SEPARATISTA!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Separatista!
Nenad Čanak lansirao najnoviju tezu: Vojvodini je potreban ustav! Opozicija, ali i vlast tvrde da u njegovim izjavama ima protivustavnog delovanja
Thumb_0301MarinaLopicic_2.jpg


BEOGRAD - Lider LSV Nenad Čanak poručio je juče da je Statut Vojvodine dobro rešenje za severnu pokrajinu, ali da bi Vojvodina trebalo da dobije i sopstveni ustav?!
- Zalažemo se za to da Srbija bude apsolutno jedinstvena i celovita. Međutim, za njenu stabilnost daleko je važnije da autonomne pokrajine, kao što Ustav to propisuje, imaju svoje ustave - objasnio je Čanak.

Sagovornici Kurira iz opozicije, ali i iz vladajuće koalicije, smatraju da su ovakve izjave vrlo opasne i da je krajnje vreme da se Čanak za takvo ponašanje sankcioniše.

- Reč je o krajnje neozbiljnom i neodgovornom ponašanju koje samo po sebi ne bi bilo toliki problem, da se ne radi o protivustavnom delovanju! Ponašanje Čanka nanosi veliku štetu Srbiji, ono pokazuje da su stvarne namere pojedinih političara na vlasti da otcepe Vojvodinu i konačno unište i razore našu zemlju! Ovo je stvar preko koje se ne sme lako preći, njom se treba pozabaviti na najozbiljniji način - upozorava zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić.

Branko Ružić, šef poslaničke grupe SPS, kaže da izjave Nenada Čanka ne zaslužuju ozbiljne komentare.
- Jasno je kako je definisano ustavno uređenje države. Izvan tih okvira nema nikakvih razgovora, osim ukoliko se eventualno ne bi postigao dogovor o izmeni Ustava. Mislim da inicijative Čanka nemaju osnova ni u pravu ni u Ustavu, niti u političkoj volji većine relevantnih stranaka na političkoj sceni Srbije - jasan je Ružić.

Miroslav Markićević iz NS smatra da je Nenad Čanak najobičniji folirant.
- Inteligenciju Čanka ne osporavam, ali je on folirant. Niti je autonomaš, niti je separatista, on radi samo za svoj džep. Kad se bude ispitalo sve u vezi sa parama iz NIS, videće se da je tu i Čanak upleten. Izlazi sa bombastičnim izjavama koje podržava pola procenta građana i tako postaje nekakav politički faktor. I u vladajućem DS smatraju ga dvorskom ludom, a on to svesno prihvata kao svoju ulogu. Kad pogledamo gde i kako živi, moramo da se zapitamo gde je to zaradio. Sigurno nije od šestomesečnih kurseva u Americi. Njega ne treba shvatati ozbiljno, niti se brinuti zbog njegovih izjava, čovek je šoumen - „Veliki Brat“, luda kuća... - podseća Markićević na učešće lidera LSV u ovom rijaliti-šouu.

Ipak, Aleksandar Martinović, poslanik SRS, izjave Nenada Čanak ne doživljava bezazleno. On tvrdi da lider LSV od početka radi na projektu otcepljivanja Vojvodine.
- Čankova stranka je još 2003. izašla s nacrtom Osnovnog zakona Vojvodine. Inače, takav naziv nosi nemački ustav. Od osnivanja ta stranka se zalaže za odvajanje Vojvodine. Njegove krajnje namere su separatističke, a iza priče o Statutu i regionalizaciji u stvari stoji ideja da se Vojvodina odvoji i postane republika. Setimo se samo pasoša, mapa republike, poziva da se otvore strana diplomatska predstavništava... - podseća Martinović.

ALIGRUDIĆ: DEMOKRATE POTURAJU ČANKA
Šef poslaničke Grupe DSS Miloš Aligrudić smatra da DS potura Nenada Čanka kako bi najavljivao njihove prljave namere.
- DS uvek podmeće Čanka da kaže nešto još gore od onoga što bi oni uradili, odnosno što nameravaju da urade. To što je DS pokušao da napravi s idejom o Statutu nije daleko od Čankovog ustava. Tako oni koriste Čanka da brblja o ovakvim stvarima kako bi oni mogli da urade osamdeset odsto onoga što nameravaju. Oni isto misle, ali se plaše da to kažu naglas, za razliku od Čanka - ocenjuje Aligrudić.
http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-11-06-2009/separatista
 
Opet vam je neko drugi kriv Srbijanci što svi hoćew da pobegnu od vas. Zapitajte se zašto je to tako. Videćete da probleem leži u vama.

Sta ti znaci , ovo Srbijanac .



Nko nije kriv osim kloascnih izdajnika , koji rade za lovui koji su placeni od strane Hrvata i Nemaca za to .
A ko je ovima u Novom Sadu kriv , sto Banat nece sa njima , nego bezi od bojbodjana i ravnicarske kroato-dzamahirije .
 
stanovnik centralne Srbije



:hahaha:


Oće banat sa njima, Beograđanine :ok:.

Ja sam iz Banata .
A ako te nadjem tesko tebi u najmanju ruku . Nece banat sa njima , ja cu da ga dignem . Samo gledaj .

Ako je staniovnik centralne Srbije Srbijanac ,., kako se zove stanovnok centralmne Hrvatske , po istoj gramatici .

To Srbijanac je u najmanju ruku politicki nekorektno . E sad druga je stvar sto je nasa kvazi-elita sastavljena iskljucivo od glupaka i moroncimna .
 
Uuu, al si ga okrpiooo...
Pa danas kad nekom kazes da je separatista smo mu dizes rejting kod
izbezumljenih evro-fanatika.
Nije on separatista, brale,
on je slanina na nogama sa glavom u doopetu, eto sta je on, a ne separatista.
Obezbedio je taj sebe i bez separacije...
 
@Schutz

И ти си један провокатор или си само глуп за тројицу?! Какве црне жртве "великосрпске агресије", и гдје баш нађе као примјер Вуковар и Сребреницу?! Није тема али... Ако нешто није и не може да буде примјер за агресију онда су то управо дешавања везана за та 2 града.
 
Dakle, Srbijanci pogledajte se u ogledalo.

Vojvodina će biti nezavisna ako se ne opametite, manite se šovinizma nacionalizma i nacizma.

Shutze :lol:
da nije takvih kao ti, ne bi imao ko da nervira ove napaljene srbijancherose :lol:
Ja te apsolutno razumem i treba da te je sramota sto si pripadnik srpske nacije...
Toliko treba da te je sramota da pod hitno moras da uradis sledece :

odes u Sarajevo ili Zagreb, skines pantalone i gatje, zabijes glavu u neku zemlju i sa MP3 plejera pustis svoj snimljeni glas -
"Ja sam pripadnik zlocinackog srpskog naroda koji je vas Hrvate i Muslimane tamanio i cinio zlodela svake vrste. Zato bratjo moja Hrvatska i Muslimanska, jebbite me jer cete tako, kroz moj shupak, dotji do osvete, jer je moj shupak olichenje srpskih zlocina nad vasim nejakim narodima. Jebbite me sto bolje i zesce jer cete tako vratiti slavu vasih junacki palih golorukih ratnika."

Tako je Shutze, tako Srbin za slobodu gine. Neka te izjebbu za sve nas, podnesi tu zrtvu i skini ljagu sa sebe.
Tako je srpski sine!

:per:
 
Shutze :lol:
da nije takvih kao ti, ne bi imao ko da nervira ove napaljene srbijancherose :lol:
Ja te apsolutno razumem i treba da te je sramota sto si pripadnik srpske nacije...
Toliko treba da te je sramota da pod hitno moras da uradis sledece :

odes u Sarajevo ili Zagreb, skines pantalone i gatje, zabijes glavu u neku zemlju i sa MP3 plejera pustis svoj snimljeni glas -
"Ja sam pripadnik zlocinackog srpskog naroda koji je vas Hrvate i Muslimane tamanio i cinio zlodela svake vrste. Zato bratjo moja Hrvatska i Muslimanska, jebbite me jer cete tako, kroz moj shupak, dotji do osvete, jer je moj shupak olichenje srpskih zlocina nad vasim nejakim narodima. Jebbite me sto bolje i zesce jer cete tako vratiti slavu vasih junacki palih golorukih ratnika."

Tako je Shutze, tako Srbin za slobodu gine. Neka te izjebbu za sve nas, podnesi tu zrtvu i skini ljagu sa sebe.
Tako je srpski sine!

:per:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf: :rotf: :rotf::rotf:
 
Shutze :lol:
da nije takvih kao ti, ne bi imao ko da nervira ove napaljene srbijancherose :lol:
Ja te apsolutno razumem i treba da te je sramota sto si pripadnik srpske nacije...
Toliko treba da te je sramota da pod hitno moras da uradis sledece :

odes u Sarajevo ili Zagreb, skines pantalone i gatje, zabijes glavu u neku zemlju i sa MP3 plejera pustis svoj snimljeni glas -
"Ja sam pripadnik zlocinackog srpskog naroda koji je vas Hrvate i Muslimane tamanio i cinio zlodela svake vrste. Zato bratjo moja Hrvatska i Muslimanska, jebbite me jer cete tako, kroz moj shupak, dotji do osvete, jer je moj shupak olichenje srpskih zlocina nad vasim nejakim narodima. Jebbite me sto bolje i zesce jer cete tako vratiti slavu vasih junacki palih golorukih ratnika."

Tako je Shutze, tako Srbin za slobodu gine. Neka te izjebbu za sve nas, podnesi tu zrtvu i skini ljagu sa sebe.
Tako je srpski sine!

:per:

Vi ste ovaj protestni post mogli komotno adresirati na Predsednika Srbije i jos neke umisljene njuskice iz BG koji umisljaju sebi da su predsednici i predstavnici svih Srba na svetu.Pa se tako izvinjavaju u okolnim zemljama u ime i za racun Srba koji su se mlatili sa Hrvatima i Muslimanima.
A sta se tice Vase tendeciozne poruke kojom kolegu upucujete u ZG,nemate potrebe da seirite,samo gledajte ponasanje vasih BG gospodara koji su prvaci sveta u snishodljivosti,samoponizavanju,sopstvenom blacenju da ih sav normalni svet sa kojima komuniciraju van Srbije prezire.
 
Interesantno spominju se neki Srbijanci ko su oni ?

Canak bi sopstveni ustav, vjerovatno i policiju da moze da postavi kontrolne punktove u Zemunu , da nadgleda licne karte da odredjuje ko moze a ko ne da udje u Vojvodinu .A posle bi malo i neke vojske da ima , ili da potpise neke sporazume da Hr. da ga oni brane u slucaju ''agresije''.
Mnogo laprda Canak a ostali se mnogo brzo pale na ovom sucnu
Ne valja vam to
 
Interesantno spominju se neki Srbijanci ko su oni ?

Canak bi sopstveni ustav, vjerovatno i policiju da moze da postavi kontrolne punktove u Zemunu , da nadgleda licne karte da odredjuje ko moze a ko ne da udje u Vojvodinu .A posle bi malo i neke vojske da ima , ili da potpise neke sporazume da Hr. da ga oni brane u slucaju ''agresije''.
Mnogo laprda Canak a ostali se mnogo brzo pale na ovom sucnu
Ne valja vam to

A zbog cega se Vi uzbudjujete oko toga ako postoji precutni dogovor sa BG gospodarima o novom administrativno-teritorijalnom organizovanju V !!!!
Uostalom ako V i dobije neke prerogative po pitanju kontrole granica i nacionalne bezbednosti,budite uvereni da ce to biti uradjeno po zakonu i uz saglasnost BG,znate !!!!
Vam se mnogo toga ne dopada,ali to su komentari koji nisu plod maste nego jednostavno impliciraju pracenjem dogadjanja.
 
Uopste se ne radi o tome da li se nekome ko ne zivi na teritoriji Vojvodine takvo sto ne dopada mada imaju svako pravo da iskazu svoje misljenje svi gradjani Srbije ma gdje zivjeli jer je to njihova zemlja po vazeces ustavu pa prema tome pitaju se, ali kazem bitno je ono sta o tome misle Srbi koji zive u Vojvodini i njihovo raspoloazenje i svjesnost od opasnosti koji bi takav potez mogao da doprinese secesiji Vojvodine.
Prema tome ovo sto sada radi Canak a radi to s vremena na vrijeme da cisto podsjeti da je ziv ne predstavlja nista drugo do nastavak i pokazivanje da separatisticke ideje u Vojvodini nisu mrtve, sto je u neku ruku i dobro jer su ljudi na operezu
A nedavni lokali izbori u Zemunu jasno pokazuju gdje je ko
 
Uopste se ne radi o tome da li se nekome ko ne zivi na teritoriji Vojvodine takvo sto ne dopada mada imaju svako pravo da iskazu svoje misljenje svi gradjani Srbije ma gdje zivjeli jer je to njihova zemlja po vazeces ustavu pa prema tome pitaju se, ali kazem bitno je ono sta o tome misle Srbi koji zive u Vojvodini i njihovo raspoloazenje i svjesnost od opasnosti koji bi takav potez mogao da doprinese secesiji Vojvodine.
Prema tome ovo sto sada radi Canak a radi to s vremena na vrijeme da cisto podsjeti da je ziv ne predstavlja nista drugo do nastavak i pokazivanje da separatisticke ideje u Vojvodini nisu mrtve, sto je u neku ruku i dobro jer su ljudi na operezu
A nedavni lokali izbori u Zemunu jasno pokazuju gdje je ko

Gospodin Canak je clan koalicije koja trenutno vlada Srbijom.Vama se njegove ideje mogu a i ne moraju svideti.
Ali koliko ste mogli primetiti Gospodin Canak savrseno dobro zna mentalni sklop i umnu ogranicenost svojih koalicionih partnera,pa se tako i ponasa.Zasto?
Zato sta savrseno dobro zna da BG gospodare uopste nije briga ni za V ni za ostatak Srbije,znate.
A buduci je Gospodin Canak clan vecinske proEUropske koalicije kojoj su gradjani Srbije dali poverenje,ima savrseno legitimno pravo da zayebava BG neznalice do ludila.
Svoju bahatost i praznu nadmenost BG gospodara su platili pre 60 godina kod formiranja SFRJ,platili su pre 20-godina kod raspada iste,a danasnja garnitura,to su deca prethodnih fah-idiota,po istom receptu svesno ucestvuje u rastakanju ostatka Srbije bez V!!!!
 
Poslednja izmena:
Uuu, al si ga okrpiooo...
Pa danas kad nekom kazes da je separatista smo mu dizes rejting kod
izbezumljenih evro-fanatika.
Nije on separatista, brale,
on je slanina na nogama sa glavom u doopetu, eto sta je on, a ne separatista.
Obezbedio je taj sebe i bez separacije...

Аааааааааааааа..........:hahaha::hahaha::hahaha:

п.с. репутација
 
Gospodin Canak je clan koalicije koja trenutno vlada Srbijom.Vama se njegove ideje mogu a i ne moraju svideti.
Ali koliko ste mogli primetiti Gospodin Canak savrseno dobro zna mentalni sklop i umnu ogranicenost svojih koalicionih partnera,pa se tako i ponasa.Zasto?
Zato sta savrseno dobro zna da BG gospodare uopste nije briga ni za V ni za ostatak Srbije,znate.
A buduci je Gospodin Canak clan vecinske proEUropske koalicije kojoj su gradjani Srbije dali poverenje,ima savrseno legitimno pravo da zayebava BG neznalice do ludila.
Svoju bahatost i praznu nadmenost BG gospodara su platili pre 60 godina kod formiranja SFRJ,platili su pre 20-godina kod raspada iste,a danasnja garnitura,to su deca prethodnih fah-idiota,po istom receptu svesno ucestvuje u rastakanju ostatka Srbije bez V!!!!
Kolega znate ??!Ovo je sigurica!!Moze te slobodno igrati iz keca u 1!!>Jedino me malo brinu ovi iz PUPSA onii bi mogli da pruze jak otpor!!>
 
Poslednja izmena:
A zbog cega se Vi uzbudjujete oko toga ako postoji precutni dogovor sa BG gospodarima o novom administrativno-teritorijalnom organizovanju V !!!!
Uostalom ako V i dobije neke prerogative po pitanju kontrole granica i nacionalne bezbednosti,budite uvereni da ce to biti uradjeno po zakonu i uz saglasnost BG,znate !!!!
Vam se mnogo toga ne dopada,ali to su komentari koji nisu plod maste nego jednostavno impliciraju pracenjem dogadjanja.
A sta ako Palma kaze ne !!>
 
Original postavio Schutz
Opet vam je neko drugi kriv Srbijanci što svi hoćew da pobegnu od vas. Zapitajte se zašto je to tako. Videćete da probleem leži u vama.

pa normalno

nitko ne žele prosječnog srbina u svojjoj zemlji.

pogledajte kakva je postala Ljubljana. jedan velik srbski Ghetto gdje se sukubejo srbi sa šiptarima.
ljudi ide van sa Dunaja što imajo pun ***** srba bosanca turčina....
čujem da ima vojvodina najbolji standard

onda ova teorija da je srbija gdje je zbog što su komunisti stvaili fabrike na zapad ne valja.
 
Ja sam iz Banata .
A ako te nadjem tesko tebi u najmanju ruku . Nece banat sa njima , ja cu da ga dignem . Samo gledaj .

Ako je staniovnik centralne Srbije Srbijanac ,., kako se zove stanovnok centralmne Hrvatske , po istoj gramatici .

To Srbijanac je u najmanju ruku politicki nekorektno . E sad druga je stvar sto je nasa kvazi-elita sastavljena iskljucivo od glupaka i moroncimna .

Čuj, centralna Hrvatska! :eek::eek::eek:
 
@Schutz

И ти си један провокатор или си само глуп за тројицу?! Какве црне жртве "великосрпске агресије", и гдје баш нађе као примјер Вуковар и Сребреницу?! Није тема али... Ако нешто није и не може да буде примјер за агресију онда су то управо дешавања везана за та 2 града.

Ti si izgleda pao na glavu kad si se rodio? :think:
 

Back
Top