Razlika izmedju prirodno-matematicke i opste?

Na opstem smeru gimnazije su podjednako zastupljeni drustveni i prirodni predmeti u sve 4 godine,dok se u prirodnoj potenciraju prirodne nauke i njihov fond casova je veci u odnosu na druge.
Prva godina je ista za sva 3 smera.Na opstem ti je fond casova prirodnih predmeta solidan,medjutim na prirodnom je veci,ali je na prirodnom fond drustvenih manji.Uostalom,shvatas vec.
 
nema razlike u broju chasova, al ima razlike u gradivu koje se uchi, i prirodni ima kompleksnije gradivo prirodnih nauka (sasvim logichno)
do chetvrte godine se sve iskristalishe kod fonda chasova i prirodnjaci zavrshe sa 5 chasova fizike, 4 matematike, 2 hemije i 3 biologije, al izgube josh u prvoj latinski, u drugoj likovno i muzichko, u trecoj geografiju i istoriju
generalno je tezhi prirodni smer a opshti nikad ne bih upisao jer sve predmete podjednako drvish al nishta dovoljno opshirno
 
nema razlike u broju chasova, al ima razlike u gradivu koje se uchi, i prirodni ima kompleksnije gradivo prirodnih nauka (sasvim logichno)
do chetvrte godine se sve iskristalishe kod fonda chasova i prirodnjaci zavrshe sa 5 chasova fizike, 4 matematike, 2 hemije i 3 biologije, al izgube josh u prvoj latinski, u drugoj likovno i muzichko, u trecoj geografiju i istoriju
generalno je tezhi prirodni smer a opshti nikad ne bih upisao jer sve predmete podjednako drvish al nishta dovoljno opshirno
Eeee video bi ti kad bi isao na opsti....Najtezi je smer,kunem ti se.
@ELECTRA: Nema veze :)
Sto se tice programa za prvu godinu,pogledao sam,95% stvari je isto za sva tri smera.
 
Ja sam na opštem smeru.
Nije nimalo lak.

generalno je tezhi prirodni smer
Moguće.
Ali ja mislim da to sve zavisi od osobe do osobe...
Ako je neko talentovan za prirodne nauke,kakav mu je problem da završi prirodni smer gimnazije?Nekome opet leže društvene nauke,a neko voli podjednako da radi sve...

Mislim,da neko ne stekne pogrešan utisak,matematika na prirodnom smeru nije uopšte laka.
I,sve to zavisi. Na prirodnom je veliki fond časova npr. fizike,dok odmah posle prve gube latinski. Na opštem ima latinskog u drugoj,istorije u četvrtoj..

Valjda je to sve prilagođeno da se nađe za svakog po nešto.
Mislim da je sve to podjednako teško. :)
 
i za onog koji je darovit za prirodne nauke, matematika i fizika prirodnog smera su veoma veoma teshke
jednostavno, idem na takav smer i znam o chemu govorim
dok neko ko voli drushtvene nauke i talentovan je za jezike ne bi trebalo da ima problema na drushtvenom, jer predmeti drushtvenog smera ne mogu biti toliko komplikovani kao prirodne nauke...
jednostavno, tu ima dosta uchenja napamet....
 
i za onog koji je darovit za prirodne nauke, matematika i fizika prirodnog smera su veoma veoma teshke
jednostavno, idem na takav smer i znam o chemu govorim
dok neko ko voli drushtvene nauke i talentovan je za jezike ne bi trebalo da ima problema na drushtvenom, jer predmeti drushtvenog smera ne mogu biti toliko komplikovani kao prirodne nauke...
jednostavno, tu ima dosta uchenja napamet....

I latinski je u opštoj jako težak u drugoj godini,dok ga na prirodnom nema...
Ponavljam, sve to zavisi od afiniteta učenika prema društvenim ili prirodnim naukama. Ukoliko ne želi da se ograničava,tu je opšti smer.

Ne možeš ti reći da društvene ne mogu biti komplikovane,kad ih ne učiš kao na društvenom smeru...

I verovatno se nikada nećemo složiti. Kraj. ;)
 

Back
Top