strašno

blabla

Gost
Poruka
1.118
Upravo sam čula kako se lepo priča sa detetom. Žena i muškarac sa detetom hodaju ulicom i dete plače. Ne znam razlog. Uglavnom, muškarac kaže detetu: Đubre jedno... Kako si ružna kada plačeš, đubre jedno.
:eek:
Šta misle oni koji ovako govore deci da će postići?
 
jadna deca
mnogi nisu zasluzili niti su sposobni da budu roditelji
kontam da klinci umeju da iznerviraju ali vise od polovine roditelja treba prevaspitati pre nego sto ce biti u stanju da bilo kog vaspitavaju
 
Upravo sam čula kako se lepo priča sa detetom. Žena i muškarac sa detetom hodaju ulicom i dete plače. Ne znam razlog. Uglavnom, muškarac kaže detetu: Đubre jedno... Kako si ružna kada plačeš, đubre jedno.
:eek:
Šta misle oni koji ovako govore deci da će postići?

Блабла, да се тема не би претворила баш у ''страшно, сташно'' тему, где ћемо се само згражавати над конкретним примером (а наравно да ћемо да се згражавамо, шта бисмо друго, ми савршена форумска бића ;)), ја бих предложила да је мало преусмеримо. Наиме, да мало погледамо у себе и да признамо (уколико имамо храбрости:mrgreen:) које су то речи које МИ изговарамо у бесу деци, партнеру, најближима...;)

Шта кажеш на то?
Значи - које увредљиве речи изговоримо у бесу, зашто их изговоримо, како се осећамо тада, а како после, и шта мислимо да постижемо њима?
 
e posle nek mi neko kaže kako ne treba tući decu u vaspitne svrhe, čak ni jednom po guzi, da dete ne bi imalo traume
u bivšem komšiluku sam imala jednog komšiju koji nije znao drugačije da razgovara sa detetom, nego mu je govorio idiote, glupaku, beži tamo kad ništa ne znaš i to je bilo u dvorištu, i mogo je ceo komšiluk da čuje....dete oko 5 god:eek: razumem da se čovek iznervira, kaže svašta i što misli i što ne, al ako je to svakodnevno, a nema ni jednog bravo ili sl.....onda šta reći....
a ja?
ja stvarno ne koristim takve reči. stvarno,.... ja sam savršena forumašica, dobro ne baš savršena, jer kad se iznerviram lupi po dupetu, i naredim da bude tišina i bes me brzo prođe...
 
Блабла, да се тема не би претворила баш у ''страшно, сташно'' тему, где ћемо се само згражавати над конкретним примером (а наравно да ћемо да се згражавамо, шта бисмо друго, ми савршена форумска бића ;)), ја бих предложила да је мало преусмеримо. Наиме, да мало погледамо у себе и да признамо (уколико имамо храбрости:mrgreen:) које су то речи које МИ изговарамо у бесу деци, партнеру, најближима...;)

Шта кажеш на то?
Значи - које увредљиве речи изговоримо у бесу, зашто их изговоримо, како се осећамо тада, а како после, и шта мислимо да постижемо њима?

Može, može. Odlično. Zahvaljujem. :)
Evo da krenem onda ja. Deci, mislim, da nikada nisam kazala nešto uvredljivo. Ako mi se nešto baš ne sviđa što urade, a znam da je iz besa, onda strogim glasom kažem da ne treba to da radi, da to tako ne može i da neću da tolerišem. Umem da kažem: nećeš ti mene vaspitavati, već ja tebe. :) I tu se sve svodi na ton.
A odraslima zbilja umem gadosti da kažem i uvek mi je loše posle toga, ali to radim onima koji su me nekada povredili nečim, pa kada me sada pritisnu gde boli ja nemam graničnik i kažem gluposti. Ne bih smela da ih ponovim sada, pošto su baš gadosti. Čim izgovorim doživim "zamišljeni šamar" od sebe same, ali reči su izgovorene. I to samo onima koji su mene povredili govorim. Ostalima ne govorim takve reči, mislim da je ono glup si najjača uvreda, mada naravno da ne mislim da je čovek glup. Dobro, neko jeste, ali retko.
 
Ja sam savršena mama. Najgore što mojima kažem kad se iznerviram je:
Jesi li ti normalan?! :evil:
:hahaha:
Oće li ovo da im ostavi traume? Nemam pojma.. nek se preispitaju povremeno, neće da im škodi...:lol:

I oću da se zgražavam kada neko svoje dete psuje i vređa.
i da gledam popreko onu komšinicu što sam je jednom čula da je sinu rekla
**** **** morončino jedna nesposobna ***** ***** ***** :(
 
e posle nek mi neko kaže kako ne treba tući decu u vaspitne svrhe, čak ni jednom po guzi, da dete ne bi imalo traume
u bivšem komšiluku sam imala jednog komšiju koji nije znao drugačije da razgovara sa detetom, nego mu je govorio idiote, glupaku, beži tamo kad ništa ne znaš i to je bilo u dvorištu, i mogo je ceo komšiluk da čuje....dete oko 5 god:eek: razumem da se čovek iznervira, kaže svašta i što misli i što ne, al ako je to svakodnevno, a nema ni jednog bravo ili sl.....onda šta reći....
a ja?
ja stvarno ne koristim takve reči. stvarno,.... ja sam savršena forumašica, dobro ne baš savršena, jer kad se iznerviram lupi po dupetu, i naredim da bude tišina i bes me brzo prođe...
Ja ću da ti kažem da ne treba. Ne treba ih ni vređati ni ubijati u pojam naravno...:D
 
Ево ја:
- ђацима често кажем ''уши ћу ти ишчупати'' или ''подавићу вас ко мачиће'' :mrgreen::lol:...али, добро, то је више у полушали...
- кад сам бесна кажем им да су безобразни, безобзирни, неваспитани....или тако нешто...
Шта желим да постигнем тиме? Да искалим свој бес и да их испрепадам! :mrgreen:

-својој деци, опет у полушали, кажем ''прасе једно'', када нешто проспу или избрљаве :lol:
- у бесу умем да јако вичем (али се то дешава врло ретко, ја сам једна сталожена особа:)), а кад се деси то гласи овако:''Срам те било! Безобразнице једна! Како можеш да си тако себична и саможива?! Реч да нисам чула!!! Пизда ти материна безобразна! (:rumenko:..то кад баш јако пошизим)....''

:think: Отприлике би то било то. Не изговарам речи попут: стоко, свињо, глупачо...и тако то...

Зашто вичем? Признајем да утим тренуцима не мислим на педагогију и педагошке ефекте. :rumenko::mrgreen: Вичем јер попиздим, и то је све.:rumenko:

Ето, ја рекох! :confused::rumenko:
 
:hahaha:

E samo izbaci ovo nevaspitani. Od svega ostalog ništa neće da im fali...:lol:
Meni je mama umela u besu da kaže da sam nevaspitana. I ja onda mirno čekam da ispriča šta ima pa je pitam ''Pa što me nisi vaspitala? :(''
e kad to izgovorim onda bežim da me ne stigne ona ili papuča...:hahaha:
 
ne znam kako neko može da vređa bilo koga, a naročito decu....to je baš bezdušno.
naravno, ima trenutaka kad popi*dim, ali to stvarno kratko traje i zašto bih govorila svašta i vređala - bilo decu, bilo muža?
mada, ima primera i u mojoj okolini da se ''časte'' međusobno - đubre, kretenu, druslo, majmune, idiotkinjo....:eek:
 
I ja mom klinji najčešće govorim - prase jedno! Ili - bezobrazniče!
Šta znam, još je mali. Kad poraste, možda ću ga "častiti" u skladu s godinama. :rumenko:
Mislim, sad je suviše mali i nekako su svi nazivi za sada u deminutivu.
 
Ево ја:
- ђацима често кажем ''уши ћу ти ишчупати'' или ''подавићу вас ко мачиће'' :mrgreen::lol:...али, добро, то је више у полушали...
- кад сам бесна кажем им да су безобразни, безобзирни, неваспитани....или тако нешто...
Шта желим да постигнем тиме? Да искалим свој бес и да их испрепадам! :mrgreen:

..moji (punoletni :roll: ) se zamisle kad im uz sve ovo :mrgreen: kazem i "sam pao - sam se ubio"
ili "ko ne plati na mostu, platice na cupriji",
a time zelim da ih zamislim nad chinjenicom da vishe nisu deca.. :)


-својој деци, опет у полушали, кажем ''прасе једно'', када нешто проспу или избрљаве :lol:
- у бесу умем да јако вичем (али се то дешава врло ретко, ја сам једна сталожена особа:)), а кад се деси то гласи овако:''Срам те било! Безобразнице једна! Како можеш да си тако себична и саможива?! Реч да нисам чула!!! Пизда ти материна безобразна! (:rumenko:..то кад баш јако пошизим)....''

:think: Отприлике би то било то. Не изговарам речи попут: стоко, свињо, глупачо...и тако то...

..ja sinu kazem da je "bizon nerazumni", a ceri da je "kokosh neopevana",
naravno posle isticanja poente,
pri chemu izbor zivotinjki nije ni malo sluchajan.. :mrgreen:
..ako jako popizzdim, psujem "majku koja ih je rodila", iskljuchivo kada under12 nije tu.. :roll: :rumenko:


Зашто вичем? Признајем да утим тренуцима не мислим на педагогију и педагошке ефекте. :rumenko::mrgreen: Вичем јер попиздим, и то је све.:rumenko:

Ето, ја рекох! :confused::rumenko:

..vichem da bi razumeli da sam samo chovek, koji IMA granicu strpljenja i razumevanja..
..vichem od kada su situacije u koje nas deca postave takve da je
ochigledno da to nije nash propust, vec njihovo svesno upushtanje u (nasilno)
"pomeranje granica".. :roll:
..vichem da bih ispustila vishak pare iz ushiju koji bi me ometao da sagledam situaciju realno
(vec pet minuta iza praska..).. :)
..eto..
 
Ево ја:
- ђацима често кажем ''уши ћу ти ишчупати'' или ''подавићу вас ко мачиће'' :mrgreen::lol:...али, добро, то је више у полушали...
- кад сам бесна кажем им да су безобразни, безобзирни, неваспитани....или тако нешто...
Шта желим да постигнем тиме? Да искалим свој бес и да их испрепадам! :mrgreen:

-својој деци, опет у полушали, кажем ''прасе једно'', када нешто проспу или избрљаве :lol:
- у бесу умем да јако вичем (али се то дешава врло ретко, ја сам једна сталожена особа:)), а кад се деси то гласи овако:''Срам те било! Безобразнице једна! Како можеш да си тако себична и саможива?! Реч да нисам чула!!! Пизда ти материна безобразна! (:rumenko:..то кад баш јако пошизим)....''

:think: Отприлике би то било то. Не изговарам речи попут: стоко, свињо, глупачо...и тако то...

Зашто вичем? Признајем да утим тренуцима не мислим на педагогију и педагошке ефекте. :rumenko::mrgreen: Вичем јер попиздим, и то је све.:rumenko:

Ето, ја рекох! :confused::rumenko:

Sve ti je oprošteno sem davljenja mačića, nikako bre da iskorenimo taj običaj u Srbiji :dash: :lol:
Meni jednom rođena majka rekla: ''Ne se.ri!'' :lol: Inače se ne čašćavamo u kući sem u šali, ovo važi za nuklearnu porodicu, baba je već priča za sebe, kad raspali rafal svi zinu od izezumljenosti :eek::eek::eek:
 
Sve ti je oprošteno sem davljenja mačića, nikako bre da iskorenimo taj običaj u Srbiji :dash: :lol:
Meni jednom rođena majka rekla: ''Ne se.ri!'' :lol: Inače se ne čašćavamo u kući sem u šali, ovo važi za nuklearnu porodicu, baba je već priča za sebe, kad raspali rafal svi zinu od izezumljenosti :eek::eek::eek:

У мојој (примарној) породици најстрашније је било када тата каже:''Триста му сикирица!'' :hahaha:
То је била најжешћа псовка која се могла чути у нашој кући! :lol:

Ја својој деци некад кажем:''Не сери!'' :confused::rumenko:
 
...Сад кад нешто размислим, у току одрастања не сећам се да су ме родитељи икада ''чашћавали'' неким називима или увредама...:think: Ја сам много гора мајка по том питању.

(Сестра ми је говорила:''Магарице једна!''...али то се не рачуна!) :mrgreen:
 

Back
Top