
znaci on bi hteli kao neki turisti tu da se provedu i na kraju bi rekli: "pihhh, i nije bilo nesto"
P.S.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/90434/Drekavci+su+među+nama!.html
za ovo sam skoro cuo
procitajte clanak
neka baba tvrdi da joj uvece drekavci setaju po tavanu cak ih i opisuje kako izgledaju
baba se sa njima bas i sprijateljila z:mrgreen:
e sad da nebude da je to neka standardna luda baba, znaci ova baba je radila kao doktorka
 
@SantaSlayer
MA nije da se plase nego sto kao pokazuju interesovanje ali sa uslovom da im neko nadje misteriju, da ih drugi organizuje, da ih drugi odveze do tamo, da im drugi uz tu misteriju servira i neku pricu...
znaci on bi hteli kao neki turisti tu da se provedu i na kraju bi rekli: "pihhh, i nije bilo nesto"
P.S.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/90434/Drekavci+su+među+nama!.html
za ovo sam skoro cuo
procitajte clanak
neka baba tvrdi da joj uvece drekavci setaju po tavanu cak ih i opisuje kako izgledaju
baba se sa njima bas i sprijateljila z:mrgreen:
e sad da nebude da je to neka standardna luda baba, znaci ova baba je radila kao doktorka

zanimljiv clanak, mada, po mom misljenju, suvise vulgarizovan, ako me razumes na sta mislim
 
@SantaSlayer
MA nije da se plase nego sto kao pokazuju interesovanje ali sa uslovom da im neko nadje misteriju, da ih drugi organizuje, da ih drugi odveze do tamo, da im drugi uz tu misteriju servira i neku pricu...
znaci on bi hteli kao neki turisti tu da se provedu i na kraju bi rekli: "pihhh, i nije bilo nesto"
P.S.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/90434/Drekavci+su+među+nama!.html
za ovo sam skoro cuo
procitajte clanak
neka baba tvrdi da joj uvece drekavci setaju po tavanu cak ih i opisuje kako izgledaju
baba se sa njima bas i sprijateljila z:mrgreen:
e sad da nebude da je to neka standardna luda baba, znaci ova baba je radila kao doktorka

Jedini drekavac za kojeg se zna da postoji je ovaj
rep%20ekrem.jpg
 
O ovome je već bilo reči na temi, ako se dobro sećam. Ova kuća nalazi se na samom ulazu u Guču, već decenijama je napuštena, mnogo puta su pokušali da je obnove i nasele se u njoj, ali kažu da je svako posl e2-3 provedene večeri bežao glavom bez obzira odatle, zbog raznih zvukova, krika i doživljaja gotovo svake noći, a kažu da su i nekoliko pokušaja rušenja pratili čudni događaji. Šta je od tih priča istina ja ne znam, ali decenijama kuća ej zapuštena, niko je ne ruši, i niko ne želi da kupi imanje na kome se nalazi

Danas sam je slikao, pri povratku iz sela

ukletakucaguca.jpg

O ovoj kući sam već govorio na nekoj od tema u ovom pdf.
Ćale mi pričao da su tu tokom II sv.rata bili neki zločini, bilo je zaklanih i sl...
 
Poslednja izmena:
O ovoj kući sam već govorio na nekoj od tema u ovom pdf.
Ćale mi pričao da su tu tokom II sv.rata bili neki zločini, bilo je zaklanih i sl...

jedna zanimljiva stvar - veliki deo priča koje sam od starih čuo u selu kazuju da su se priviđanja događala mahom na mestu nekih zločina iz minulih ratova, navodno zbog toga što su tu bili pokopani ubijeni bez opela
 
Znam da je neko već pominjao ovu kuću :)

Imaš li neku konkretnu priču? Ja sam svašta čuo, ali kao mali, pa sam zaboravio

Konkretna priča koju mi je ćale ispričao odnosila se na četnike koji su navodno u toj kući poklali neke ljude, kao i silovali i ubili neke devojke... I isto mi je ispričao što i ti kažeš, da su ljudi hteli da ruše ovu kuću, preurede, da žive u njoj, i niko nije uspeo u svojoj nameri jer su zbog priviđenja bežali...

Kada sam kao klinac prvi put čuo priču o ovoj kući, stresao sam se svaki put kada sam dolazio u Guču, a zaboravio da okrenem glavu na drugu stranu.. :)

A kuća je na 10-20m od glavnog puta Čačak-Guča
 
Zovu ih prokletije jer je veoma nedostupacno.Ostri vrhovi velike visine strmi prelazi i tak to.Proglasen je Prokletije jer po narodu ko god tamo ode nemoze da se vrati.To je moje misljenje.

Vrlo moguće...

Inače, kada sam putovao avionom od BG do PG imao sam priliku da ugledam Prokletije u svoj njihovoj veličanstvenosti. Fenomenalan pejzaž, jednostavno nestvaran!
 
Zovu ih prokletije jer je veoma nedostupacno.Ostri vrhovi velike visine strmi prelazi i tak to.Proglasen je Prokletije jer po narodu ko god tamo ode nemoze da se vrati.To je moje misljenje.

teshko kojo, veoma teshko. sve su planine krshevite i strme, pune kanjona i slichnih vukohebina i teshko dostupachne. ako je to kriterijum onda bi npr alpi trebali da budu ultramegagiga prokletije, a da ne prichamo tek o himalajima i ostalim planinskim vencima. a nisu, nego su alpi, himalaji su himalaji, itd. samo je to na granici cg i albanie prokleta planina. nego, neko je izgleda prokleo te planine, i to po svemu sudeci neko veoma mocan. neki vladar ili sveshtenik visokog ranga, a mozhda chak neko mocniji i od njih. moguce davno, al chim se ime zadrzhalo do danas - ima neshto.
ako preko neta trazhish poreklo imena proklete planine necesh puno naci. to se izgleda krije, ne objavljuje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top