Isidora Bjelica

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Ova zena meni deluje zanimljivo. Interesantno je da dugo nisam imala u rukama ni jednu njenu knjigu. Nedavno sam procitala "Ljubav u Tunisu". Iskreno, razocarana sam... Praznjikava mi je citava ta prica, radnja poprilicno nategnuta...
Moje pitanje je da li su joj sve knjige takve?
 
One koje sam ja citala jesu, vise im se ne secam ni naslova. Za mene, Isidora Bjelica pisac je folirant. Mozda je ona intriganta licnost pa su joj zato knjige uvek medijski propracene i previse. Mislim da bi istu paznju izazivale i modne revije kad bi ih ona pravila. Ne donose njoj knjige popularnost vec ona njima. Ako obratis paznju gde i na koji nacin ih ona popularizije sve je jasno.
 
Jesu, ali, ako nista drugo, Isodora je pismena, a stivo je lako, zabavno i ne vredja razum. Ne mora to da bude knjizevnost visokog umetnickog dometa, ali moze da se procita bez gadljivosti. Dobra je zbirka reportaza, valjda se zove " Heroji urbanog Beograda".
 
zorab:
Jesu, ali, ako nista drugo, Isodora je pismena, a stivo je lako, zabavno i ne vredja razum. Ne mora to da bude knjizevnost visokog umetnickog dometa, ali moze da se procita bez gadljivosti. Dobra je zbirka reportaza, valjda se zove " Heroji urbanog Beograda".

Niko ne osporava pismenost. Nisam govorila ni o visokom umetnickom dometu...
Radi se upravo o tome da knjiga koju sam procitala meni nije zabavna... Zelela sam da znam sta drugi misle.
U svakom slucaju, hvala na komentarima.
 
Prosek u bilo cemu (obrazovanju, lepoti, kulturi....) cini bar 90 % gradjana. Najgorih i najboljih u bilo cemu (npr. pljuvanju u dalj) ima po, svega, 5 %. Svaki naj u ovih 10 %, je predmet opazanja, interesovanja....pa eto i komentara, i to utoliko vise sto sam istice svoje (ne)kvalitete. Sto se gospodje Isidore Bjelice tice, kod nje su se nasle svega tri karakterne i to izrazito ruzne crte (ili osobine), cijim neprekidnim isticanjem je uspela da ponuka ljude da jos vise obrate paznju na nju (sto je naravno efikasno unovcila). Sto se tih osobina tice to su: nevidjena ruznoca (posebno lica), zatim ta ocajna sarajevsko-bosanska varijanta srpskog i treca (mozda i kao posledica kompleksa stecenih zbog prethodne dve osobine) neodoljiva zelja za psovanjem (da ne kazem lajanjem). Da ne duzim, i svaki ludak (uz to ruzan i nag) na nekom trgu ce sigurno izazvati paznju tamo prisutnih!!!
 
pa napisala je SF knjigu, vrlo tanka. meni se svidela.(ne znam tacno ime)
moje misljenje da je ona inteligentna zena. vrlo lepo prica. e sad nije lepa, a koje savrsen.i verovatno voli da se eksponira. zanimljivi su mi njeni tekstovi u "LISA"
 
smeh:
Ova zena meni deluje zanimljivo. Interesantno je da dugo nisam imala u rukama ni jednu njenu knjigu. Nedavno sam procitala "Ljubav u Tunisu". Iskreno, razocarana sam... Praznjikava mi je citava ta prica, radnja poprilicno nategnuta...
Moje pitanje je da li su joj sve knjige takve?
Reklo bi se da je "horor lepotica" potpuno povukla na lepog tatu. Puno galame (neznano kako) a iza svega NIŠTA. Ali baš NIŠTA! :?
 
e bas tako....a ubedjena je da je tako slobodna i nekonvencionalna....
ja u njenom pricanju vidim samo isprazno eksponiranje bez pokrica...
prava kraljica malogradjanstine...
 

Back
Top