Deset najboljih knjiga

Ako volis da citas SF, probaj obavezno "Arakis - Pescana planeta" od Frenka Herberta(moze se naci i pod imenom "Dina".
U najmanju ruku po kvalitetu ravnopravna "Gospodaru Prstenova" ali nece se svideti svakom. Ja sam odusevljen :lol:
 
Justejn Gorder - Misterija pasijansa
Džulijan Barns - Troje; Ljubav itd; Floberov papagaj...
Nikolo Amaniti - Dolazim po tebe i vodim te sa sobom
Pol Oster - Meseceva palata
Sabato - O junacima i Grobovima
Goran Petrovic - Sve sto znam o vremenu
Bariko - Okean more
Erland Lu - Naivan, super
 
garou:
Ja pa ja:
Mala_Zelena:
Uzmi bilo sta od teri pracheta. :D
Umiraces od smeha


Pa to i ja kazem.
Samo trazi one koje je sam pisao.

Pokretne slike, Dobra predskazanja, Straza, straza, Oruzane snage....

a meni je bas onaj duet najjaca od svih njegovih knjiga ( parodija na demijana, ili kako se vec zvase taj film o djavoljem detetu)


To je bila prva njegova ( u pravu si i jos necija) knjiga koju sam procitao i koja me je nagnala da procitam skoro svaku koja je dosla u moje ruke.
Stvarno sjajno.
 
Ja pa ja:
garou:
Ja pa ja:
Mala_Zelena:
Uzmi bilo sta od teri pracheta. :D
Umiraces od smeha


Pa to i ja kazem.
Samo trazi one koje je sam pisao.

Pokretne slike, Dobra predskazanja, Straza, straza, Oruzane snage....

a meni je bas onaj duet najjaca od svih njegovih knjiga ( parodija na demijana, ili kako se vec zvase taj film o djavoljem detetu)


To je bila prva njegova ( u pravu si i jos necija) knjiga koju sam procitao i koja me je nagnala da procitam skoro svaku koja je dosla u moje ruke.
Stvarno sjajno.
Terry Pratchet i Neil Gayman
 
Dostojevski - Zapisi iz podzemlja(ako si u fazonu malo tezih knjiga)
Pekic-Besnilo(bash su ga izdale VN)
definitivno kao lako shtivo za WC Teri Prachet i Nil Gejmen- Dobra predskazanja
od SF-a sve Odiseje i ako uspesh da nadjesh Siriusove kratke priche(jes' da nisu romani,ali su OK)
od horora Kingov Talisman i To kao obaveznu literaturu
ako volish psihologiju Chovek i njegovi simboli od Junga
toliko od mene pa ti biraj... :P
 
Meni se Pracet uopste ne svidja. Uzela sam jos davno jednu knjigu, ne secam se sad koja je bila, i toliko me je smorila da sam odustala.
Preporucujem... hm... za tinejdzere Gradimira Stojkovica, Princezine dnevnike :oops: , Angus, tange i ljubljenje s vatanjem :D , Potera, naravno... a mnooooogo mi se dopala i knjiga Ptice umiru pevajuci, kao i Prohujalo s vihorom... Seticu se, ima ih jos krsa :wink:
 
glista:
Ne gubi vreme na bezvezarije! Najbolja knjiga ikad napisana na svetu je "Sto godina samoće"od Gabrijela Garsije Markesa :idea:

aj otvori temu pa je izanaliziraj :twisted:
evo ti neke knjige koje su ok, shta da radim, citala sam uglavnom u osnovnoj
a.a. miln - kuca na puovom uglu, vini pu (kao za decu su ali su diivne i lepo se citaju)
beskrajna pricha - m. ende
ja volim i selenica on je malko zestokih tema ali ja sam ga progutala lako se procita i kao da sve vidim i cujem shta pise u knjizi...moze za leto ne smara samo shto nije bash veselo ali je dobro
eto ja bash ne citam al obrati paznju na ove
 

Back
Top