Moja omiljena sminka i kozmetika

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Ne znam sto bas ja da svecano otvorim ovu lozu, ali eto neko mora, pa rekoh ajde...:D

moj omiljeni brend je Max factor bez polemike:ok:

Inace, kupivina sminke i mazalica mi je pravo uzivanje:heart:

omiljeno mleko ah ta Penelopa, obozavam je! :worth:

Parfem - Cicily je naj naj, ali ova Kristina Agilera mi se mnogo svidja....

Da cujem dame....:D:klap:
 
Od šminke najčešće uzimam L'oreal i Max Factor, ponekad Maybelline, a za telo Nivea - neprevaziđena. Ne volim da dam neku višu cifru za kozmetiku, da se ne bih razočarala:sad: Polako počinjem da eksperimentišem i sa Artdeco senkama, a bacila sam oko na Bourjois maskaru Volume Glamour i Revlon Color Stay sjaj za usta. Parfem Mademoiselle Chanel za svečane prilike mi je najlepši, mada ga svaka druga žena koristi.
 
avon sminka definitivno....nista gori od loreala i max faktora a jeftinije...mleka za telo menjam ali volim dove za suvu kozu i garnierovo mleko sa ureom....kosa mi je masna pa koristim clairol-ov sampon sa biljem, predivno mirise i dobro pere....podloga sa proteinima za nokte od esie mije pomogla da pustim nokte....preporucujem.....:)
 
Volim Fenjal i Nivea mleka za telo. Mada, u poslednje vreme koristim Dior J'adore bodi losion. Divno miriše i čini kožu svilenkasto mekom. Za dnevnu negu lica koristim Vichy Aqualia thermal.

Od dekorativne kozmetike preferiram L'oreal, Collistar i Pupu.
Pupine senke za oči, extrapearl, su fantastične. I sjajevi za usne takođe. Ne volim ruževe, i gotovo nikada ne stavljam jake boje na usne, uvek su to glosevi koji su tonski usklađeni sa bojom usana. Uvek naglašavam oči. Trenutno mi se dopada L'oreal sjaj za usne Glam shine.
Ne koristim puder jer imam dobar ten, bez nepravilnosti, koristim samo toniranu kremu, Nivea visage, blaga je i odgovara mi u potpunosti. Da bih prikrila podočnjake koristim L'oreal Infallible korektor. Volim Collistarovo rumenilo, sa oduševljenjem ga koristim, divna nijansa, pesca.
Obožavam L'orealove maskare ali pre izvesnog vremena uzeh Max Factor false lash effect maskaru, prezadovoljna sam. :)
 
Ja jako retko koristim puder (npr. kad se fotografisem), a toniranu kremu sam jednom davno pazarila i nisam je upotrebila, ali me kopka nesto...Tada davno sam probala toniranu kremu i cini mi se da je to sasvim isto ko i tecni puder. Kakva je sad razlika izmedju ta dva? Izgleda da i jedno i drugo imaju farbu u sebi i neke hidrantne elemente.
 
Ja jako retko koristim puder (npr. kad se fotografisem), a toniranu kremu sam jednom davno pazarila i nisam je upotrebila, ali me kopka nesto...Tada davno sam probala toniranu kremu i cini mi se da je to sasvim isto ko i tecni puder. Kakva je sad razlika izmedju ta dva? Izgleda da i jedno i drugo imaju farbu u sebi i neke hidrantne elemente.


Tonirane kreme su blaže od pudera, podjednako neguju kao kreme, idealne su i za zrelu kožu jer se ne uvlače u bore. Hrane i vlaže kožu, većina sadrži zaštitni faktor i esencijalna ulja koja će kožu učiniti glatkom i dati prirodan sjaj.
Pigmenti u toniranim kremama su blaži, tekstura je ređa, i za razliku od pudera koji je najbolje nanositi sunđerčićem, tonirana krema se utapkava prstima.
Moć prikrivanja tonirane kreme je manja. Ali kao što već napisah, ja nemam problematičnu kožu, niti nedostatke tako da mi tonirana krema apsolutno odgovara. Malo stavim rumenila preko i super izgleda. :)
Tonirane kreme ne zapušavaju pore, što je još jedan plus.
 
evo jednog saveta....moja koza je izuzetno masna i prijaju mi extra lagane kreme....kad se sminkam prvo stavim kremu za masnu kozu na lice a posle puder bez ulja od avona...onaj za tinejdzerke....nanosim ga sa vlaznim prstima jer tako iskoristim manju kolicinu a i manje prekriva...bude kao tonirana krema.....:)
 
Nista ne moze da zameni toniranu kremu jer puder je puder, ima talk, a krema je krema, nema talk

:) slazem se, ali hocu samo da kazem da sam ja nasla resenje za sebe....niej lako naci podlogu koja ne prekriva jako, koja ne izaziva bubuljice, koja ne masti kozu i koja je uz to i jeftina.....:lol:....bila sam zadovoljna i sa maybelinovom podlogom sa vodom....mada, ona je jace pokrivajuca.....
 
Још ми је млада кожа за тешке пудере.... идем си частим себе после посла с тонираном Нивцеом ако је нађем, ону исту, ако не онда идем да прегледам лепо у Лилију све редом, па да видим шта је бест оф
 
Juce sam pribavila novu Niveu tinting daily care, natural, valjda se tako zove, e super je, ko stvorena za moju mladu kozu, jos masnjikavu, znaci krema je izuzetno kvalitetna, dovoljno je staviti u malom sloju, celim dlanovima i prstima po celom licu ravnomerno, ne masti, umereno hidrira i tokom dana razvija dobar ten u skladu s kozom lica. Cena u Liliju 583 dinara
Preporucujem
 

Back
Top