Klao psa pivskom flašom pred decom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

teqilasunrise

Primećen član
Poruka
585
"Пас изуједао старицу", "Ротвајлери унаказили дете", "Девојчица се опоравља од напада паса луталица", – Ово су само неки од медијских наслова који оправдано узнемирују јавност. Напади паса, луталица или паса неодговорних власника заслужују сваку осуду јавности и оправдано је казнити кривца, али да ли постоји казна за неког ко разбијеном флашом пред десетак деце покуша да закоље скотну керушу.

У насељу "25.мај", пре три дана, људи који су испред продавнице испијали пиво обећали су свом саборцу 5 пива ако флашом убије пса. На очиглед пристуне деце, наш суграђанин "Јаје" - са надимком који му свакако пристаје, вукао је пса за уши, разбио флашу и почео да мрцвари животињу. Поштар који је био у пролазу отерао је напасника.

Бранка Стојановић, председник Друштва за заштиту животиња "Младеновац", осудила је овај нечовечни чин и рекла да ће жена која је све гледала са терасе позвала полицију и да ће сведочити против починиоца. Она је рекла да је пас збринут и да је примио вакцину.

– Ја сам га питала зашто је то урадио он је рекао да га је пас напао, и додао да је није заклао али да ће је сигурно заклати. Деца су све то гледала, када је он крвавих руку шетао испред њих и то је био страшан призор – рекла је Стојановићева.

Секретар овог Друштва, Милан Стојановић, најавио је да ће против извршиоца бити поднете пријаве због злостављања и покушаја убиства животиња.

Пре неколико година, крупног, изгладенелог, бернандинца који је шетао улицма наше вароши, а којег власник очигледно није могао да храни, ухватила је група младића у Влашкој. Пса су живог полили бензином и запалили. Не треба бити мудрац, па рећи је између суровости према животињама и суровости према људима танка линија, нажалост у данашње време све тања и тања.
 

Prilozi

  • zaklan flašom.jpg
    zaklan flašom.jpg
    10,7 KB · Pregleda: 21
To je, bre, za zatvor!! Ma za debelu robiju, pa to nije covek!! I ti njegovi pajtosi! Pa zar takvi stvorovi da hodaju slobodno medju nama, ma jeza me uhvati...Sad necu moci da spavam. Sirota zivotinja....Nadam se da ce da se oporavi, i ne samo fizicki, i da ce naci dom.
 
Od 1.januara 2006. stupio je na snagu Krivični zakon Republike Srbije član 269 /Ubijanje i mučenje životinja/Član 269.
(1) Ko kršeći propise ubije, povredi ili muči životinju, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
(2) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana došlo do ubijanja, mučenja ili povređivanja većeg broja životinja, ili je delo učinjeno u odnosu na životinju koja pripada posebno zaštićenim životinjskim vrstama, učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.
 
ineresantno... samo njega kazniti, a oni cija je ideja bila idu opranih ruku.... :neutral:

To je i meni palo na pamet.

Smanjiti mu kaznu ako svedoči o podstrekivačima

:amen:

Od 1.januara 2006. stupio je na snagu Krivični zakon Republike Srbije član 269 /Ubijanje i mučenje životinja/Član 269.
(1) Ko kršeći propise ubije, povredi ili muči životinju, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
(2) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana došlo do ubijanja, mučenja ili povređivanja većeg broja životinja, ili je delo učinjeno u odnosu na životinju koja pripada posebno zaštićenim životinjskim vrstama, učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

Patetično malo. A šta je sa psihijatrijskom procenom?

E boze svasta...
dalje ne smem nista da napisem,jer ako krenem.....

I ja ću ovde da se zaustavim.
 
Naravno, psihijatriska procena, samo da bi do nje doslo valja sve to upakovati...Ovako bojim se da to ne prodje olako, kao salili se ljudi :(
Nije to zbog pet piva vec zato sto nesto nije u redu u toj glavi a to moze jednog dana biti okidac prema drugima, ne samo psima, recimo deci...
 
Poslednja izmena:
Ljudi moji, još smo mi daleko od psihijatrijske procene "samo" zato što je neko iskasapio psa ili mačku. :( Treba još dooosta da zapnemo mi kojima je stalo da bi se tako nešto postiglo i da bi oni kojima nije stalo shvatili da su stvarno i njihova deca a ne "samo neke džukele" ugrožena sve dok takvi bolesnici šetaju slobodno ulicom.
 
I onda jedino sto se ima u ovakvoj situaciji je izmedju ostalog KZ RS.
Zakon o dobrobiti zivotinja koliko sam razumela kaznjava prekrsajno, ne krivicno :(
Eventualno tip plati kaznu, ruke u dzepova pa dalje...gde stigne.
Da je svest ljudi na malom visem nivou i da smo malo bolje organizovani ;) pa da javno mnjenje ima nesto da kaze na ovo i to na pravi nacin da kaze stvari bi se mozda brze menjale...na bolje.
A do tada...valja nam se lokalno organizovati ;)
 
Sa psihijatrijskom procenom bi cak mogao i da se izvuce i dobije neku uslovnu kaznu ( ako do kazne uopste i dodje).
A sta raditi sa ostalom ekipom nakaza?
Videcete, nece ama bas nista da se desi, mozda padne neka novcana kazna i to je sve. Ista ekipa ce i dalje se pojavljuje na istom mestu a mozda postanu i lokalni heroji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top